Kottán az NB I-be lőtte a Göcsej SK futsal csapatát!
2015.06.01 | 22:32
Kottán az NB I-be lőtte a Göcsej SK futsal csapatát! Az NB II-es futsal bajnokság rájátszásában hétfőn este a Göcsej SK sorsdöntő mérkőzést játszott. Az egerszegiek nem hibáztak 1-0-ra legyőzték a Nyírgyulaj csapatát és ezzel az NB I-be jutottak! Göcsej SK – Nyírgyulaj KSK 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 450 néző. Jv.: Kovács G. (Wittner, Stumpf). Göcsej SK: Balikó – Tóth Z., Kottán K., Horváth E., Bogyó. Csere: Schmidt G., Friss Sz., Nagy G., Szőke, László D., Papp T., Gerencsér A., Szabó B. Edző: Bagó Gábor. Nyírgyulaj KSK: Pallai – Siska, Szentjobbi, Kanál, Berecz Csere: Czerula, Oxi, Sitku, Szép, Baksa Gólszerző: Kottán Egy váratlan sérülés miatt kellett aggódniuk a Göcsej SK szimpatizánsainak és persze a társaknak is, hiszen az együttes gólkirálya, Halmos Máté csak civilben foglalt helyet a lelátón. Előző nap játék közben sérült meg a combizma, de a kezdés előtt érdeklődésünkre csak annyit mondott: – Szerintem nélkülem is gólokkal vagyunk jobbak a mai ellenfélnél, de persze nem lehet semmit sem elkiabálni. Győznünk kell! Nagyjából 15 perces késéssel kezdődhetett el a találkozó, ugyanis a jegyzőkönyvek elkészítésével némi probléma adódott, de aztán útjára indulhatott a labda. Mindkét csapat 4-4 ponttal rendelkezett a mérkőzés előtt, de a Nyírgyulaj egy találkozóval többet játszott, így számára a hétfői volt a szezonzáró. A Göcsej SK jövő hétfőn még összecsap hazai pályán a Szegeddel, de a házigazda nem akart várni a döntéssel. Győzelem esetén ugyanis behozhatatlan előnyre tett volna szert. A mérkőzésre sokan jöttek el, ami a hangulatnak is jót tett, és Halmos Máté szavai igazolódtak be az első félidőben. Azaz, többet támadott a Göcsej SK, viszont a már említett gólok nem jöttek, pedig csak ez vezethet eredményre. Több helyzete volt a házigazdának, miközben a Nyírgyulaj a biztonságra törekedett, de közben kontrázott, nem is veszélytelenül. A második 20 percre agresszívebb játékkal rukkolt ki a Nyírgyulaj és többet is támadott, mint korábban, de igazi helyzete nem adódott. Egy gól sok mindent megváltoztatott volna, de a Göcsej SK sem bővelkedett lehetőségekben. Némi tanácstalanság is érződött már a hazaiakon, de a 30. percben Kottán érkezett és közelről belőtte a vezető találatot. Aztán Bogyó került ziccerbe, de a vendégkapusba lőtt, pedig ez az addig látottak alapján akár döntő találat is lehetett volna. A nyírségieknek mennie kellett előre, egy alkalommal Kottán mentett nagyot saját kapuja előtt. Az utolsó öt percben a Göcsej SK már igyekezett az idővel is játszani, Szőkének volt még egy nagy lövése, a vendégek 12 másodperccel a lefújás előtt kapufát lőttek, de nem változott az eredmény. Nyert a Göcsej SK és 7 pontja van a rájátszásban, amit a Szeged már nem érhet be, így az egerszegiek az NB I-be jutottak!