Közönségszórakoztató meccsen győzött a Göcsej
2016.06.07 | 15:49
Közönségszórakoztató meccsen győzött a Göcsej Az NBI-es futsal bajnokság alsóházi rájátszásában a Göcsej SK a Rubeola FC-t fogadta. Mindkét együttesnek csak a győzelem volt elfogadható.  Göcsej SK- Rubeola FC 7-4 (4-2) Zalaegerszeg, 150 néző, Jv: Ábrahám Tibor (Tolnay, Horváth) Göcsej SK: Cseresnyés, László, Apatini, Szőke, Nagy, Csere: Borsi, Halmos, Bogyó, Lukács, Balikó, Major, Horváth E., Kottán Edző: Korolovszky Gábor Rubeola FC: Horváth G., Tősér, Takó, Maruzsi, Érsek, Csere: Miletics, Nehéz Edző: Takó Csaba Gólszerzők: Nagy, Szőke (3), László, Kottán, Halmos, ill: Miletics, Nehéz, Tősér, Maruzsi A Göcsejbe visszatért sérüléséből Balikó Milán és Kottán Krisztián is, ami jó előjelnek bizonyult.  A mérkőzés elején jól kezdtek a hazaiak, és a 2. percben Nagy Gergő révén gyorsan vezetést is szereztek. A vendégek főleg kontrákra rendezkedtek be és egy ilyen ellentámadásból a 7. percben egyenlítettek (1-1). Némi mezőnyjáték után a félidő hajrájára elkapta a ritmust a Göcsej. Három perc alatt Szőke kétszer, míg László egyszer volt eredményes (4-1). A lefújás előtt fél perccel Nehéz egy nagy bombával szépített (4-2).  A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, és Szőke révén növelték előnyüket (5-2). Mindkét csapat próbálkozott a gólszerzéssel, ami előbb ismét a Göcsejnek sikerült a 34. percben. Egy remek összjáték végén Kottán fejezte be góllal a támadást ( 6-2). A mérkőzés hajrájában még két góllal szépített a fővárosi együttes, de a slusszpoént Halmos Máté szolgáltatta, aki 10 másodperccel a lefújás előtt alakította ki a végeredményt (7-4).  A mindkét csapatnak fontos találkozón, a pontosabban játszó Göcsej megérdemelten gyűjtötte be a három pontot és nagy lépést tettek a bennmaradás felé. A Rubeola FC vereségével búcsúzott az első osztálytól.  Bagó Gábor: - Jól jött ez a győzelem a csapatnak. Két forduló van hátra a bajnokságból és pénteken a Déli Futsal ellen szeretnénk lezárni a bennmaradás kérdését Takó Csaba:Jelen helyzetben egy feladatunk maradt, az önbecsülésünk megőrzése. Úgy érzem a Göcsej ellen ennek maximálisan megfelelt a pályára lépő szűk keret, bízom benne, hogy a hátralevő mérkőzéseken is hasonló lesz a hozzáállás, és akkor emelt fővel búcsúzunk. A másik találkozón: 00  pity rr