Könnyed ETO győzelem Budaörsön
2017.11.07 | 14:48
Egy percig sem volt kérdéses a Rába ETO győzelme hétfő este. A győriek könnyedén győzték le 9–2-re az Aramis gárdáját, egy jó színvonalú presztízs csatában, ahol érvényesült a papírforma.
Jól tartotta magát az Aramis a mérkőzés első 5 percében. Ha kellett csúsztak-másztak a kapujuk előterében. Kapusuk Hegedűs több védéssel tartotta a gól nélküli állást. Az egyre nagyobb lendülettel futsalozó ETO kétszer is a kapufát találta el.  0123A 6. percben nem érdemtelenül, megszerezte a vezetést a Címvédő. Juanra szabadrúgása után Dávid R. tette maga elé talppal a labdát, majd nagy erővel a kapuba lőtt (0-1). Három perccel később Dávid gyönyörűen ívelt saját hatosától a kapujából kint álló Aramis kapusa felett a hálóba (0-2). Beindult a győri gólgyártás innentől, alig 3 perc alatt eldőlt a mérkőzés. Juanra szerzett labdát a bal szélen, megindult, majd laposan Hegedűs lába között laposan a hazai kapu közepébe gurított (0-3). Alex is feliratkozott a góllövők listájára, Fabio oldalberúgására startolva megkerülte védőjét, majd az elvetődő Hegedűs mellett elhúzva a labdát a hálóba lőtt (0-4). Juanra duplázott az 16. percben, Gerard Martinez oldalberúgását kapásból lőtte a budaörsi kapu jobb alsó sarkába (0-5). Két 10 m-est kihagyott a bajnok a félidő hajrájában, előbb Sáhó, utóbb Juanra lövését védte a hazai kapus. Kiállítás sorsára jutott Sivák a 19. percben Alex buktatásáért, a büntetőt Juanra értékesítette magabiztosan (0-6). Szépített az Aramis ezután, egy gyorsan elvégzett oldalberúgást követően három érintésből gyors támadás végén Boznánszky nagy gólt akasztott az ETO kapujába (1-6). Juanra pontos szöglete után Fabio passzolt a hálóba (1-7). Juanra lövésébe Vas Ádám piszkált bele a bal kapufánál, a labda védhetetlenül a kapuba vágódott (1-8). Szép találattal ismét gólt talált a hajrára egyre felszabadultabban játszó Aramis. A jobb szélről érkezett labdát Sámson lőtte közelről a győri kapuba (2-8). De nem volt még vége, ismét felgyorsított a Győr, a végeredményt Fabio duplája állította be. Alex kapáslövése felpattant a talajon a hazai kapu előtt, amit a portugál fejjel csúsztatott a hálóba (2-9). A győriek könnyedén győzték le 9–2-re az Aramis gárdáját, egy jó színvonalú presztízs csatában, ahol érvényesült a papírforma. Aramis–Rába ETO 2–9 (1-6) Gólszerzők: Boznánszky 19., Sámson 35., ill. Dávid 7., 9., Juanra 9., 16., 19., Vinas 13., Da Rocha 23, 39., Vas 24. Aramis kezdő: Hegedűs – Sámson, Póta, Sivák, Boznánszky ETO kezdő: Alasztics, Juanra, Fabio, Vinas, Sáhó  - eto.hu -