Könnyed Fradi siker, Limes bravúr Tolnán!
2015.03.08 | 16:32
Könnyed Fradi siker, Limes bravúr Tolnán! Nyugati csoport Dream Team Futsal - Fradi Futsal-Fischer Klíma 2:11 (0:2) Siketek sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Tamási, Imrő, Táth Dream Team: Csarankó - Milák, Gáspár, Györe, Tóth Cserék: Pál, Kyriakidis, Kamarás, Tamás, Szirt Vezetőedző: Györe Zsolt FTC: Becsei - Kozák, Pál, Fehér, Lukács Cserék: Pirik, Ruzicska, Horváth, Balán, Karacs, Borsi, Majoros Vezetőedző: Lengyel Béla Sárga lap: Milák, Kyriakidis, Kamarás illetve Pirik Gólszerzők: Kamarás, Tóth, illetve Pál (4), Pirik (3), Kozák, Fehér, Lukács, Ruzicska A Fradi nehéz időszakon van túl, hiszen az elmúlt három fordulóban komoly rangadókat vívtak. Sorrendben a listavezető Göcsej, majd a TF, illetve a BME csapata ellen. A nehéz sorozatot kettő győzelemmel és egy vereséggel zárta a zöld-fehér csapat, azonban a zalaegerszegi pontvesztés miatt távolt került tőlük a bajnoki cím. A Dream Team jelenleg sereghajtó, kettő pont a lemaradása az előttük álló AC Villámmal szemben, és minden bizonnyal nem ezen a mérkőzésen tervezték a hátrányuk ledolgozását. A mérkőzés képe a várakozásoknak megfelelő volt, a zöld-fehérek végig domináltak az első félidőben, aminek eredményeképpen Pál Máté már a 4. percben megszerezte a Fradi vezető találatát. A hazai csapat kontratámadásokra rendezkedett be, és két-három alkalommal is egyenlíthettek volna, ám az utolsó passzokba, vagy a támadás befejezésébe minden alkalommal hiba csúszott. A Ferencváros dominanciája az egész félidőben megmaradt, és ez nagy gólkülönbségben csak azért nem mutatkozott meg, mert a hazai kaput védő Csarankó bravúrt bravúrra halmozott, és mérkőzésben tartotta a hazaiakat. A Fradi nyomása csak a félidő végén eredményezett újabb találatot, amikor Lukács Levente passzolt higgadtan a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba. A második félidő elején a hazaiak hálóőre egy védés után rosszul lépett, így le kellett cserélni, ami teljes egészében megpecsételte a vendéglátók sorsát, hiszen ezután sorra következtek a Fradi gólok, Pirik Tamás mesterhármasig, Pál Máté mester négyesig jutott. A DT erejéből a szépítésre futotta, Kamarás Bálint egy sarokrúgás után, Tóth László pedig egy támadóharmadban való labdaszerzés után mattolta Becsei kapust, de a vége így is egyértelmű vendégsiker. A Fradi könnyedén érvényesítette tudását a mezőnyben, de a kapu előtt sokszor hibáztak, illetve a hazaiak kapusa védett lehetetlennek tűnő szituációkban is. Ha nem sújtja a Dream Team csapatát a sérülés, akkor minden bizonnyal szorosabb lett volna a mérkőzés, de összességében megérdemelt Ferencváros siker született. CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA - KORMÁNYŐR SE 4-0 (0-0) A múlt héttel ellentétben, most csupán a fiataljaira számított az Aramis/Cső, amely három sort is fel tudott vonultatni. A másik oldalon Kapala Krisztián azonban remekül megszervezte a védekezést, igaz, helyzetük nem nagyon volt, de hét, rendszeresen beálló játékossal is kiválóan megakadályozták, hogy a hazaiak építkezni tudjanak, így nem volt meglepetés, hogy 0–0-val fordultak a felek. A második játékrészre – ahogy az várható volt – elfáradt a Kormányőr, és egy egyéni hibából megszerezte a vezetést a Cső, nem sokkal később pedig növelte előnyét. 2–0-nál a Kormányőr ziccert hibázott, az ellentámadásból a Cső pedig betalált, így eldöntötte a mérkőzést, hiszen 2–1 helyett 3–0 állt az eredményjelzőn, előbbinél pedig még lett volna esélye a vendégeknek. A hazaiak egy szerencsés góllal négyre növelték előnyüket, teljesen megérdemelten nyertek, de le a kalappal a jól küzdő Kormáyőr előtt, amely a második félidő közepéig méltó ellenfele volt nagyobb nevű riválisának. TÖRÖKBÁLINTI FSE - GÖCSEJ SPORT KLUB 8-17 (3-12) A Göcsej is túl van rangadó sorozatán, amiből igazán jól jöttek ki, hiszen összesen hét pontot szereztek. Ennek köszönhetően már csak magukra kell figyelni és hozni a kötelező győzelmeket. Ilyennek számított a Törökbálinti vendégjátékuk is, ahol nem is hagytak kérdést, hogy kié lesz a három pont. Az első félidőben átszaladtak ellenfelükön, míg a másodikban kissé kiengedve könnyed győzelmet arattak a 25 gólt hozó összecsapáson. Közép csoport BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - KSK-LIMES SE 3-5 (2-3) A hazaiak számára fontos volt a mérkőzés, mert tavaszi jó szereplésüknek köszönhetően elérhető közelségbe került a dobogó. Előzetesen ők tűntek az esélyesnek, ráadásul a vendégek mindössze két cserével érkeztek, így semmi nem utalt rá, hogy meglepetés fog születni. Ennek megfelelően az első percben már vezettek is a Tolnások, de a folytatás már nem ment ilyen zökkenőmentesen. A félidő hajrája a Limesé volt, és sikerült fordítaniuk, így ők mehettek pihenni előnnyel. A 2. játékrészben sokáig kellett várni az első gólra, amit a vendégek szereztek, így megduplázták előnyüket, majd nem sokkal később tovább nőttek a vendéglátó gondjai. Hiába jött a szépítés, a kapusukat kiállította a játékvezető. A hátrányt sikerült kivédekezni, de nem sok idő maradt az egyenlítésre. A véghajrában mindent megpróbáltak Knellerék, de legvégén a fiatal vendégek megadták a kegyelemdöfést, így meglepetésre elvitték Tolnáról a három pontot, amivel tapadnak a Délire és a PAFC-ra. GARVITTAX - 1988 DÉLI FC 4-11 (1-7) Legutóbbi játéknapon a hazaiak megszorították a váciakat, csak minimális vereséget szenvedtek. A kérdés az volt, hogy most siker e megismételni azt a teljesítményt, mint akkor. Mint utóbb kiderült nem. Ehhez persze kellett az is, hogy a vendégek első csapatából legyen több visszajátszó, amivel lényegesen nagyobb volt a különbség. A Déli könnyedén szerezte góljait és szünetre nem hagyott kérdést a győztest illetően. A térfélcsere után is a vendégek domináltak, de a hazaiaktól Vitányi triplázott, így sikerült elkerülni a nagyobb arányú vereséget. Keleti csoport ROMHÁNY SE - MMSZ SE 2-10 (1-2) A Romhány legutóbb nagy pofonba szaladt bele a Kincsem vendégeként, és most ezen szeretett volna javítani. Ellenfele az az MMSZ volt, akik bravúr döntetlent értek el a Gyöngyös ellen. A vendégek úgy voltak vele, hogy az a pont akkor értékes, ha most begyűjtik mind a hármat. Az első félidőben a vendégek domináltak és rögtön meg is szerezték a vezetést, de a folytatásban sokáig nem esett gól. A játékrész derekán egalizált a Romhány, de a félidő végére visszavette a vezetést a Málta. A fordulás után kissé érthetetlen módon rögtön vészkapus játékkal kezdtek a hazaiak, amiből nem túl jól jöttek ki, hiszen Tóth Keve fiai öt gólt szereztek. A rományhiak ezután feladták az 5 a 4 elleni játékot, de a lendületbe jött vendégek újabb gólokat szereztek. Sima Málta győzelem, amivel megerősítették jelenlegi helyezésüket.