Könnyed Mezei győzelem Angyalföldön!
2016.04.02 | 18:04
Könnyed Mezei győzelem Angyalföldön! Péntek este az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték az Elektromos csarnokban, ahol igazi tét nélküli mérkőzésre került sor.  Már korábban eldőlt, hogy a Mezei-Vill a dobogó harmadik fokán zár, míg a Déli az utolsó előtti, 9. pozícióban fejezi be az alapszakaszt. A találkozó ennek megfelelő hangulatúra és iramúra sikerült. A vendégeknél akadt hiányzó. Trencsényi nem léphetett pályára sérülés miatt, így Rábl volt ezúttal a csapatkapitány, aki igazi vezére lett csapatának. A vendéglátók elég foghíjasan álltak fel, így végképp nem volt kérdés, kié lesz a három pont. Az összecsapás elején a Mezei rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és beszorította ellenfelét, de hiába akadtak lehetőségei, a hazaiak kapusa remekül hárított több esetben. Az angyalföldiek jól állták a sarat és még több esetben veszélyes kontrákat vezettek. Amikor a Turzó legénységnél nem az első sor volt a pályán, akkor a Déli többször is helyzetbe került, többnyire Horváth és Takács révén, de nem tudtak túljárni a vendég portás eszén. Az első gólra a 8. percig kellett várni. Ekkor egy szép lekészítést követően Rábl bombázott a rövid felsőbe. A vezetésnek nem sokáig örülhettek a vendégek, mert egy szép kontrát követően Dobos egalizált. Mint utóbb kiderült, ezzel a Csernai-alakulat el is lőtte minden puskaporát. A tét nélküli meccsen Turzó mester gyakoroltathatta a vészkapus játékot, ami jól is működött. A hazai fiatalok nem is nagyon tudták levédekezni, így szünetig elhúzott három góllal a Mezei, Rábl mesterhármasának köszönhetően. A szünetet követően, ha volt még kétség, hogy kié lesz a három pont, azt Rábl rögtön lezárta egy gyors, szépségdíjas találattal. Gyönyörűen megbökte a kifutó kapust. A folytatásra kissé visszavettek a vendégek, és volt is lehetősége az angyalföldieknek a szépítésre, de nem tudtak élni a lehetőségekkel. Megpróbálkoztak az öt a négyes játékkal, de csak kaptak belőle újabb gólt, így utána már nem nagyon erőltették. A Berettyóújfalu letudta a kötelezőt, és könnyedén hozta a 3 pontot, gyakorolva a rájátszásra. Ami intő jel lehet, hogy kevés játékos nyújtott olyan teljesítményt, amivel van esély előrébb lépni a dobogón. Déli Futsal – MVFC Berettyóújfalu 1-7 (1-4) Budapest, Elektromos csarnok Vezette: Baghy Cs – Tihanyi N – Rábel A Déli Futsal: Papp R – Nagy G, Szente, Takács M, Horváth B Csere: Kovács Á, Lukács Á, Lukács L, Dobos D, Kaczor, Jándék Edző: Csernai Gábor MVFC: László – Rábl, Szabó P, Komáromi, Nagy I Csere: Mezei, Sánta, Klochko, Stanic, Vulovic, Harmati, Jakab, Gál I, Trencsényi Edző: Turzó József Góllövők: Dobos, illetve Rábl (4), Sánta (2), Gál Sárga lap: Rábl, Komáromi Csernai Gábor, a Déli mestere: - Nagyjából azt kaptuk, amire számítottunk. Tudtuk, hogy ellenfelünk jó csapat, és komolyan veszi a találkozót. Sajnos a vészkapus játékot nem tudtuk megfelelően védekezni, pedig mezőnyben időnként egyenrangú partnere voltunk nagynevű ellenfelünknek. sajnálom, hogy a nagyobb helyzeteinkből nem tudtunk betalálni. Sok sikert a Mezeinek a rájátszásra. Komáromi Péter, a Mezei-Vill játékosa: - Nehéz volt felpörögni a tét nélküli találkozóra. Kissé fásultak voltunk az út miatt. Próbáltuk betartani a mester taktikai utasításait, ami hellyel-közzel sikerült is. Most még van egy kis időnk, hogy a hibákon javítsunk, aztán nagy elánnal vágjuk bele magunkat a rájátszásba.