Kiváló formában a Beher
2008.05.06 | 00:00

Vereséggel búcsúzott dunavarsányi otthonától a Futsalsa, tavasszal továbbra is kiváló formában a Baja.

Nem mondhatni, hogy egymásnak rontottak volna a csapatok, hiszen az elsõ helyzetre mindkét oldalon jó pár percet várnia kellett a közönségnek: elõbb hazai oldalon Godány Balázs, majd a vendégektõl Hernády Márk hagyott ki ígéretes lehetõséget. Pár perccel késõbb a hazaiak az üres kapuba sem tudtak betalálni, majd ezután egy hosszú, jellemzõen mezõnyjátékkal eltelt periódusa következett a mérkõzésnek, ahol a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, köszönhetõen a jól záró védelmeknek. A mérkõzés elsõ góljára 16 percet kellett várni, amelyet a vendég bajaiak szereztek: egy jobb oldali szögletrúgást követõen Hernády Márk lõtt hat méterrõl, jobbról félmagasan a hosszú sarokba (0-1). A gyors válasz nem sikerült a „Salsa"-nak, mert Tollas Gábor jobb alsó sarokra tartó lövését bravúrosan védte Haász Tamás, a vendégek kapusa. Hazai egyenlítés helyett a 18. percben újabb Beher találat született: egy hazai eladott labda után Imre Lajos tálalt balról Hernády Márk elé, aki érkezett a jobb oldalon és a kapu közepébe lõtt (0-2). Amolyan igazi futsal-os gól volt. A maradék két percben erõteljesebben támadott a Futsalsa, de csak szögletekig jutott, így a szünetben két gólos vendég vezetés mellett vonultak pihenõre a csapatok.

A második félidõ is jellemzõen mezõnyjátékkal indult, kevés igazán nagy helyzettel. A 29. perc elején egy Beher labdaszerzés után Márton István vezette fel középen a labdát, lõhetett is volna, de önzetlen volt és a bal oldalon tiszta helyzetben lévõ Majoros Marint hozta játékba, aki közelrõl az üres kapuba helyezett (0-3). Majd a 31. percben ismételten a vendégek fiatal játékosa volt eredményes, amikor is egy labdaszerezés követõen egyedül ugrott ki és a kifutó Vörös kapus alatt a hazai kapu közepébe gurított (0-4). A Futsalsa ezek után rengeteg helyzetet alakított ki, de vagy Haász kapus hárított, vagy pedig az utolsó pontos passz hiányzott a támadások végén. Ami pedig a futballban törvényszerû, az úgy látszik a futsalra is igaz: ami nem megy be az egyik oldalon, az bemegy a másikon: ismételten egy hazai eladott labdára csaptak le a vendégek és a 36. percben Hernády Márk a bal oldalról a szintén ígéretes keresztpassz helyett mindenkit meglepve a kapu jobb oldalába lõtte a labdát (0-5). Ezek után teljesen kitámadott a Futsalsa, melynek eredményeképpen a 38. percben a hazaiak legaktívabb játékosa, Tollas Gábor lépett ki a védõk közül és a jobb alsó sarokba lõtte a hazaiak becsületgólját (1-5). A mérkõzés tartogatott azonban még egy gólt: az utolsó percben egy ellenfélhez passzolt jobb oldali hazai oldalberúgás után kontrázhattak a bajaiak, majd a pontos passzt követõen Nagy Dávid az üres kapuig gyalogolt a játékszerrel, beállítva ezzel az 1-6-os végeredményt.

Mindent egybevéve egy jó iramú, lendületes mérkõzést láthattak a nézõk, ahol a hazaiak a rengeteg eladott labdából hozták helyzetbe a vendégeket, akik rendre éltek is a lehetõségekkel, folytatván ezzel remek tavaszi szereplésüket.