Könnyed Dunaferr siker az újoncnál
2018.09.04 | 09:18
Szépségdíjas gólokat szerezve aratott 6-1-es győzelmet a BME-BT FC vendégeként a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a bajnokság első fordulójában.
Megkezdte a 2018-2019-es bajnoki szezont a Dunaferr DUE Dutrade FC, mégpedig a futsal NB II Nyugati Csoportjának tavalyi bajnoka, BME-BT FC otthonában. Az első sorok cseréje után Pál Patrik lövése szállt kapu fölé, melyet követően azonnal átvette az irányítást a Dunaferr. Hosszú Ádám szabadrúgásból veszélyeztetett, majd pár percnyi csendesebb játék után megszerezték a vezetést a vendégek. Német futott el a bal oldali vonal mellett, akinek középre tett labdáját Fekete elengedte a jobb szélen felfutó Pál Patriknak, aki hatalmas erővel vette be tíz méterről a hazai kaput (0-1). Az előnyt azonban nem sikerült megőrizni, mivel oldal berúgás utáni kombinációból Fodor egyenlített (1-1), majd szinte azonnal visszavehették volna az előnyt a vendégek, ezúttal azonban nem sikerült Sikur eszén túljárni, aki bravúrral védett. 94722c53-44d0-4447-af48-bb7d38971f4fAz állandó vendég mezőnyfölény ellenére sokáig nem sikerült újabb találatot elérni, de ezt a nyomást csak a 12. percig állta a BME. Ekkor ismét Pál volt eredményes, aki egy letámadásból megszerzett labdát vágott a hazai kapuba (1-2). Fekete lábában volt az újabb gólszerzési lehetőség, aki Hosszú lövésébe ért bele, de a labdát nem tudta kapura irányítani. Ami akkor kimaradt, az egy perc múlva már nem. Ismét Fekete volt a főszereplő, aki minden rá rontó ellenfelét, még a hazai kapust is kicselezte, majd az üres kapuba gurított (1-3). A 17. percben Sikur óriási bravúrral védte Fridrich közeli pörgetését, majd a legvégén Revelandnak is volt dolga, aki a rövid sarok elől rúgta ki a labdát, ezzel lezárva a félidőt. Fridrich sarkazásával indult a második húsz perc, melyet Sikur reflexmozdulattal hárított, majd a hazai rohamokat kellett kibírnia a Dunaferrnek, akik emelésekkel, perdítésekkel próbálkoztak, eredménytelenül. Ezekben a percekben egyértelművé vált a BME fölénye, melyet Fodor közeli lövése támasztotta alá, azt azonban Reveland kapujából kiszaladva hatástalanította. Horváth bombájába sikerült beleblokkolni, majd váratlanul növelte előnyét a Dunaferr. Hosszú Ádám vállalt el egy távoli lövést, melybe a kapu előtt érkező Fekete tette bele jól a lábát (1-4). A kitámadó hazaiak ekkor vesztükre nem törődtek a védekezéssel, melyet azonnal büntettek a vendégek. Ezúttal is Hosszú volt az előkészítő, aki az üresen álló Feketéhez passzolt, aki a kapu közepébe helyezte a labdát (1-5). Miután  Fehér Zsolt gárdája kivédekezett egy kiállítást, Pál Patrik szerezte meg a hatodik góljukat, ezzel végleg eldöntve a találkozót (1-6). Az utolsó három percben az öt a négy elleni védekezést gyakorolták a dunaújvárosiak, de ez sem okozott számukra különösebb gondot. A vége ötgólos győzelem lett, így az Újvárosi rajt nagyszerűre sikerült, az egyetemistáknak viszont sokkal többre lesz szükségük az első osztályban. BME-BT FC - Dunaferr DUE Dutrade FC 1-6 (1-3) MAFC Sportcsarnok, Vezette: Farkas - Juhász - Janitz BME-BT FC: Sikur Lajos Tamás - Fritz Attila, Fritz Balázs, Horváth Benedek, Andorka Kristóf. Cserék: Papp Endre Levente - Szigeti Alex, Viza Krisztián, Fazekas Bálint, Csernai Gábor László, Kulik Renátó, Palásthy István, Fodor Bálint Dániel, Dudás Dániel. Edző: Csernai Gábos Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland Zoltán - Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Sáhó Kristóf. Cserék: Rigó László, Cseresnyés Alex - Oroszi László Krisztián, Szabó Tibor, Németh Péter, Pál Patrik Krisztián 3, Fekete Róbert 3, Hosszú Ádám. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Fodor Bálint illetve Pál Patrik 3, Fekete Róbert 3 A mérkőzést teljes egészében megnézhetik: