Kiütötte a DEAC a kupából a Vénuszt
2018.10.15 | 19:36
Kiütötte a DEAC a kupából a Vénuszt Több mérkőzésen sem borult a papírforma a női futsal Magyar Kupában, viszont a békéscsabai Wanted SC és a DEAC is bravúrt ért el ezen a hétvégén. Mindegyik mérkőzést vasárnap játszották, a napot a Berettyóújfalu ötgólos sikere nyitotta, akik Pakson tudtak diadalmaskodni. Ezen a találkozón Nagy-Peti Kitti tudott duplázni, valamint Balogh Erika, Petrik Szilvia és Donkó Szilvia jegyzett 1-1 gólt. A TFSE, noha szoros csatában, de 3 góllal is le tudta győzni a jó erőkből álló Csömör csapatát. Mátyás Noémi a hazaiaknak szerzett vezetést már az 5. percben, de a később 3 találatig jutó Koch Fruzsina egyenlített. Hazai oldalról Szennai Adrienn újra vezetéshez jutatta a csömörieket, de a Bede-ikrek egy-egy góljával bebiztosították a győzelmüket a vendégek. A Békéscsabai Wanted SC győzelme a forduló egyik legnagyobb meglepetése, akik Nyíregyházán szerezték meg a legjobb 16-ba kerülést érő győzelmet. Kardos Dóra duplájával, valamint Balogh Viktória góljával már a 12. percben 0-3 állt az eredményjelzőn. A hazaiak próbálkoztak gólokat szerezni, melyre meg is volt a lehetőségük, azonban szokták mondani: van az a mérkőzés, ahol, ha reggelig játszanak, se rúgnak gólt. Csupán Pozsgai Kitti 30. percben szerzett góljával tudtak némileg korrigálni az eredményen a vendéglátók, magabiztos Békés megyei továbbjutás született. A másik viharsarki együttes, az élvonalbeli Gyulai Amazonok magabiztosan, lehengerlően eredményes játékkal jutottak tovább a legjobb 16 közé. A találkozón 4. percében már 0-4 állt az eredményjelző, majd a félidőig még két gyulai gól is született. Piliscsabai oldalról dicséret illeti a lányokat, hiszen a tudásuk legjavát nyújtva, szívüket-lelküket kitették a pályán. Két gólt is tudtak szerezni, pontosabban tudott szerezni Eigner Maggy, aki két távoli lövéssel vette be Palócz Mónika kapuját. A gyulaiak oldalán Bálint Rebeka 4 gólt szerzett, Molnár Ágnes három találatig jutott, illetve Erdélyi Angéla, Fülöp Diána, Balogh Noémi, és a mindössze 15 éves Lázár Aliz is betalált, beállítva a kiütéses 2-11-es végeredményt. Kiélezett csatában, remekelő kapusteljesítménnyel jutott tovább a Debrecen a Miskolci Vénusz ellen, akiknek gólt sem sikerült szerezniük a DEAC otthonában. Az összefoglalót elnézve felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de ezen a napon a hazaiak hálóőre valósággal lehúzta a rolót, nem lehetett neki gólt szerezni. A miskolciak nagyon kapkodóan, pontatlanul játszottak, viszont több kapufát is szereztek, melyeket, ha egy kicsit pontosabban találnak el, meg lett volna a lehetőségük a gólszerzésre. Ettől függetlenül az eredmény magáért beszél, taktikus, kemény játékkal ezen a napon Üveges Katáék jobbnak bizonyultak Horváth Petra és Tóth Nóra góljával. A mérkőzésről a DEAC női futsal oldalán olvashatnak bővebben Koppányi Szabolcs tudósításában. Női Futsal Magyar Kupa 1. forduló: Atomerőmű SE – MVFC Berettyóújfalu 0-5 (0-1) Gólszerzők: Nagy-Peti Kitti (2), Petrik Szilvia, Donkó Szilvia, Balogh Erika Rubeola FC Csömör – TFSE 2-5 (2-1) Gólszerzők: Mátyás Noémi, Szennai Adrienn illetve Koch Fruzsina (3), Bede Anett, Bede Anna Nyírségi NSC – Békéscsabai Wanted SC 1-3 (0-3) Gólszerzők: Pozsgai Kitti illetve Kardós Dóra (2), Balogh Viktória PAFC-MITRE – Gyulai Amazonok 2-11 (1-6) Gólszerzők: Eiger Maggy (2) illetve Bálint Rebeka (4), Molnár Ágnes (3), Fülöp Diána, Lázár Aliz, Erdélyi Angéla, Balogh Noémi DEAC – Miskolci Vénusz 2-0 (0-0) Gólszerzők: Tóth Nóra, Horváth Petra