Könnyed győzelem, komoly lépéselőnyben a Győr

Vasas: Kovács Á. D. - Szalay G., Nagy G., Sivák P., Szeghy Zs.
Cserék: Sajben M., Boznányszky G., Molnár P., Ruzicska A., Molnári Á. M., Veres G., Ragadics K., Turnai Cs.
Edzõ: Sivák Péter

ETO: Tóth Gy. - Lódi T., Juanra, Palomeque, Dróth Z.
Cserék: Matkovics G., Harnisch Á., Noe, Solano, Hegyesi Zs., Püspök P., Bognár B., Dürgõ P., Gorjánácz M.
Vezetõedzõ: Jordi Illa

Gólszerzõk: Veres G. (15"),Szeghy Sz. (33"), illetve Dróth Z. (2", 3, 18"), Palomeque (10", 21", 31"), Lódi T. (15"), Harnisch Á. (23"), Juanra (29")

Az elsõ félidõben két perc puhatolódzás után a Gyõr gyorsan Dróth Z. révén kétgólos vezetést szerzett, amit számtalan kidolgozott helyzet követett. Az elsõ veszélyes hazai lövés a 10. percben született, ez is mutatja az ETO fölényét a Vasas otthonában lejátszott futsal bajnoki mérkõzésen. A 15 perc akciódús volt, a hazaiak szépítettek Veres találatával, amire Lódi T., majd 10m-esbõl Dróth Z. válaszolt, aki egy félidõ alatt három gólig jutott.

A szünet után az ETO Palomeque és Harnisch góljaival hat gólra emelték a gyõri vezetést, ezután a Vasas próbált szépíteni, de a gyõriek hatékonyan védekeztek. A félidõ derekán két Palomeque, közte egy Juanra találat jelezte, hogy tudatos a terület átengedése egy kis idõre. A Vasas Szeghy lövésével szépített, majd Sivák 2. 10m-esét sem tudta értékesíteni, Tóth Gy. mindkétszer bravúrral védte büntetõit. A végeredmény már nem változott, (2-9) a RÁBA ETO magabiztosan nyert a Vasas ellen.

Jordi Illa: - Gratulálok a csapatnak a mai magabiztos gyõzelemhez, szerettük volna hatékonyan és koncentráltan kezdeni a mérkõzést, amit sikerült is megvalósítani. A játékosaim nagyon motiváltan léptek a pályára, és nagyon fegyelmezetten betartották a taktikai utasításokat. Külön örülök Dróth Zoltán három góljának, hiszen egy hosszabb gólszünetet követõen, ez különösen fontos volt az Õ számára. A Vasas lelkesen játszott ma este, de nem tudott ellenállni a jó játékunknak.

forrás: etofutsal.hu