Könnyed győzelem a sereghajtó ellen
2018.11.18 | 12:03
Már az első félidőben eldöntötte a pontok sorsát a BME elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.
A sereghajtó BME elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely egyértelműen a győzelem reményében lépett pályára az NB I 10. fordulójában. Ennek megfelelően kezdték a mérkőzést, s már 63 másodperc elteltével megszerezték a vezetést Fekete Róbert közeli találatával, s mikor a 4. percben egy legurított labdát is a kapuba vágott a hazaiak 11-ese, már muszáj volt időt kérnie a vendégeknek (2-0). A rövid pauzát követően valamivel kiegyenlítettebb lett a játék, kétszer Revelandnak is védenie kellett, ám a 8. perc végén ismét megvillant a Dunaferr, s Hosszú, valamint Fekete remek összjátéka után előbbinek már csak az üres kapuba kellett továbbítania a játékszert (3-0). Nem sokkal később, a 12. percben időt kért Fehér Zsolt, mert úgy láthatta, hogy a korán szerzett előny miatt csökkent a koncentráció, s az intelmek hatottak is a hazaiakra, mert a 14. perc végén hosszú Ádám erőszakos labdaszerzése után Sáhó Kristóf is bevette a BME kapuját, négygólosra növelve ezzel a Dunaferr előnyét (4-0). A félidőből hátralévő időben is fölényben játszott a hazai együttes, adódtak helyzetei is, s bár újabb gólt már nem sikerült szerezni, így is magabiztos vezetéssel mehettek pihenőre. A térfélcsere után sem kellett sokat várni az újabb dunaújvárosi találatra, melyet Hosszú Ádám szerzett alig másfél percnyi játékot követően, s innentől már tényleg csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést a Dunaferr (5-0). A tetemes előny tudatában ismét valamivel visszább vettek a tempóból, s ezt a második felvonás derekán góllal büntette a fővárosi alakulat, mely Horváth találatával szépített az álláson (5-1). Nem sokáig mutatott azonban négygólos hazai fórt az eredményjelző, mert a 32. percben Klacsák lőtt szép gólt, igaz ennek sem sokáig örülhettek, mert újabb másfél perc elteltével Szalmás is mattolni tudta Rigó kapust. (6-2). A mérkőzésből hátralévő időre már nem maradt túl sok izgalom, s ugyan lehetőségek adódtak mindkét csapat előtt az újabb gólok szerzésére, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A Dunaferr azonban így is simán, 6-2-re nyerte a találkozót, s ezzel átvette a vezetést a tabellán, igaz a Berettyóújfalu két mérkőzéssel kevesebbet játszott Fehér Zsolt együttesénél. Dunaferr DUE Dutrade FC – BME-BT FC 6-2 (4-0) Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland - Németh, Fridrich, Fekete, Hosszú Csere: Oroszi, Szabó T., Klacsák, Szeghy, Szabó K., Sáhó, Hajdú, Kovács. Vezetőedző: Fehér Zsolt. BME-BT FC: Sikur - Szigeti, Viza, Csernai, Horváth Csere: Tyukász, Veres, Fehér, Szalmás, Csóh, Rónaszéki, Szegő. Vezetőedző: Szabó Zoltán. Góllövők: Fekete 2, Hosszú 2, Sáhó, Klacsák, illetve Horváth, Szalmás 0000000897Fehér Zsolt: - Nem játszottunk jól a BME elleni mérkőzésen, kicsit fáradtnak, illetve fásultnak éreztem a társaságot. A lényeg az volt, hogy otthon tudtuk tartani a 3 pontot. Hellyel-közzel szép játékkal, illetve gólokkal rukkoltunk elő, de meg kell dicsérni a BME fiatal csapatát is, akik mindent elkövettek, hogy borsot törjenek az orrunk alá. Nincs sok időnk pihenni, mert a jövő héten nagy rangadó vár ránk, Szombathelyre utazunk, ahol szeretnénk visszavágni a hazai fiaskóért, amikor vereséget szenvedtünk. Ezért mindenki úgy teszi a dolgát, és úgy készül, hogy kedden nyerni tudjunk Szombathelyen. csernai-gabor-214x300Csernai Gábor: - Csapatunk fele sérült, a másik fele pedig az egyetemi világkupán képviselte hazánkat, így három felnőtt játékos mellett 7utánpótlás korú játékos kapott lehetőséget erre a mérkőzésre. Szerencsére egyáltálán nem voltak megilletődve, és remekül helyt álltak. Elgondolkodtató ez a jövőre nézve, ha a fiatalok már most ilyen teljesítményre képesek... Sok sikert kívánok az Újvárosnak a bajnoki címért folytatott küzdelemben.