Kiütötte a Berettyóújfalu a DEAC-ot
2018.09.11 | 13:15
Kiütötte a Berettyóújfalu a DEAC-ot Debrecen - Az aranyra pályázó Berettyóújfalu lenullázta a házigazdát, 7-0-ra nyerte a megyei rangadót. A férfi futsal NB I második fordulójában hajdúsági derbit rendeztek. A DEAC fogadta a bajnoki aranyra pályázó Mezei Vill FC Berettyóújfalu együttesét. A találkozó esélyese az MVFC, bár legutóbb megtréfálták őket az egyetemisták. Igaz, hogy akkor Rábl még a lelátóról nézte az újfalui csapattársait. Ezúttal gót lőtt, ám a hétfő esti meccs főszereplője nem ő volt, hanem a triplát jegyző Javi Sanches. A házigazda nem jutott el gólig, így a veszprémi vereség után újabb vesztes parti került a DEAC eredménylistájára. A 9. perctől  egymás után lőtte góljait az októberi Bajnokok Ligája csoportmérkőzésekre készülő Mezei Vill.   Szabó Péter (Mezei Vill): - Rengeteget edzünk, mert nemsokára vár ránk a BL. Ez a pálya nem igazán alkalmas arra, hogy gyorsan játsszunk, de szerencsére így is vezetést tudtunk szerezni, hogy nem játszottunk jól, és nem tudtunk felpörögni.   A szünet után azért lendületben maradtak a vendégek, és három gyors találattal hamar eldöntötték a három pont sorsát. A DEAC mezőnyben próbálta felvenni a ritmust a jobb játékerőt képviselő Berettyóújfaluval, de gólt nem sikerült szereznie. A házigazdák szakvezetője azonban így is elégedett volt a csapat teljesítményével.   Elek Gergő vezetőedző (DEAC): - Előre kellett lépnünk a Veszprémi mérkőzéshez képest, és ez maximálisan sikerült. Védekezésben megfelelően agresszívek voltunk, támadásban el tudtunk jutni az ellenfél kapujáig. Nehéz ezt mondani, így az eredmény tekintetében, de elégedett vagyok a játék képével.  Pénteken a DEAC az Aramis együttesét fogadja (18.30), míg a Berettyóújfalu hétfőn az újonc BME vendégeként vívja harmadik fordulós mérkőzését (Budapest, MAFC sportcsarnok, 20.40). DEAC - MVFC Berettyóújfalu 0-7 (0-4) Debrecen, DESOK egyetemi sportcsarnok, játékvezetők: Futó és Molnár. DEAC: Dobi - Kasuba, Varga, Pallai, Faragó Csere: Tóth B. (kapus), Rácz, Rigó, Kondás, Tóth A., Szentes Bíró. Vezetőedző: Elek Gergő. MVFC: Mezei - Javi Sanches, Rábl, Szabó, Rafinha Csere: László (kapus), Nagy I., Békési, Gál, Amilcar, Harmati, Nagy D., Takács. Vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera. Gólok: Javi Sanches (9., 24. és 25.), Rafinha (10. és 24.), Rábl (20.), Gál (20.)

Turzó József szövetségi kapitány a helyszínen nézte meg a találkozót, és a mérkőzés után az alábbiakban elemezte a látottakat.  36225544_1491997407572146_6413969272103501824_n- Mérkőzés elején a Mezeitől azt kaptam, amit vártam, amit megszokhattunk, sok futás, sok átadás, de még sem találták a rést a DEAC védekezésén. Azért, mert a megszokottól eltérően Elek Gergő visszább rendelte a csapatát, ami igen jól működött, a vendégcsapatnak pont abból volt helyzete, amikor a hazaiak kijjebb tolták a védekezésüket. Ezt jól érzékelte Gergő, és mindig visszarendelte a csapatát hangos vezényszóval. De a DEAC nem tartotta elég ideig a labdát ezért csak szórványosan alakultak ki helyzetek a kapuk előtt, de elég volt két egyéni villanás – Amilcar egy az egyezése és egy pontrúgás- és máris kettő nulla a Mezei Villnek. Ezt éreztem egész mérkőzésen a különbségnek, a DEAC a tavalyi évhez képest tetszetősebben, tudatosabban játszott, akár az első félidő végén volt két nagy helyzete, de valahogy azt a tavalyi tüzet nem éreztem rajtuk, és a berettyói játékosok megbüntetve ezt, kettő gólt is szereztek a félidő végén. Így a Mezei Vill végig kontrollálva az összes apró megingást magabiztosan győzött. De örültem, hogy több válogatott játékos játékát láthattam, igaz, hogy a Mezei Vill Bajnokok Ligája szereplése miatt nem vesznek részt a Visegrádi Négyek Tornáján. De jó volt Rábl Janit újra látni játszani, Nagy Imikén látszik, hogy még szoknia kell az új csapata stílusát, és még több olyan játékos, akik szerepelnek abban a bizonyos noteszban. De említsük meg válogatott második vonalát, hisz az U21-es keretből láttam Tóth Attilát, Takács Zolit, remélem az utánpótlás válogatottban is megállják a helyüket.