KIÜTÉSSEL NYERT AZ ETO
2016.12.13 | 16:22
KIÜTÉSSEL NYERT AZ ETO Nagy fölényben futsalozva, már első félidőben eldöntötte a bajnok a Nyírgyulaj elleni mérkőzését. A nagy hazai fölény ellenére jó iramú, küzdelmes találkozót láthatott a győri közönség. Kiütéssel nyert az ETO
A találkozón végig a Győr irányított, szebbnél szebb akciókat kidolgozva végül nagy különbséggel 13-0-ra nyert a nyírségi gárda ellen. A szünet után jobban tartotta magát a Nyírgyulaj, de a hajrára elfáradtak, ezután az ETO Jaison négyesével az élen végül 13-ig jutott. Gyorsan vezetést szerzett az ETO a 3. perc közepén, amikor Juanra húzta meg a középen, majd lövését követően a labda a kapusról a felsőlécre, onnan Dahovsky elé hullott, aki a védőktől szorongatva közelről a hálóba sodorta a Győr első találatát (1-0). Az ETO támadásban maradt, jöttek is a győri helyzetek, de a végére mindig hiba csúszott a befejezésbe, illetve a Nyírgyulaj jól védekezett, önfeláldozóan vetődtek bele minden lövésbe játékosaik. 6. percben a második sor kettőre növelte az előnyét az ETO-nak. Formás támadás futott a pályán, amikor Davide indította Dávidot, akinek visszapasszából a középen érkező Seidler lőtt laposan a vendégkapuba (2-0). Dávid Richárd fél perccel később majdnem megszerezte a harmadik győri gólt, de a vendég kapus lábbal védeni tudott. Nem sokat kellett várni a következő hazai találatra, a 8. percben Alex villant egy szép csel után és növelte háromra a hazai előnyt (3-0). A vendég kapust ápolni kellett a 13. percben, majd sokáig nem változott az eredmény. Az ETO irányított de a fölény ennek dacára nem nőtt, mivel a vendégek jól védekeztek. A hajrára a vendégek egyre többet merészkedtek kontrákból előre, Szabó Á. lőtt Alasztics kapujára, de mellé ment a pórbálkozás. A nyíiltabb játék a vesztüket okozta, mert beindult az ETO, kihasználva a nagyobb kapu előtti területeket, 3 perc alatt 3 gólt szerzett, a féltucatot megrúgva eldöntve a mérkőzést már az első félidőben. 17. percben David passzát Jaison kísérte a kapuba (4-0), majd egy fél perccel később Juanra lőtt óriási kapufát. A 19. percben gyors kontra végén Jaison lőtt nagy erővel a kivetődő Végső Zsolt mellett a Nyírgyulaj kapujába (5-0) majd a hatodik győri gólt a 20. percben Davide jegyezte (6-0). A szünetben kapust cserélt a Nyírgyulaj, Opre Rajmund állt be a vendégek kapujába. Folytatta a gólgyártást a 2. játékrészben az ETO. A  a 22. percben Sáhó Kristóf távolról nagy erővel kilőtte a bal alsó sarkot (7-0). Nagy kedvvel játszott a Győr, de a vendégeket sem kellett félteni, javult játékuk a mezőnyben, felszabadultabban futsaloztak a 2. félidőben. Alaszticsnak kellett bravúrral védenie a 30. percben, majd Drahovsky lövése védte a nyírségi hálóőr. A 34. percben Vas átadása érkezett mintaszerűen a jobb kapufához, Seidler lövését lábbal mentette Opre. Még ebben a percben fordítva csinálták meg a támadást a győri támadók, most azonban Seidler magasan a léc alá vágta az ETO 8. találatát, másodszor volt eredményes a mai mérkőzésen. (8-0). Nem sikerült a szépítés a vendégeknek, a 36. percben Faragó lövését mentette a végig nagy formában védő Alasztics, a kontrából viszont Sáhó K. volt eredményes (9-0). A 36. percben Vas lába durrant el középről, bombája védhetetlenül vágódott a nyírségi kapu felső sarkába (10-0). Nem sokkal később Vast cselei után elsodorta a vendég kapus, Jaison lőhetett büntetőt, kegyetlenül bevarrta a léc alá, egyben triplázott is (11-0). Ismét majdnem összejött a becsület gólja a Nyírgyulajnak, de Nagy Imre lövését Alasztics védte. Ezután Alex másodszor is feliratkozott a góllövők közé a 36. percben. Egy csel után középről a kapu jobb oldalába lőtt (12-0). Ezzel még nem volt vége a gólparádénak. A 39. percben Jaison negyedik gólját szerezte, a brazil elé perdült a labda, aki hat méterről a jobb alsó sarokba lőtt (13-0). Az eredmény már nem változott a lefújásig, az ETO a vártnál könnyebben nagy arányú, kiütéses sikerrel örvendeztette meg ez évi utolsó hazai bajnokiján szurkolóit. Marcos Angulo: - Nagyon örülök a nagy arányú győzelemnek és annak, hogy mindenki ki vette benne a részét. Nagy kedvvel és jól játszottunk. Fontos volt az idei utolsó hazai mérkőzésen a szurkolóink kiszolgálása. Lovas Norbert: - Sajnos az elmúlt 1,5 év leggyengébb játékát produkáltuk. Nagyon nagyon gyengén játszottunk. Elnézést szeretnek kérni minden Nyírgyulaj szurkolótól! Hétfőn szeretnénk javítani! Rába ETO – Nyírgyulaj 13-0 (6-0) Győr, Magvassy csarnok Vezette: Kovács G. - Witner J. - Babos T ETO: Alasztics - Juanra, Drahovsky, Harnisch, Jaison Csere: Alexx, Davide, Seidler, Dávid, Vas, Bognár, Sáhó, Tóth, Matkovics Vezetőedző: Marcos Angulo Nyírgyulaj: Végső - Faragó, Sánta, Angyalos, Gömze Csere: Siska, Tóth B., Varga D., Orosz, Szabó, Szép, Nagy, Opre, Pálvölgyi EDző: Lovas Norbert Gólszerzők: Drahovsky (3’); Jaison (17’, 19’,36’, 39’); Alex (8’,37’); Davide (20’); Seidler (6’, 34’); Vas (36’); Sáhó (22’, 35’) Forrás: eto.hu