Közel volt a Kecskemét a bravúrhoz!
2015.09.10 | 15:36
Közel volt a Kecskemét a bravúrhoz! Elkezdődtek a kupaküzdelmek  DEAC – GARVITTAX 8-1 (1-0) Előzetesen ez a párharc tűnt a legegyértelműbbnek, legalábbis a tavalyi eredmények alapján. Ehhez képest az első félidő igen szoros eredményt hozott, hiszen mindössze egy 1-0 volt az eredményjelzőn a szünetben. A fordulás után bekezdtek a hazaiak, akik néhány perc alatt négy gólt szerezve eldöntötték a mérkőzést és vele együtt a továbbjutást is. A vendégektől mindössze egy becsületgólra futotta. A debreceniek várhatják a Haladást.   KASTÉLYDOMBI SE - CSENGER FUTSAL 11-9 (3-2) Jól ismerte egymást a két fél, hiszen a tavalyi bajnokságban már találkoztak kétszer is. Sikerélménye csak a csengerieknek volt, mivel mind a két alkalommal ők nyertek. Ezek fényében szeretett volna visszavágni a hazai alakulat. A kezdés után ez nem úgy tűnt, hogy sikerül, hiszen néhány másodperc után már kapufáig jutott a Csenger, majd pár perc után meg is szerezték a vezetést. Sokáig nem örülhettek, mert a vendéglátók rögtön egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. A folytatásban inkább mezőnyjáték zajlott, ahol inkább a vendégeknek akadtak helyzetei, amiből egyet gólra váltottak, így kezdődhetett minden elölről. A játékrész hajrája a monoriaké volt, akik újra előnybe kerültek, így ők mehettek nyugodtabban szünetre. Fél perc sem telt el a második játékrészből, és egyenlítettek a vendégek. A gól leginkább őket zavarta meg és fél perc alatt kaptak kettőt, így ismét szaladniuk kellett az eredmény után. Innen egy nagy rohanás alakult ki. Hiába zárkóztak a vendégek, a Kastélydombnak mindig volt válasza. A hajrában aztán eldőlt a találkozó, miután a vendéglátók háromra növelték az előnyüket, ahonnan nem volt esélye a vendégeknek. A Csenger igen tompán játszott, rengeteg lehetőséget kihagyva, míg a vendéglátók remek helyzetkihasználással megérdemelten nyertek és jutottak tovább. A Kastélydomb sikerének talán a Göcsej örül a legjobban, hiszen megúsztak egy igen hosszú utazást.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - GÖCSEJ SK 2-7 (0-2) Az egyik legnehezebb ellenfél jutott a Tolnának az NBI egyik újoncának személyében, ahol nem borult a papírforma. Az első félidőben tartotta magát a vendéglátó, de már ekkor megnyugtató előnybe kerültek a zalaegerszegiek, majd fordulás után két gyors góllal eldöntötték a párharcot. A folytatásban már csak a különbség volt a kérdéses. A Göcsej a Kastélydombhoz látogat a második fordulóban.   BME FC - PAFC-MITRE 5-2 (1-0) Nagy kérdés volt, hogy a meggyengült BME mire lehet képes az új szezonban. A PAFC évről-évre fejlődik, így előzetesen úgy tűnt, abszolút nyitott a párharc győztese. A találkozó nem hozott magas színvonalat igazán, egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, amiből az első félidőben az egyetemisták jöttek ki jobban, így nálunk volt a minimális előny szünetben. Fordulás után Csernai mester duplázta meg az előnyt, ami túlságosan megnyugtatta csapatát. A játékrész derekán betalált a Piliscsaba, de hiába jöttek fel egy gólra, rögtön jött a hazai gól. A vendégek nem adták fel, és egy újabb találattal jelezték, nem mondtak le a továbbjutásról. A hajrában kitámadtak a csabaiak az egalizálás reményében, amit a BME góllal büntetett, amivel el is dőlt a találkozó. Az utolsó pillanatokban még az egyetemisták gólra váltottak egy kisbüntetőt, de már nem befolyásolta a mérkőzést. A Csernai-legénység készülhet a következő körre, ahol a Fradi – TF továbbjutójához látogat.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC - NYÍRGYULAJ KSE 2-3 (1-1) Mint a beharangozóban írtuk, igazi sötét lónak számítottak a hazaiak, hiszen az NBII újoncaként senki nem tudta, milyen játékerőt képviselnek, de mint kiderült, nem epizód szerepet szánnak maguknak. A mérkőzés nagy részében a vendégek domináltak, sokkal több helyzetük volt, de az első félidő végén döntetlenre álltak a felek. Fordulás után némi meglepetésre a Kecskemét szerezte meg a vezetést, de a vendégek egalizáltak. A döntetlen a vendéglátók továbbjutását jelentette volna, így a Nyírgyulajnak támadnia kellett. A játékrész derekán egy szerencsés góllal ismét előnybe kerültek a vendégek, amit a találkozó végéig meg is őriztek. Hiába akadt lehetősége a Kecskemétnek, maradt a minimális vendégsiker, így a Nyírgyulaj utazhat a második körben a Gyöngyös – Szeged meccs győzteséhez.   DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL - MAG-LOG Team CFT Gödöllő 2-6 (2-0) Egykori NB I-es, szomszédvárak találkoztak egymással Dunakeszin, és a szép számban kilátogató nézők változatos mérkőzést láthattak. Ellentétes félidőt produkáltak a csapatok. Az első játékrészben hiába volt enyhe mezőnyfölényben a Gödöllő, minden helyzetet kihagyott. Eközben a Keszi Somorai révén két távoli bombagóllal magabiztos előnnyel térhetett a szünetre. A második játékrésben  négy perc alatt fordított a Baranyai Pali által irányított Gödöllő. Ezután hiába támadott a Kinizsi, nem tudtak a kapuba találni, míg a vendégek kedvükre kontrázhattak. A mérkőzésen igazságos eredmény született, de mindkét csapatnak van még tennivalója a formajavítás területén. Részletes tudósítást kaptunk az újonc Göcsej csapatától a Tolna elleni mérkőzésükről, melyet változatlan formában adunk közre. Brand Mission Tolna-Mözs Göcsej SK 2-7 (0-2) Tolna, Városi Sportcsarnok Jv: Szabó Péter ( Hartung, Álló) Göcsej SK: Balikó, Papp, Sámson, Kotán, Halmos csere: Schmidt, Tóth, László, Bogyó, Nagy, Bagó, Horváth, Friss, Szőke Gólszerzők: Kottán (2), Halmos, Tóth (2) Bogyó, Friss A továbbjutás volt az egyetlen elfogadható végkifejlet csapatunknak a Magyar Kupa első fordulójában. A vendéglátónk az NB II Közép csoportjában szereplő Brand Mission Tolna-Mözs együttese volt. A mérkőzés elején nem találtuk a ritmust. Habár mi irányítottunk, de a passzok és a támadás befejezések pontatlanok voltak. A 10. percig kellett várni az első gólig, amikor Kottán Krisztián vette be a hazai kaput (0-1). A gól után sem vált pontosabbá a játékunk és csak nehezen tudtuk szövögetni támadásainkat. A 19. percben Halmos Máté lövésénél a szerencse is segített és kétgólos előnnyel mehettünk pihenőre (0-2). A második félidőt remekül kezdtük és két perc alatt Tóth Zoltán és Kottán Krisztián révén tovább növeltük előnyünket, ami már megnyugtatónak bizonyult. Kicsit túlságosan is megnyugodtak a fiúk és Merkl és Papp révén szépíteni tudtak a hazaiak (2-4). Jókor jött a hidegzuhany, mert ezt követően megrázták magukat a fiúk és szigorítva a védekezésen koncentráltabbá vált a játékunk. egyre többet támadtunk és kerültünk helyzetbe, aminek a félidő második felében meg is lett az eredménye. A 31. percben Tóth Zoltán, a 33-ban Bogyó Károly, majd egy perccel később Friss Szabolcs is gólt szerzett és ezzel végleg eldőlt a találkozó és a továbbjutó személye (2-7). Összességében magabiztosan jutott a legjobb 16 csapat közé a Göcsej SK és bizakodva várhatja majd a folytatást. Friss Szabolcs a klub elnöke: - Három nap alatt két fontos mérkőzést vívott a csapat és a sok utazás és fáradtság látszott rajtunk az első félidőben. A másodikban már frissebben és pontosabban is játszottunk, ami elegendő volt a továbbjutáshoz.