Kiütötte a Pécs a Piliscsabát a Magyar Kupából
2018.10.04 | 08:04
 Kiütötte a Pécs a Piliscsabát a Magyar Kupából A Magyar Kupa első fordulóját nevezhetjük előselejtezőnek is, de ebben a fordulóban már minden volt, ami ezt a sorozatot jellemezni szokta. Azzal kezdődött, hogy az utolsó pillanatban lemondta a mérkőzést a Nagykanizsa, nem utazott Csengerbe. Meg lehet érteni, hogy a 600 km-es távolság 2 napi szabadságot igényelt volna a vendégek részéről, viszont egy életre szóló élménytől fosztották meg magukat. Ez pedig a csengeri mérkőzések utánozhatatlan hangulata, és Szilágyi Sanyiék vendégszeretete. Továbbjutó: Csenger Futsal Következett a Kelebia – Kincsem mérkőzés. Vörös Petiék elküldték a második csapatukat Csongrádba, nem titkolt szándékkal, hogy ne jussanak tovább. Az 5-0-s győzelmük azt sejteti velünk, hogy tervükbe egy kis hiba csúszott. Továbbjutó: Kincsem Lovaspark A legnagyobb csatára a Tihany-Gyöngyös mérkőzésen számíthattunk, amiben nem is csalódtunk. A Tihany már 4-2-re is vezetett, ám a vendégek fordítani tudtak. Még úgy is, hogy Csoszánszki ezúttal nem rúgott gólt. Valószínűleg ebben szerepet játszott a Gyöngyös sokkal régebbi futsal kultúrája is. Továbbjutó: Energia Gyöngyös A negyedik mérkőzésen nem tudott komoly ellenállást tanúsítani a Vitányi Laci által fémjelzett Garvittax (bár ezúttal Laci nem játszott) a friss másodosztályú Kistarcsával szemben. Továbbjutó: Kistarcsai VSC A végére maradt a forduló bombameglepetése. Kiesett a kupasorozatból már az első fordulóban a Piliscsaba Pécsen. Igaz, hogy Juanra nem játszott a találkozón, de ez akkor is óriási meglepetés. A mérkőzés történéseit, hangulatát jól adja vissza a pécsiek beszámolója: Pislogás nélkül Írjon az ember könnyen arról, amit ma este látott a Lauberben. Fogalmazzon meg úgy mondatokat, hogy csak az ezred része átérezhető legyen, amit ma kint átélt a néző, szurkoló. Ellenfelünk a bajnokságot simán vezető Piliscsaba volt a Magyar Kupában ma 21:15-kor. Csapatukban olyan külföldi játékosok vannak, akiknek technikai tudásukat magyar szem ritkán élvezheti. Az első percben eltervezett letámadásunkat látványosan semlegesítették labdabirtoklásukkal. Majd egy elvesztett labdát követően 1 az 1 elleni szituáció alakult ki térfelünkön, amit Silva Felix Francisco be is vágott egy csel után. Ezt követően még inkább színezték a játékot a piliscsabaiak. A mii játékosaink megelégelték ezt és feljebb kapcsoltak jó pár fokozattal. Tetszetős támadásokat vezettünk. Meg is lett az eredménye. Egy gyönyörű támadás után Máté Győző egyenlített. Innentől mi uraltuk a játékot a szünetig. A félidőt követően a PTE PEAC megmutatta miért is volt érdemes évekkel ezelőtt belevágni a munkába. Meglovagoltuk az első félidő végén szerzett lélektani fölényt és még oda is csaptunk kétszer-háromszor a lovak közé. Spannenberger Máté elnyűhetetlen játékát újból góllal fejelte meg a 21. percben. Majd érkezett Bartal Bence elmaradhatatlan gólja a 26. minutumban és csapatkapitányunk, Vénosz Soma bombagólja két perccel később. Öröm volt nézni a játékot. 4-1 Ellenfelünk 10 perccel a vége előtt vészkapusra váltott, hogy feljebb zárkózzon. Ez sikerült is nekik. 3 perc alatt 3 gólt szereztek. Ha valaki ült már érzelmi hullámvasúton sportesemény alatt, az el tudja képzelni mit érezhetett az, aki nézte ezt a meccset. Érdemes belegondolni, hogy sportolóként belül ilyenkor mi mehet végbe. Pár perccel ezelőtt még a mennyország kapuját nyitottad saját kulcsoddal, majd mire belépnél a kapun, addigra az van fölé írva, hogy pokol. 3 perc volt vissza a mérkőzésből, amikor még senki nem sejthette, hogy olyan 180 másodperc következik, amit sokáig nem felejtünk el. Ebben az érzelmi szakadékban támadták a csapatunkat gőzerővel, amikor is egy gyors kontrára nyílt lehetőség. Kapusunktól Máté Győző kapta a labdát. Bátran megindult vele, gyors léptekkel vitte középen fel a labdát. Mögötte az üldözője, előtte pár méterrel a védő, aki már várta őt. Egy gyönyörű elhúzós cselt bemutatott, majd hajszálpontos passzt adott centerünknek, Varga Tamásnak, aki cápákat megszégyenítő hidegvérrel a kapuba gurította a labdát, védővel a nyakán. 5-4. Ahogy Tamás átfutott széles mosolyával a pálya közepén és a csapat többi tagja rohantak utána, azt a látványt nem lehetett pislogással elrontani. Fantasztikus pillanat volt. Csapatunk 8-sa, Máté Győző odaadása, elhivatottsága, több évnyi kemény munkája benne volt az akciójában és egy olyan pillanatban rántotta ki az egész csapatot a gödörből, amire csak egy igazi vezető képes. Végletekig szimbolikus volt. A gól pillanatában mindenki felugrott a helyéről. Játékos, edző, stábtag, szurkoló egyaránt. Ha ez még nem lett volna elég, a maradék időben a Piliscsaba mindent megtett az egyenlítésért továbbra is vészkapussal, amit János Gergő kapusunk nagyszerű védése, és utána kapura eresztett egész pályás lövése koronázott meg... Amikor a labda a hálóba ért, és az ember visszafordította a fejét a hálóőrünkre, addigra ő már széttárt karokkal futott a kispad felé, ahol pár másodperccel később egy nagy bolyt alkotott a csapat. Ez egy olyan este volt, ami jó példa arra, miért is érdemes, miért kell sportolni. PTE PEAC - PAFC 6-4