Közel a négyes döntő a Haladásnak
2018.02.15 | 13:52
A futsal-Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén az NB I-es Swietelsky-HVSE biztosan, 10-2-re verte az NB II-es ELTE gárdáját.
Swietelsky-Haladás VSE (NB I.)-ELTE-BEAC (NB II.) 10-2 (4-1). Szombathely, 200 néző, futsal-Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés, Vezette: Wittner J., Fekete L. (Karsai L.). HVSE: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Michel, Santos. Csere: Gyimesi (kapus), Sipos G., Péter, Németh P., Gyurcsányi, Hajmási, Bencsik. Edző: Turzó József.
ELTE: Sajben – Dajka, Árendás, Szini, Péntek. Csere: Máthé (kapus), Petróczi, szabó, Lugosi, Gáspár, Dunai, Erdősi, Béni, Bereczky.
Góllövők: Santos 4 (5., 9., 27., 30.), Michel 3 (12., 18., 38.), Bencsik (31.), Péter (33.), Horváth P. (40.), ill. Dajka (9.), Szini (23.). A papírformának megfelelően a Haladás nekiesett ellenfelének, és gyorsan fel is törte a reteszt. A hazaiak rohamoztak tovább, ám sok hibával futballoztak, olykor talán kapkodtak is. Egy hibát pedig büntetett, egyenlített az ELTE. De gyorsan jött a második Santos-gól. Ám nem igazán tetszett a látvány a hazai szakmai stábnak, időt kért Turzó József. A folytatásban aztán egyértelműen átvette az irányítást a Haladás, gyakran alkalmazta a vészkapusjátékot – és jöttek a gólok is. A félidőben már hárommal vezettek a hazaiak. A második félidőben pedig már azért hajtott a HVSE, hogy az első mérkőzésen eldöntse a párharc sorsát. Ennek megfelelően erős tempót diktált, sokat futott. Ennek ellenére egy kontrából szépített a vendég (23. perc: 4-2). Santos azonban nagyon élvezte a játékot, a hazaiak brazilja termelte a gólokat, szép csendesen kezdte növelni előnyét a Haladás (30. perc: 6-2). A folytatásban már csak a különbség mértéke volt kérdéses – elfáradt, és lélekben talán fel is adta az ellenfél. Végül az „edzőmeccset” biztosan húzta be a zöld-fehér gárda – a jövő szerdai visszavágó már csak formalitás.