Kiváló meccsen került előnybe a Szeged
2015.06.16 | 05:25
Kiváló meccsen került előnybe a Szeged Kiváló meccsen került előnybe a Szeged Drámai mérkőzésen került szűk előnybe az NB I-ért vívott osztályozó első meccsén az SZTE EHÖK SE: Tóth Attila mintegy húsz másodperccel a vége előtt szerezte meg a szegediek győztes gólját. Hazai pályán kezdhette az NB I-ért vívott osztályzót az SZTE EHÖK SE az élvonal kilencedik helyezettje, a Viharsarki Pioneers FC ellen. Már a negyedik percben előnybe kerültek Cserenkó Szabolcs tanítványai: Bullás egy remek lövéssel mattolta Borbélyt nyolc méterről, így korán vezetéshez jutott az EHÖK SE. Jól játszott a folytatásban is a szegedi együttes, hátul is magabiztos volt, csupán kisebb lehetőségeket engedélyezett a békéscsabaiaknak, akiktől Knyihár lövései jelentettek némi veszélyt Tombácz kapujára. A csabai időkérést követően Crkvenjakov a bal kapufát találta el, miután egy oldalberúgás után le tudott fordulni védőjéről. A félidő hajrája a vendégeké volt. Előbb Bondár nem tudott már kellő erővel beleszúrni a megpattanó labdába a kaputól három méterre, majd három perccel a szünet előttFarkas már pontosabb volt, és kilőtte a bal alsó sarkot hat méterről, ezzel egyenlítettek a vendégek, 1-1. Teimel és Crkvenjakov is helyzetbe került még a szünet előtt, viszont Bondár a játékrész utolsó megmozdulásaként akár a csabaiak javára fordíthatta volna a meccset, de Tombácz jól jött ki a kapujából, és nem hagyott már annyi helyet a csabai kapitánynak, hogy ellője mellette a labdát. Jobban kezdte a második félidőt a Pioneers, újra Bondár került kétszer is helyzetbe, majd Crkvenjakov mesteri csavarása, amely a keresztlécről jött vissza, jelezte, hogy a szegediek is többet szeretnének kihozni ebből a meccsből, mint döntetlen. Alig telt el három perc a félidőből, de már másodjára találta el a kapufát az EHÖK SE, ezúttal Tóth Attila lövésénél is csak centik hiányoztak a gólhoz. Lüktető volt a mérkőzés, a vendégek sem elégedtek meg a döntetlennel, majd Bullás és Borbély vívott külön párharcot, de mindkét alkalommal a csabai kapus jött ki győztesen. Nyolc perccel a meccs vége előtt nem sikerült eltakarítani a labdát az EHÖK SE védelmének, amit Bondár használt ki: a lecsorgó labdát kapásból küldte a bal alsóba, ezzel megszerezte a vezetést a Pioneers, 1-2. A 35. percben kettőre növelhette volna a csabaiak előnyét Farkas, aki senkitől sem zavartatva lőhetett a hatoson belülről, de külsős próbálkozás a bal kapufa tövén landolt. Ezt pedig egy perccel később megbüntette Tóth Attila, aki távolról jóval pontosabban célzott, és a csabai kapu bal alsó sarkába bombázott, 2-2. Lukucz és Crkvenjakov lábában is ott maradt a gól, és már-már úgy tűnt, kiegyeznek ikszben a felek, amikor ismét villant Tóth Attila. Azok után, hogy Veres a felső lécre lőtt, húsz másodperccel a lefújás előtt megint elképesztően pontos lövést eresztett meg, aminél ismét tehetetlen volt Borbély, a labda pedig a kapujába vágódott, így bár néhány momentummal korábban nem sokra volt attól az EHÖK SE, hogy hátrányba kerüljön, mégis megnyerte a mérkőzést. A visszavágót csütörtökön 19 órától, Békéscsabán rendezik: ahhoz, hogy az SZTE EHÖK SE feljusson az élvonalba, legalább egy döntetlent kell elérnie a Pioneers otthonában, ugyanakkor, ha kettőnél több gólt rúg, és csak egygólos vereséget szenved, az is elég a feljutáshoz az egyetemisták számára. Döntetlen esetén kétszer 5 perces hosszabbítás, majd büntetők döntenek arról, ki játszhat az ősztől a honi futsal legmagasabb osztályában. Férfi futsal, osztályzó az NB I-ért, 1. meccs SZTE EHÖK SE – Viharsarki Pioneers FC 3 – 2 (1-1) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Futó Tamás, Czene-Joó Ádám (Janitz Gergő) EHÖK SE: Tombácz – Bullás, Tóth, Deák, Ferenczi.  Csere: Vastag (kapus), Crkvenjakov, Teimel, Fülöp, Ördögh, Bilic, Cserenkó.  Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Pioneers VFC: Borbély – Szarka, Sztojka, Lukucz, Bondár.  Csere: Patka (kapus), Zsömbörgi, Dócza, Farkas, Veres, Knyihár, Dohányos.  Vezetőedző: Kiss László. Gól: Bullás (4′), Tóth A. (35′, 40′) ill. Farkas (17′), Bondár (32′) Sárga lap: Crkvenjakov (19′), Bilic (26′) ill. Bondár (20′), Sztojka (22′), Farkas (31′) Cserenkó Szabolcs: “Gratulálok az ellenfélnek is, mert egy nagyon jól felkészített csapat benyomását keltette. Nekünk is nagyon sok jó játékosunk van, ugyanakkor szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de jó csapatnak, jó játékosnak lehet szerencséje. Hogy mire lesz elég ez a visszavágón, ez majd kiderül. Ez volt a célunk, hogy minél kevesebb gólt kapjunk, és nyerjük. Csütörtökön megkapjuk a választ mindenre.”  - szegedma.hu -

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00