Közel volt az ETO a győzelemhez
2015.11.11 | 11:12
Közel volt az ETO a győzelemhez Közel volt az ETO a győzelemhez Nem bírt egymással a magyar és a cseh bajnok!   RÁBA ETO– FK EP CHRUDIM (cseh) 3–3 (2–2) Győr, 1700 néző. Játékvezetők: Alessandro Malfer (olasz), Lukás Pesko (szlovák) ETO: Matkovics – Lódi, Juanra, Drahovsky, Dróth Cserék: Alasztics, Tóth Gy. - Farkas, Amrani, Alex, Harnisch, Sáhó, Seidler, Jakatics. Vezetőedző: Jordi Illa Solé CHRUDIM: Ton – R. Mares, M. Mares, Kovács, Max Cserék: Zdánsky -, Rodrigo Taverna, Felipe, Koudelka, Dentinho, Silva, Marcinho, Resetár, Slovácek. Játékos-edző: Dentinho Gólszerzők: Seidler (12.), Álex (18., 34.), ill. Kovács (3.), Rodrigo Taverna (19.), Resetár (29.) A csoport nyitómérkőzésére is sokan voltak kíváncsiak, de az ETO összecsapására teljesen megtelt a Magvassy sportcsarnok, így remek hangulatban kezdődhetett a találkozó. A mérkőzés a magyar bajnok szempontjából igen rosszul kezdődött. Egy szabadrúgást követően Kovács talált a hazai kapuba, így már a 3. percben hátrányba került az ETO. A gól kicsit megzavarta Lódiékat, de ahogy telt az idő, kezdték átvenni az irányítást, és több nagy helyzetet is kidolgoztak, de a csehek kapusa többször is bravúrral védett. Az egyenlítésre a 12. percig kellett várni, ekkor egy előreszálló labdára rosszul jött ki az eddig remeklő kapus, és Seidler megelőzve átemelte felette a labdát. Az ETO lendületben maradt és hajrában a vezetést is megszerezte. Juanra lövése még kipattant, de Álex ismétlése némi szerencsével utat talált a kapuba. A vezetésnek szűk egy percig örülhettek a győriek, mert egy gyors kontrát követően ismét döntetlen volt az állás. Resetár verte meg emberét a bal oldalon, és remekül rúgta keresztbe a hosszún érkező Tavernának, akinek közelről nem volt nehéz dolga. A térfélcserét követően a játék képe nem változott. A nagyobb lehetőségei a Győrnek voltak, de a Chrudim is többször veszélyeztetett. A következő gólra a félidő közepéig kellett várni. Ekkor a vendégek egy védelmi hibát kihasználtak és Resetár lőtt közelről a kapuba. Dróhték rohamoztak az egyenlítésért, és mivel nem jött a várva várt gól, jöhetett a vészkapus. A kockáztatás meghozta a sikert, Álex átlövése Ton kapus segítségével a hálóban kötött ki. Ekkor még 5 perc volt hátra, de a győriek nem elégedtek meg az egyik ponttal és továbbra is próbálkoztak 5 a 4-es játékkal. Az igazi csattanó a végén jöhetett volna. Az utolsó pillanatokban Lódi lőhetett jó helyről, de lövését kivédte a kapus, de a kipattanóból még ott volt a lehetőség, de Siedler az üres kapu helyett az égbe bombázott. Az ETO mindent megtett a győzelemért, és talán közelebb is állt hozzá, de a döntetlen is igazságosnak mondható. Pihenésre nincs idő, hiszen szerdán rögtön az orosz bajnok Ugra következik. Lódi Tamás, ETO csapatkapitánya: - Rosszul kezdtünk, nem indult jól a mérkőzés, de utána úgy érzem, nem játszottunk rosszul. Több lehetőségünk is volt a gólszerzésre, de megint nem volt a legjobb a helyzetkihasználásunk. A legvégén ott volt a lábunkban a győztes gól, de benne is maradt. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megörvendeztetni a szép számú publikumot, akiknek ezúton is köszönjük a szurkolást. [gallery ids="47256,47250,47241,47226,47244,47253,47196,47211,47217,47199,47202,47214,47205,47220,47208,47223,47190,47193,47187"]

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15