Könnyedén jutott tovább a DEAC!
2022.04.21 | 11:46

A Final Four-ba jutásért vághatott vissza Debrecenben Németh Péter alakulata szerda este 18.30 órakor. Nagy volt a tét az újpestieken (hazai pályán 5-8-ra kikaptak), ámbár a csoda még sem valósult meg.

Az első félidő pár percében jól kezdett mindkét alakulat. Több helyzet is kimaradt, de a 3. percben a DEAC oldalára állt a szerencse, és Szabó Ábel lövése először nem volt veszélyes, de a visszakészített passzt Rácztól, már értékesíteni tudta (1-0). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Horváth lőtt kapura, de ezt Krajcsi blokkolni tudta, viszont a kipattanót Harnisch tette a rövid alsóba (1-1).  8 és fél perc játék után, visszavette a hazai csapat a vezetést Thiago által (2-1). Hiába próbálkozott többet a vendég együttes, még is az egyetemi alakulat számára érvényesültek a találatok, hiszen a félidő előtt 1 perccel újabb 2 hazai gól született, előbb Szentes-Bíró gurította üres kapura a saját térfeléről a labdát (3-1), majd Thiago tudott duplázni egy szabadrúgásból (4-1). Így az Újpest 3 gólos hátránnyal vonult be az öltözőbe az első félidőt követően.

A második játékrészben is sok helyzetet elpuskázott a vendégcsapat. A 23. percben egy újpesti kezezést illetően, 6 méterest rúghatott a DEAC, amit Dobi Attila kegyetlenül felvarrt a léc alá (5-1). Töretlenül menetelt Elek Gergő együttese a második félidőben is, és egy újabb szép találatot szereztek Rácz Zsolt által (6-1). Ezt követően Tóth Benedek nézett farkasszemet Ricardoval, így a büntetővel szépíteni tudott az Újpest (6-2).  Hiába igyekezett a lila együttes, nem állt melléjük a szerencse, így nem tudtak több találatot szerezni ellenben a debreceni együttessel, akik a lefújás előtt 2 találattal gazdagodtak Berecz és Thiago által, ezáltal a végső eredmény 8-2 a hazaiak javára.

DEAC – ÚJPEST FC-220 VOLT 8-4 (4-1)
Debrecen, 200 néző
Játékvezetők: Újhelyi, Futó Balla

DEAC: Krajcsi – Rodrigo, Thiago, Berecz, Szabó Á.
Cserék: Dobi, Tóth B., Faragó, Szentes-Bíró, Vass, Siska, Harmati, Rácz, Harcsa
Vezetőedző: Elek Gergő

Újpest: Tyukász – Lucas, Sánta, Ricardo, Suscsák
Cserék: Zsolnai, Szeghy, Horváth B., Kovács, Panyi, Östör, Harnisch, Béres
Vezetőedző: Németh Péter

Sárga lap: Szentes-Bíró, illetve Lucas, Sánta

Gólszerzők: Thiagó (3), Berecz, Szabó, Dobi, Szentes-Bíró, Rácz illetve Harnisch, Richardo

Az újpestiek nem tudtak csodát tenni, hatékonyak voltak Elek Gergőék, így kettős győzelemmel, 16-7-es eredménnyel jutott tovább a DEAC, így 2018 után ismét elődöntőben szerepelhet a Magyar Kupában!