Közép csoport – Otthon bukott a Vác a Déli ellen.
2015.03.19 | 14:59
Közép csoport – Otthon bukott a Vác a Déli ellen. KSK-LIMES SE - SZTE EHÖK SE 1-5 (0-3) Budakalász, MegAréna. Vezette: Zimonyi Péter, Takács Zoltán. (Janitz Gergő) Limes: Farkas – Czerman, Kleisz, Lotz, Mákos. Csere: Sárai, Viz, Gárdosi. SZTE EHÖK SE: Tombácz – Ferenczi, Bullás, Crkvenjakov, Fülöp. Csere: Vastag (kapus), Szentes Bíró, Teimel, Deák, Csamangó, Bilic, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Gól: Kleisz (39′) ill. Bullás (4′), Csamangó (7′), Deák (14′), Crkvenjakov (25′), Szentes Bíró (39′). Sárga lap: Fülöp (39′). Két hazai mérkőzést követően utazott a KSK-Limes SE-hez a futsal NB II Közép csoportjában listavezető SZTE EHÖK SE. Cserenkó Szabolcs együttese hamar eldöntötte a pontok sorsát, és győzelemmel folytatta szereplését. Kellemetlen stílusú, gyors játékot játszó ellenfél emlékét őrizte az őszi mérkőzésről az SZTE EHÖK SE a budakalászi Limes SE csapatáról. Nem könnyítette meg Bullásék dolgát az sem, hogy nem volt egyszerű megállni a csarnok parkettáján, a kitámasztásoknál nagyon oda kellett figyelniük, kifejezetten csúszós talajon játszották a hétfő esti mérkőzést. A szegediek ezúttal is a biztonságos védekezésből indított gyors kontrákra játszottak, amely hamar eredményre is vezetett, hiszen hét perc alatt két gólt szerzett az EHÖK SE, amit a félidőig még Deák toldott meg, ellenben Tombácz kapuja érintetlen maradt, így megnyugtató, háromgólos előnnyel zárta az első játékrészt az egyetemi csapat. A második félidőben picit visszafogottabban játszott Cserenkó Szabolcs együttese, azonban győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben, Dalibor Crkvenjakov és Szentes Bíró Tamás a második félidőben betalált, így meggyőző, négygólos sikert aratott az SZTE EHÖK SE Budakalászon. A sikerhez ezúttal főleg a csapat rutinosabb tagjai tettek hozzá sokat, akik tapasztalataiknak köszönhetően a hazaiak taktikáját remekül tudták hatástalanítani. Ezzel a győzelemmel továbbra is vezeti a bajnokságot az SZTE EHÖK SE, amely kihasználta az egyik üldöző, a Vác botlását. Cserenkó Szabolcs:Hoztuk a kötelezőt, kellemes ellenféllel szemben sikerül begyűjteni a három pontot. Az volt a lényeg, hogy nyerjük meg a meccset, a továbbiakban szeretnénk minden meccsünket megnyerni.” szegedma.hu   HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC - GÖDI SE FUTSAL 17-5 (7-4) Igen foghíjasan érkeztek a vendégek a mérkőzésre, így meglepő volt, hogy rögtön az elején két gólos vezetésre tettek szert, amit csak a játékrész közepére tudott a vendéglátó egalizálni. A folytatásban is a Vásárhely maradt lendületben, de ekkor még ellenfelük tudta velük tartani a lépést. A gödiek ereje nagyjából a szünetig tartott. A második félidőre teljesen elfáradtak, amit Bódi Attila fiai kihasználtak és 10 góllal büntettek, aminek köszönhetően nagyarányú győzelmet arattak.   UTE - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 3-4 (1-2) A kérdés az volt, mennyire tud alkalmazkodni a vendég együttes a szokatlan méretű teremhez. Amennyiben kellőképpen, úgy jó esélye volt a győzelemre. A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, mind a két oldalon adódtak lehetőségek, de a tolnaiak jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel, így szünetbe ők vezettek, amit a meccs végéig megőriztek, így ha nehezen is, de begyűjtötték a három pontot.   DUNATOURS VÁC FSE - 1988 DÉLI FC 4-5 (2-3) A hazaiak számára nagyon fontos volt a három pont, mivel még versenyben voltak a bajnoki címért. Az ősszel kiütötték mostani ellenfelüket, 15-1-re, de most igen nehéz meccsre számíthattak, mivel a fővárosiak kihasználták, hogy az NBI-ben nincs forduló, és így az első csapatból többen visszajátszottak. Ez nagyban meghatározta a találkozót, ahol sokáig nem született gól. A játékrész második felére felpörögtek az események, és hiába szereztek vezetést a hazaiak, a Déli fordított, így ő náluk volt az előny szünetben. A második félidő is kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a gólok. 4 perccel a vége előtt döntetlenre állt a találkozó és érezhető volt, hogy aki újra megszerzi a vezetést, az begyűjtheti a három pontot. Ez a vendégeknek sikerült. Sivák egy perccel a vége előtt megszerezte ismét a vezetést, amiről utólag kiderült, győztes gól lett. A Vác ezzel a verséggel 7 pontos hátrányba került a listavezetővel szemben, így már nem maradt reális esélye az első helyre.   MTK BUDAPEST - PAFC-MITRE 7-5 (3-1) A hazaiak szokásos szűk létszámmal vágtak neki a meccsnek, míg a vendégek bő kerettel érkeztek. Egy gyors gólváltást követően hosszú gólcsend következett, és míg mindenki azt gondolta, így marad az eredmény az utolsó percben a vendéglátók dupláztak. Fordulás után tovább nőtt az MTK előnye, de a piliscsabaiak szépítettek, így egészen a hajráig nyitott maradt a mérkőzés, majd az utolsó előtti percben a hazaiak kettőre növelték előnyüket, amire már nem tudott a PAFC válaszolni, így nyertek a kék-fehérek, amivel megerősítették 9. helyüket a tabellán.