Könnyed Fradi siker a Veszprém ellen!
2019.11.02 | 19:16
Könnyed Fradi siker a Veszprém ellen! Péntek este sem maradtunk futsal nélkül és ünnepnap ellenére, vagy épp ennek köszönhetően, igen sokan kilátogattak a Népligetbe a Fradi és a Veszprém összecsapására. FTC-FISHER KLÍMA – FUTSAL VESZPRÉM 5-1 (2-0) Népliget, 350 néző Játékvezetők: Juhász, Deme, Apkó FTC: Tóth - Büki, Öreglaki, Bognár, Cseri Cserék: Bajusz – Lőrincz, Jenei, Gellérfi, Rábold, Fekete, Hosszú, Gergály, Fülöp Edző: Roni Ribeiro Veszprém: Klcsó – Komáromi, Gyurcsányi, Boromisza, Bencsik R. Cserék: Schmidmajer – Spandler, Miklós, Tar, Tama, Varga, Bogár, Bencsik Á. Vezetőedző: Frank Tamás Sárga lap: Büki illetve Boromisza Piros lap: Komáromi Gólszerzők: Bognár (2), Büki, Öreglaki, Rábold illetve Bencsik R.  A beharangozóban írtuk, hogy Tatain kívül több sérültje is van a vendégcsapatnak, de őket sikerült összedrótozni, így szinte teljes kerettel vághattak neki az összecsapásnak. A hazaiaknál mindössze Temesi hiányzott eltiltás miatt, így bizakodva várhatták a mérkőzést. 74214502_2623935791031829_3262282571915984896_n Mind a két csapat óvatosan kezdett, minimális kockázatot vállalva, inkább a másik hibájára várva. Ennek köszönhetően sok minden nem történt az első pár percben, majd jött az első védelmi hiba a vendégek oldalán, amit a Fradi rögtön góllal büntetett. Egy szép támadás végén Ráboldról maradtak le, aki remekül lőtt a vendégkapuba, megszerezve a vezetést. 1-0 A gól után a Fradi játszott minimális mezőnyfölényben, de ritkán forogtak veszélyben a kapuk, egy-egy védeni valója akadt mind a két kapusnak. 70289165_2623937187698356_5220231155684474880_n A következő találatra a félidő derekáig kellett várni, ekkor Bognár szerzett szemfülesen labdát az ellenfél kapuja előtt, amit a hosszúra átpasszolt Bükinek, aki nem hibázott közelről. 2-0 Még a félidő fele hátra volt és a vendégek a hátrány tudatában próbáltak nagyobb elánnal játszani, de a támadó harmadban elfogyott a tudomány. Mezőnyben hiába voltak egyenrangú partnerek, hiányzott elől a kreativitás és az átütőerő, így nem volt meglepő, hogy nem tudtak szünetig szépíteni Gyurcsányiék. Ez még a kisebb baj lett volna, hogy nem találtak be, de a félidő legvégén ráadásul elveszítették egyik kulcsjátékosukat. Komáromi néhány másodperccel a szünet előtt szabálytalankodott, majd néhány szóval illette a játékvezető ítéletét, aki talán túl szigorúan kiállította, így gól és emberhátrányba mehettek pihenőre. 74429795_2623937697698305_2748548094688755712_n A térfélcserét követően a zöld-fehéreknek majdnem két percük volt, hogy gólra váltsák a kiállítást, de ehhez elég volt szűk egy perc is. Ismét Büki és Bognár játszott össze, ami után utóbbi passzolt az üres kapuba. 3-0 A veszprémiek talán fel sem dolgozták az újabb bekapott gólt, jött a következő. Egy gyors kontra végén Öreglaki is beköszönt, amivel el is dőlt a találkozó. 4-0 75242212_2623938174364924_2890326330929315840_n Hiába volt még hátra rengeteg idő, érezhető volt, hogy ezen az estén a vendég együttesben nincs benne, hogy vissza tudnának kapaszkodni. Ennek ellenére küzdöttek, hajtottak a szépítésért, de nem nagyon jutottak el igazi helyzetig, nem úgy a Ferencváros. A 31. percben ismét Büki és Bognár volt a főszereplő, és kettejük összjátékából ismét utóbbi volt eredményes, egy szép góllal, így már öt gól volt a különbség. 5-0 A fővárosiak ezután már nem erőltették a támadásokat, és lehetőséget kaptak a fiatalok is, így újabb gólt már nem szereztek. A vendégek teljesítményét jól jellemezte, hogy a hajrában csak egy szerencsétlenül megpattanó lövéssel tudtak csak szépíteni. Bencsik Roland szöglete pattant meg az egyik hazai védőn, becsapva Tóth kapust. 5-1 A Fradi megérdemelten nyerte meg a mérkőzést ilyen arányban is, ahol meg sem kellett igazán izzadniuk a három pontért, amivel jelenleg feljöttek a negyedik helyre. A Veszprém ezen az estén igen visszafogott teljesítményt nyújtott, főleg támadásban. Ha előrébb akarnak lépni a tabellán, akkor ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük. fh szakmaivezető roniRoni Riberio, FTC: - Ahogy a Veszprémnek, úgy nekünk is nagy szükségünk volt ma este a három pontra. Biztosak voltunk benne, hogy csak összeszedett, pontos játékkal van lehetőségünk a győzelemre, erre koncentrálva készültünk az elmúlt napokban. Azt gondolom, hogy minden játékosunk tartotta magát a megbeszéltekhez, köszönet, és gratuláció érte. Szép, magabiztos játékkal sikerült a pontokat begyűjteni, megszolgálva ezzel a sok kilátogató szurkoló bizalmát, öröm volt ennyi néző előtt játszani.   67077876_429325984329009_1152277036174147584_nFrank Tamás, Veszprém: - Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen az elmúlt hetek alapján nem ezt vártuk. Sajnos jó pár játékosom jóval a tudása alatt teljesített, és ezt egy olyan csapat, mint a jelenlegi Fradi könyörtelenül kihasználta. Mi erőlködtünk, ők meg 2x5 perc focival lerendeztek bennünket.