Könnyed Fradi siker az ELTE ellen!
2015.10.13 | 21:41
Könnyed Fradi siker az ELTE ellen! NB II Nyugati Csoport   GYŐRLADAMÉRI SASOK - CORVINUS-TOTALLSPORT.COM 1-16 (0-4) A hazaiak eddig csak nagyobb vereségekbe szaladtak bele egyet leszámítva, és most is csak a tisztes helytállás lehetett a céljuk. Ez nem igazán sikerült a Corvinus ellen. A hazaiak az első félidőben még tartották magukat, de a térfél cserét követően már gáláztak a fővárosiak és összesen 16-szor mattolták ellenfelüket. A Sasoknak mindössze egy becsületgólra futotta. A vendég egyetemisták ilyen arányban is megérdemelten nyertek.   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - ELTE-BEAC 6-1 (2-0) Egyelőre úgy tűnik, hogy a Fradi megállíthatatlan, és ezt az ELTE ellen is bizonyították Fehér Krisztiánék. Az FTC kezdte a mérkőzést, és rögtön a középkezdés után már gólnak tapsolhatott a hazai publikum. Ezután a vendéglátók maradtak lendületben, és hiába zárt javarészt jól az egyetemisták védelme, több nagy helyzete is adódott a Ferencvárosnak, de Sajben többször védett bravúrral. A 15. percben aztán ő is tehetetlen volt egy buta védelmi hibát követően, így két gólos hazai előnnyel mehettek szünetre a csapatok. Fordulást követően a zöld-fehérek rohamoztak tovább, és sorra alakították ki a helyzeteket, de javarészt kapufákig jutottak. A hajrára a vendégek elfáradtak, amit a Fradi gólokkal büntetett, összesen fél tucattal. Az utolsó találat az egyetemistáké lett. Az ELTE 10 másodperccel a vége előtt tízmétereshez jutott, amit gólra váltott, megszerezve becsületgóljukat.    ALBA REGIA FUTSAL - AIRNERGY FC 6-6 (2-1) Érdekes meccsre volt kilátás, hiszen a vendégek megmutatták az elmúlt meccseken, hogy szinte bárkivel fel tudják venni a versenyt, mégsem tudhatták Móron mire számítsanak, hiszen a hazaiak eddig mindössze egy meccset játszottak. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, egy szép góllal, ami után ébredeztek a vendégek. A folytatásban az Airnergy előtt adódott több nagy lehetőség, és a sokadikból sikerült betalálniuk. A móriak ezután nem csüggedtek és egy gyors kontrával visszaszerezték a vezetést, így ők mehettek nyugodtabban pihenőre. A második játékrészt a fővárosi fiatalok kezdték jobban, és két szép támadás végén megfordították az eredményt. A kinyíló móriak mellett egyre több lehetősége volt az Airnergynek, amiből egyet ki is használt, és ekkor úgy tűnt, eldőlhet a három pont. A 34. percben visszajöttek az Alba Regia reményei, egy gólt követően, majd a hajrához érve jött az egyenlítés is. A gól még szinte fel sem került az eredményjelzőre, újra vezettek a vendégek. Kisbüntetőhöz jutottak, amit magabiztosan értékesítettek. Már az utolsó percben jártunk, amikor egy újabb kontrából megduplázta előnyét a fővárosi alakulat. Már csak fél perc volt hátra, így kevesen gondolták, hogy elmarad az Airnergy győzelem. 20 másodperccel a vége előtt szépítettek a móriak, majd a középkezdést követően letámadtak, és durva módon próbáltak labdát szerezni, ami sikerült, hiszen a játékvezetői hármasnak nem tűnt fel, hogy lent maradt a vendégek vérző játékosa. A hazaiak a megszerzett labdát mindegy-mindegy alapon felívelték, és a kapu előtti kavarodást követően három másodperccel a vége előtt egyenlített. A vendégek figyelmetlensége, és a sporik hatalmas hibája két pontjába került az Airnergynek. A móriak minden dicséretet megérdemelnek, hogy a legvégén sem adták fel, reménytelen helyzetben.   ASTERIX SC - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 7-7 (2-1) Érdi házi rangadót rendeztek a Treff csarnokban. Az elmúlt években már sokszor találkoztak a felek, és mindannyiszor az Asterix örülhetett. A találkozó gyors gólváltással kezdődött, de az Asterix irányított, és több lehetősége adódott, hogy ellépjen, de csak egy lehetőségét tudta a félidőben gólra váltani. A térfélcserét követően a Villám remekül kezdett, két gyors góllal fordított. Ezután ébredezett a Godány-legénység, és a folytatásban már remekül játszottak, egészen a hajráig. Ekkor már három gólos előnyre tettek szert, és talán elhitték, hogy megvan a három pont. Korán örültek. a Villám feljött egy gólra, majd az utolsó percben egalizált is. Az igazi fordulat ezután következett. Fél perccel a vége előtt Gutiék megszerezték a vezetést is, de nem tudták megtartani az előnyüket, és a dudaszó előtt nem sokkal az Asterix legalább az egyik pontot megmentette.   KELEN SC - BME FC 4-7 (2-1) Rangadónak számított a találkozó, hiszen mind a két csapat a tabella elején volt található a találkozó előtt. Jó iramú találkozót láthattak a kilátogató nézők, de sokáig nem esett gól. Jól védekeztek mind a két oldalon, így viszonylag kevés lehetőség adódott. A gólcsend közel negyed óra után tört meg, ekkor a hazaiak szereztek vezetést, amit pár perccel később a BME egalizált. Már-már úgy tűnt, így zárul a félidő, de a Kelennél a fiatal Csernik újra betalált, így ismét náluk volt az előny. A második félidőre felpörögtek az események. Az egyetemisták bő egy perc alatt megfordították az állást, de jött a válasz a hazaiaktól és kezdődhetett minden elölről. A folytatásban a vendégek játszottak fölényben, de hiába szereztek vezetést, a kelenvölgyiek egalizáltak. A maradék 10 percben viszont már csak a BME szerzett gólt, szám szerint hármat. A hajrára két gólos előnnyel érkeztek, és a hajrában szerzett góllal eldöntötték a találkozót. Az egyetemisták nagyobb rutinjuknak köszönhetően behúzták a mérkőzést, és értékes három ponttal gazdagodtak.   Később játsszák: TFSE - TÖRÖKBÁLINTI FSE   Közép csoport SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC - INTER CDF SE 3-2 (2-0) Két alsóházi csapat találkozott hétfő este, ahol a hazaiak számítottak az esélyesnek. Az alacsony színvonalú mérkőzésen egymás hibáiból éltek a csapatok, de az első félidőben csak a kecskemétiek találtak be, méghozzá kétszer is. A fordulás után sokáig nem történt semmi, de a hajrá előtt szépítettek a fővárosiak, de sokáig nem örülhettek, mert rögtön jött a hazaiak válasza, így ismét kettő volt a különbség. A vendégek a hajrában újra visszajöttek a mérkőzésbe második találatukkal, de egyenlíteni már nem sikerült, így végül a Kecskemété lett a három pont.   ÚJPEST FC-220 VOLT - PTE PEAC FUTSAL 1-2 (1-2) Előzetesen a vendégek tűntek az esélyesebbnek, de végül megszenvedtek a pécsiek a három pontért. A nem túl magas színvonalú meccsen a vendégek két gólos előnyre tettek szert, de a lilák az első félidőben szépítettek. A térfélcserét követően a csapatok a góllövő cipőjüket az öltözőben hagyták, és a legnagyobb helyzetekből sem sikerült betalálni. Így végül maradt a minimális vendégelőny és vele a három pont, és továbbra is hibátlanok a Dunakeszi mellett.  Fotók a FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - ELTE-BEAC mérkőzésről: [gallery ids="44669,44672,44674,44675,44676,44678,44681,44683,44686,44688"] Fotók: Németh Andrea