Kötelező 3 pontot szerzett a Nyírgyulaj
2019.01.09 | 08:42
Új év új kezdet. Nem csak a 3 pont megszerzése, hanem egy jobb széria megtartása miatt is fontos volt az év első meccse a Nyírgyulajnak. A BME eddig mindössze kétszer tudod győzni a bajnokságban, ebből az egyik pont a hazai csapat ellen sikerült, úgyhogy nagy volt a “visszavágás” iránti vágy. 335ffee4-ca62-4871-85ff-cc653505a0adAz első félidő döcögősen indult, nem sok helyzetet hozott a 20 perc. 0-0-al mentek pihenni a csapatok amiről a gyulaji csapat tért vissza nagyobb lendülettel. Hamar beindult a gólgyár a 21. percben Siska ugratta ki Sántát, aki ziccert értékesített. A 23. percben egy kipattanó labdára Siska csapott le, és a kapu bal felső sarkába vágta. A 27. percben Dudás véleményét piros lappal díjazták a játékvezetők, de mivel ez a pályán kívül történt nem alakult ki emberhátrányos helyzet. Egy perccel később viszont, amikor Sánta labdát szerzett és kapura tört, megfogyatkozott a BME, mert Csóh csak szabálytalanul tudta megállítani, így az ő jutalma is piros lap lett. A szabadrúgást Kántor nagy erővel bombázta a kapuba. Ezután a vendégcsapat Tóth hibáját kihasználva szépített Szalmás révén. Siska köszönt be újra a 36. percben ziccerben a kapus lábai mellett gurított a kapuba. Kántor percek következtek egy gyönyörű kényszerítő után 6mről kapufát érintve lőtt gólt. A 39.percen, pedig a saját kapuja elől a gól vonalon álló Csernai feje fölé ívelte a labdát és ezzel beállította a 6-1-es végeredményt. Ezzel sikerült revansot venni a hazai csapatnak a tartalékosan érkező fiatal BME-n.   Nyírgyulaj KSE - BME-BT FC 6-1 (0-0) Nyírbátor, 50 néző Játékvezetők: Takács - Szabó - Forgács Nyírgyulaj KSE: Pallai - Vlasovich, Vass, Sánta, Siska Cserék: Dobó, Szabó, Orosz, Nagy, Kántor, Gömze, Szabó, Pazonyi Tóth Edző: Lovas Norbert BME: Papp - Szigeti, Andorka, Csóh, Horváth Cserék: Tyukász, Dudás, Palásthy, Csernai, Szalmás, Rónaszéki, Milavecz Edző: Csernai Gábor Sárga lap: Siska,ill. Horváth, Palásthy Piroslap: Dudás, Csóh 43232189_341603509739265_4559871636047659008_nLovas Norbert: - Az első félidőben nem sikerült nagy sebességgel futsalozni, kapkodva játszottunk, ennek is volt köszönhető hogy 0:0 lett az első 20 perc. A második félidőben felpörögtünk, és sok szép gólt szerezve megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot. Dolgozunk tovább, hogy a rájátszásra minden a helyére kerüljön. csernai-gabor-214x300Csernai Gábor: - Az első félidőben mind a két csapat játszotta a saját játékát, helyzet itt, helyzet ott, kiegyenlített játék, így 0:0 a szünetre. Majd a 2. félidőre minden megváltozik és már nem a Nyírgyulaj az ellenfelünk, sajnálatos dolog ez. Ami mellett viszont nehéz elmenni, hogy a mérkőzés végén felolvassák a jegyzőkönyvet, és hiába mondjuk, hogy nem ez hangzott el, nem tudunk mit csinálni, az lesz, amivel emberek védeni tudják a bizonyítványukat! Ettől függetlenül gratulálok ellenfelünknek, talán többet tettek a három pontért, de a végeredmény nem tükrözi azt, ami a pályán valóban történt. - PSR -