Közel volt, de elmaradt a Fradi bravúr a címvédő ellen!
2019.12.17 | 15:16
Közel volt, de elmaradt a Fradi bravúr a címvédő ellen! Az elmúlt időszakban nem muzsikáltak túl fényesen a zöld-fehérek, így nem volt meglepő, hogy edzőváltásra került sor. Ronit Madarász váltotta a kispadon, aki nehezebb debütálást nem is kaphatott volna. A bajnokcsapat ellen kellett helytállni, akik már nélkülözik az Olaszországba szerződött Rábl Jánost. FTC-FISHER KLÍMA - MVFC-BERETTYÓÚJFALU 4-5 (3-1) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Kovács G., Wittner FTC: Tóth Gy. - Öreglaki, Fekete, Hosszú, Fülöp Cserék: Bajusz - Rábold, Büki, Cseri, Dávid, Gergály, Bognár, Lőrincz, Temesi. Vezetőedző: Madarász János MVFC: Mezei - Nagy I., Szabó P., Harmati, Rafinha Cserék: Sándor, Diece, Daróczi, Gál, Kártik, Sidnei, Trencsényi, Nagy D., Takács Z. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio Gólszerzők: Bognár (8.), Büki (15., 20.), Fekete (25.), ill. Harmati (3.), Sidnei (32., 36., 40.), Nagy I. (33.) Piros lap: Fülöp (33.), ill. Gál (6.) Ahogy várható volt, a hazaiak újult erővel vágtak neki az ütközetnek és kezdeményezőleg léptek fel. Ennek ellenére a címvédő szerzett vezetést, Harmati lövésével. 0-1 A Fradi a hátrány ellenére próbálkozott tovább és nagy lehetőséghez jutott. Bognár lépett volna ki ziccerben, de Gál buktatta, amiért a játékvezető kiállította, így két perc emberelőnybe kerültek a fővárosiak. Sokáig úgy tűnt, hogy nem sikerül gólra váltani az előnyt, de a legvégén Bognár Büki remek passzából egalizált. 1-1 A játékrész második felében is inkább a Fradi akarata érvényesült, a Mezei inkább átlövésekkel próbálkozott. Az újabb gól a 15. percben következett. Büki került ziccerbe, aki elegánsan emelt a kapus mellett a hálóba, megszerezve a vezetést. 2-1 A Fradi góloknak ekkor még nem volt vége a játékrészben. Már mindenki a szünetre készült, de néhány másodperccel a vége előtt, Büki ismét betalált, egy labdaszerzést követően. 3-1 79930483_453371698949185_3433529661106159616_n Sokan arra számítottak, hogy szünetben a bajnokcsapat rendezi sorait, és a fordulás után dominálni fognak, de nem így történt, legalábbis az elején. Több nagy helyzete is volt a Fradinak, amiből egyet sikerült gólra váltani Fekete révén, így már jelentős volt az előny. 4-1 Ezután a Mezei-Vill annak ellenére, hogy 12 perc még hátra volt, levitte kapusát. Az elején akadozott a játék, és a vendéglátók kétszer is labdát szereztek, de nem sikerült betalálni az üres kapuba, ami meg is bosszulta magát. Sidnei talált be közelről, egy végletekig kijátszott támadás után. 4-2 A Mezei ezt követően még jobban fokozta a tempót, és állandó nyomás alatt volt a Fradi kapuja, ami hamar újabb gólban mutatkozott meg. Takácsot csak szabálytalanul tudták megállítani a hatoson belül, amiért Fülöp piros lapot, míg a Mezei hatméterest kapott. A Büntetőt Nagy Imre vágta könyörtelenül a léc alá. 4-3 Ezzel minimálisra csökkent a bajnokcsapat hátránya, amit úgy gondoltak, vészkapus nélkül is sikerül ledolgozni, ami be is jött. A Fradi előtt adódott meccs labda, hiszen Fekete üres kapura lőhetett igen közelről, de a ziccer kimaradt, ami vissza is ütött, mert nem sokkal később Diece cselsorozata után Sidnei talált be, egalizálva az eredményt. 4-4 Az utolsó percekben úgy tűnt, hogy ezzel az eredménnyel a Fradi lenne elégedettebb, de Sidnei úgy gondolta, hogy szükségük van mind a három pontra. Fél perccel a vége előtt egy szép egyéni alakítás után lőtte ki a rövid felső sarkot, megszerezve a győztes találatot. 4-5 Madarász mester érkezésével egy új Fradit láthattak a Népligetben, amely nagyon küzdött és jól is játszott. Amennyiben betalálnak a hazaiak legalább még egyszer az utolsó 10 percben, meglehetett volna a mérkőzés, bár egy pontra így is rászolgáltak volna. A Mezei nem először áll fel több gólos hátrányból és mutatta meg, hogy miért ő a címvédő. Számukra a Kecskemét van hátra, ami kötelezőnek tűnik. Viszont a Fradira sorsdöntő összecsapás vár csütörtök este az Újváros otthonába, ahol eldőlhet, hogy marad-e esélye a felsőházra. Ha hasonló teljesítményre lesznek képesek, meglehet a fontos három pont. 78790565_3153087011372365_3473198610412208128_nMadarász János, FTC: -  Ragyogó mérkőzést játszottunk a listavezető ellen. Az eredmény némi szomorúságot okoz, de amit kaptam csapattól, az feledteti mindezt. Volt karakterünk, ami majdnem olyan eredményt hozott magával, amire felkapták volna a fejüket a futsalt szerető emberek. Sajnálom a játékosaimat, mert fantasztikusak voltak és szerintem többet érdemeltek. Azt hiszem, ha erről az útról nem térünk le, akkor a Ferencváros futsal szép jövő előtt áll. Sergio Mullor CabreraMullor Cabrera Sergio , MVFC: - Arra számítottunk, hogy nehéz meccs lesz, és ezt is kaptuk A Fradi jelenleg sérült oroszlán, de az új edző érkezésével erőre kapott, és az első félidőben rendkívül magas szinten játszott. A második játékrészben azt hiszem, nagyon jól futsaloztunk és sok helyzetet alakítottunk ki. Közelebb kerültünk a Ferencvároshoz, és ez magabiztossá tett minket. Értékes győzelmet arattunk, ami erkölcsileg is fontos volt. Remélem, hogy pénteken a Kecskemét ellen eredményesen zárjuk le ezt a rendkívüli évet.