Közel volt a meglepetés
2015.09.01 | 07:49
Közel volt a meglepetés Göcsej Sport Klub - MVFC Berettyóújfalu 3-4 (1-2) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok 800 néző Jv: Kovács Gábor Péter (Wittner, Babos) Göcsej SK: Balikó, Halmos, Kottán, Borsi, Sámson, Cserék: Friss, Horváth, László, Nagy, Schmidt, Szőke, Tóth, Bogyó Edző: Bagó Gábor MVFC Berettyóújfalu: Tihanyi, Rábl, Komáromi, Szabó, Nagy, Cserék: László, Trencsényi, Nagy, Klochko, Dávid, Gál, Stanic Edző: Turzó József Gólszerzők: Kottán, Halmos (2) ill. Rábl(3), Komáromi Kiállítva: Szőke, ill. Szabó Történelmi pillanatnak voltak szem és fültanúi, azok a szurkolók, akik kilátogattak hétfő este a Város Sportcsarnokba. Csapatunk első NB I-es futsal bajnokiját játszott a többszörös bajnok és kupagyőztes, az előző szezonban ezüstérmes MVFC Berettyóújfalu ellen. A találkozó kezdőrúgását a Klub egyik fő szurkolója Jáger Sándor végezte el, aki az elmúlt héten ünnepelte 60. születésnapját. A klub nevében Halmos Máté csapatkapitány köszöntötte őt egy Göcsej SK-s pólóval.  A vendégek kezdték a találkozót, akik egyből magukhoz ragadták a kezdeményezést. A 2. percben Kottán Krisztián révén megszerezte első NB I-es találatát a Göcsej. Kottán remekül centerezett és kiválóan forgatta be védőjét, majd ballal a kapuba lőtt (1-0). A középkezdésből mindjárt kapufáig jutottak a vendégek. A hazaiak zárt védekezésből, kontrákra rendezkedtek be. A játékosok remekül kisegítették egymást. Egyre többször kellett játékba avatkozni Balikó kapusnak is, aki remekül hárította és figyelte le a vendégpróbálkozásokat. A 10. percben Szőke Ádám utolsó emberként, rossz ütemben próbált szerelni, amit a játékvezető piros lappal díjazott. A két perces emberelőnye alatt beszorította a hazaiakat a Berettyó és sorra dolgozta ki a helyzeteit. Éppen letelt a kiállítás amikor a vendégek Rábl János találatával egyenlíteni tudtak (1-1). Parázs hangulatú mérkőzés alakult ki a pályán. A vendégek vérszemet kaptak és próbálták érvényesíteni rutinjukat, ráadásként a kapusukat is lehozták és 5 mezőnyjátékossal támadtak. A 17. percben Kottán hibázott a hazai térfélen ezt kegyetlenül kihasználta a Berettyó. Komáromi Péter találatával már a vendégek vezettek (1-2). A szünetben Tóth Lászlót köszöntötte Varga Tamás a klub részéről, aki két éven keresztül felelt a technikai feltételek biztosításáért a mérkőzéseken. Mivel munkahelyet váltott ezért megköszönték a klub vezetői a munkáját egy Göcsej SK mezzel. A második félidő elején újra Rábl került helyzetbe, de lövését magabiztosan védte Balikó kapus. A 24. percben egyenlíthetett volna a Göcsej. Félpályán szereztek labdát, amivel Borsi Gergő került ziccerbe, de lövés mellé zúgott így az egyenlítés is elmaradt. A 31. percben újra a Komáromi villant, aki a felezővonalról ível a jobb kapufa elé, ahol Rábl érkezett remekül és fejjel szerzett újabb gólt csapatának (1-3). A 33. percben kijött a szorításból a Göcsej és Kottán ment el a jobb oldalon, de a büntetőterületen belül Szabó Péter szabálytalankodott vele szemben utolsó emberként, így a piros lap neki is villant. A megítélt büntetőhöz Halmos Máté ált oda és magabiztosan lőtte Tihanyi kapus mellett a hálóba (2-3). A szépítésnek nem sokáig örülhettek a hazaiak, mivel a 34. percben Rábl szánta el magát lövésre. A kapura tartó labdába egy védő beleért és az Balikó kapus mellett a hálóban kötött ki (2-4). Két perc volt hátra a találkozóból, amikor időt kért a Göcsej. A rövid taktikai megbeszélést követően lehozták a kapust és 5-4 elleni játékra tértek át. Kottán Krisztián a félpályán két vendég védőt kicselezve Halmoshoz passzolt, aki köszönte szépen és újabb gólt ragasztott a Berettyó hálójába (3-4). A lelátó szinte felrobbant a gólt követően.  A hátralévő időben mindent megpróbált a hazai csapat, de nem sikerült az egyenlítés. Összességében az első NB I-es bajnokin végig partiban volt a Göcsej a nevesebb ellenfelével és némi szerencsén és pontosságon múlt a meglepetés. Köszönet jár a szurkolóknak, akik ilyen szép számmal voltak kíváncsiak a klub történelmi pillanataira. Turzó József: Mindenképpen nehéz mérkőzésre számítottam, mivel halottuk jó hírét a Göcsejnek és természetesen a hazai pálya ás a szurkolók is segítik a házigazdákat. Különböző körülmények hátráltattak minket, de ezeket leküzdve értékes három pontot szereztünk. Bagó Gábor: Nagyon jó csapatot fogadtunk az első fordulóban. Örülök annak, hogy jó mérkőzést játszottunk és kisebb szerencsével az egyikpontot itthon tudtuk volna tartani. Büszke vagyok a csapatomra, hogy nem illetődtek meg és bátran odatették magukat. Természetesen gratulálok az ellenfélnek és gratulálok a csapatomnak is. Trencsényi János a Berettyóújfalu csapatkapitánya: -Tudtam, hogy nem lesz könnyű egy feljutó csapat ellen, hazai környezetben játszani. Hogy ennyire nehéz lesz azt azért nem sejtettem.  Tartottam attól, hogy ha nem mi szerezzük az első gólt, akkor nagyon nehéz lesz. Ez be is jött. Volt egy –két szituáció, amikor a vezetésünket megszilárdíthattuk volna, de ezen a találkozón ez most nem sikerült. A három pontnak örülök, de a mutatott játéknak nem. Halmos Máté a Göcsej SK csapatkapitánya: -Igazi hírverő mérkőzés volt. Jól megmutatta, hogy a dinamikájában mekkora a különbség az NB I és az NBII között. Góllal kezdtünk és jól védekeztünk. nem sikerült kihúznunk a félidőig. Ha ez sikerült volna, akkor nagyobb elánnal játszottunk volna a második félidőben és itthon tarthattuk volna a három pontot. Nem vagyok elkeseredve. Az akarattal nem volt gond, mindenki kellemesen elfárad. Gratulálok a csapatomnak, és a vendégeknek, és külön köszönöm a szurkolóknak, hogy mellettünk álltak. Friss Szabolcs Göcsej SK elnöke: - Nagy nap volt ez a klub életében. A csapat maximálisan teljesített és egy jó csapat ellen sikerült felvennünk a versenyt. A következő időszakban még többet kell tennünk, dolgoznunk, hiszen szeretnénk biztos tagjai lenni az NB I-nek.    - Jóna István -