Könnyed Keszi és Garvittax győzelem!
2015.10.10 | 18:14

Könnyed Keszi és Garvittax győzelem! Piliscsaba nyerte a forduló rangadóját!   PAFC-MITRE - VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA 9-6 (4-2) A forduló rangadóját Piliscsabán rendezték. A hazaiak villám rajtot vettek, és hamar megszerezték a vezetést. A csabaiak végig mezőnyfölényben játszottak és újabb gólokat szerezve 4 gólos előnyre tettek szert, de túlságosan megnyugodtak, így a félidő végén a vendégek visszajöttek a mérkőzésbe, két találatot jegyezve. A második játékrészt is a vendéglátók kezdték jobban, hiszen két gyors góllal visszaállították a négy gólos különbséget. A fővárosiak nem adták fel és hamar szépítettek, majd a félidő közepe felé feljöttek egy gólra. Ahogy várható volt, a Városgazda vészkapus játékra váltott, és hiába jutottak sok lövőhelyzetig, vagy blokkoltak a hazai védők vagy a kapus mentett. A találkozó az utolsó percben dőlt el. A vendéglátók labdát szereztek, és betaláltak az üresen tátongó kapuba, ráadásul kétszer, így végül nagy csatában tudták otthon tartani a három pontot, amivel továbbra is tapadnak a Kinizsire.   DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL – UTE 11-1 (7-0) A keszi ismét telt házat vonzott Dunakeszin. Hozzájárul ehhez, hogy hetek óta gólgazdag mérkőzéseket játszanak, kiszolgálva ezzel lelkes szurkolótáborukat. A fő gólfelelősök most Bita és Somorai voltak 3-3 góllal, de a fiatalok is kivették részüket belőle Bota Márk és Horváth Olivér révén. A vendég UTE erejéből csak hősies védekezésre tellett, ugyanakkor megszakították a Kinizsi 5 meccse tartó góltalanságát Mayer Gábor találatával. Újabb győzelmével megerősítette első helyét a tabellán Biczi Gábor csapata.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - 1988 DÉLI FC 2-8 (2-4) Ahogy várható volt, a vendégeknél több visszajátszó is akadt az első csapatból, így igen erős kerettel érkeztek Tolnára. A hazaiak eddig nyeretlenül álltak a bajnokságban és szerettek volna ennek a negatív sorozatnak véget vetni, ami nem tűnt könnyű feladatnak. Az első 10 percben nem sok érdemleges történt, nem tudtak a csapatok betalálni, majd a félidő közepére felgyorsultak az események. A vendégek másfél perc alatt tripláztak, így hamar tetemes előnybe kerültek, de a Tolna hamar szépített, majd két perccel később egy kezezésért megítélt hatméteresből feljöttek egy gólra. A játékrész utolsó szava a fővárosiaké volt, így két gólos előnnyel mentek szünetre. A térfélcserét követően a hazaiak vészkapus játékkal próbálkoztad, de kevés sikerrel, hiszen két gólt is kaptak belőle, így tovább nem erőltették. A folytatásban a Déli továbbra is fegyelmezetten védekezett, így ellenfelüknek nem volt esélye felzárkózni, így végül magabiztosan nyertek, és szerezték meg a 3 pontot.   GARVITTAX - PTE ÁOK-PETŐFI SE 7-3 (4-0) Ahogy a beharangozóban írtuk, mind a két csapat jól rajtolt, a kérdés tehát az volt, ki folytatja a jó szereplést. Mint utóbb kiderült, ez a hazaiaknak sikerült. A Garvittax két gólos előnyre tett szert. Hiába akadt a vendégek előtt is lehetőség a gólszerzésre, nem tudtak élni vele. A félidő vége előtt már szinte mindenki elkönyvelte a 2-0-s félidei eredményt, de a vendéglátók két újabb találatot jegyeztek, amivel jelentős előnyre tettek szert. A fordulást követően a pésciek próbáltak szépíteni, ami sikerült is, de erre három góllal válaszoltak Vitányiék, amivel el is döntötték a találkozót. A vendégek két hajrában szerzett gólja csak szépségtapasz volt. A fővárosiak ezzel a győzelemmel az előkelő negyedik helyre léptek fel.   ROMHÁNY SE - VÁC FUTSAL SE 3-4 (3-0) Előzetesen azt gondoltuk, hogy a vendégek a találkozó esélyesei. Erre a Romhány alaposan rácáfolt, hiszen hamar megszerezték a vezetést, és mivel a váciak nem tudták kihasználni helyzeteiket, törvényszerű volt a hazaiak újabb gólja, így meglepetésre 3 gólos volt a vendéglátók előnye szünetre. A vendégeknek jól jött a szünet, rendezték soraikat, és fordulás után elővették góllövő cipőjüket és néhány perc alatt ledolgozták hátrányukat, majd a félidő derekára a vezetést is megszerezték. A romhányiak helyzetét tovább rontotta, hogy egyik legjobbjukat kiállította a játékvezető. A hátralévő 10 percben meglepetésre újabb találat már nem esett, így ha nehezen is, de nyertek a váciak, amivel megelőzték mostani riválisukat a tabellán.