Klubörténelmi győzelmet aratott a Göcsej
2015.09.09 | 14:18
Klubörténelmi győzelmet aratott a Göcsej Mindkét szakvezető nehéz összecsapásra számított a találkozó előtt. A hazaiak első idei bajnokijukon , míg mi a vendégek a másodikon szerették volna megszerezni első győzelmüket.  A találkozó elején megilletődötten kezdett a Göcsej, de az 5. perc után már egyre többször veszélyeztettek. A vezetést azonban egy remek kontratámadásból a Csömör szerezte meg. A 9. percben egy jobb oldali támadás végén Varga Csaba érkezett középen és lőtt Balikó kapujába (1-0). A 16. percben sikerült az egyenlítés. Sámson Zoltán vállalkozott 10 méterről lövésre, és a védőkön megpattanó labda becsapva a kapust a hazaiak hálójába kötött ki (1-1). A félidő hajrájában Halmosnak és Sámsonnak is volt egy-egy nagy helyzete, de az eredmény nem változott a szünetig.  A második játékrész elején jött az újabb hazai gól. Érsek Róbert lövése talált utat a zalai kapuba és ezzel újra előnybe kerültek a csömöriek (2-1). A bekapott gól után nem estek össze Halmosék, és tudatosan építették fel a védekezést, és a támadásaik is egyre veszélyesebbek lettek. A 24. percben egy kiválóan felépített kontratámadásból Sámson Zoltán egyenlített (2-2).  A félidő közepén kijöttek  szorításból a hazaiak és néhány percre átvették a mérkőzés irányítását. Balikó Milán bebetonozta a kapuját és minden kapura tartó lövést magabiztosan hárított. A félidő második felében Bogyó Károly kapta el a fonalat és cseleivel az őrületbe kergette a hazai védőket. Hol jobbról, hol balról tört a kapu felé, de a kapufa és a kapusuk is segítette a hazaiakat. A 34. percben ismét egy remek, a végletekig kijátszott támadás végén Tóth Zoltán volt eredményes és ezzel megszerezte csapatának a hőn áhított vezetést (2-3). A hazaiak kitámadtak és mindent megtettek az egyenlítésért. Annyit hozzá kell tenni, hogy a játékvezetők engedték a keményebb játékot a csapatoknak. Az utolsó percben Érsek szabálytalankodott Borsi Gergővel szemben és a játékvezető második sárga lapja után kiállította a játékost. Az emberelőnyös szituációban remekül háromszögeltek a zalaiak, és slusszpoénként Kottán Krisztián cselezte magát tisztára a jobb oldalon, majd beadására Halmos Máté érkezett, és kettőre növelte előnyüket ( 2-4).  Rubeola FC Csömör - Göcsej SK 2-4 (1-1) Csömör, Jv: Kujbos László (Szilágyi, Veres).  Rubeola FC Csömör: Horváth G., Varga Cs., Józsa T., Érsek R., Jenei O. Csere: Miletics Zs., Viz F., Husz A., Nehéz K., Takó Cs., Nagy Z., Pirik T., Gyárfás T. Edző: Takó Csaba Göcsej SK: Balikó M., Halmos M., Kottán K., Borsi G., Sámson Z. Csere: Bagó G., Horváth E., László D., Nagy G., Schmidt G., Horváth D., Tóth Z., Bogyó K., Papp Játékos edző: Bagó Gábor Góllövők: Varga, Érsek ill. Sámson (2), Tóth, Halmos  Kiállítva: Érsek  Friss Szabolcs, a klub elnöke: - Nagyon boldogok vagyunk, hiszen nagyon fontos, történelmi győzelmet arattunk, ami nagyon sokat érhet majd a végelszámolásnál. Gratulálok a fiúknak!