Kiütéses vereség
2015.05.05 | 06:47
Kiütéses vereség  A Berettyó iskolázta le a Haladást Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának hatodik fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a címvédő Berettóújfalutól kapott nagy verést. A hazaiaktól két kulcsember, Gyurcsányi és Bori, míg a vendégek a válogatott Rábl hiányzott. Swietelsky-Haladás VSE– Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 1-9 (0-7). Szombathely, 300 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, v.: Kovács G., Wittner (Stumpf). HVSE: Tyukász – Vidák, Horváth P., Hegyesi, Öreglaki. Csere: Márkus, Hajmási, Némth P., Biró, Vlasics, Sipos. E dző: Marcos Angulo. Berettyóújfalu: Tihanyi – Szabó, Komáromi, Sánta, Nagy T. Csere: Gál, Trencsényi, Lovas, Dávid, Nagy I., Hajdu. Edző: Turzó József. Góllövő: Biró (39.), ill. Gál 2 (4., 38.), Trencsényi (6.), Sánta (8.), Nagy T. 2 (13., 14.), Lovas 2 (14., 33.), Komáromi (20.). Nagy lendülettel estek egymásnak a felek. Rögtön egy hazai kapufa, majd három komoly helyzet is jelezte, hogy a Haladás felveszi a versenyt esélyesebb ellenfelével. Mégis egy furcsán megpattanó góllal – teljesen váratlanul – a vendégek szereztek vezetést. A Haladás támadásban maradt, ám kihagyta a helyzeteit, míg a Berettyó egy kontrából növelte az előnyét (6. perc: 0-2), Félelmetesen hatékony volt a kapu előtt a vendég, első két helyzetét rögtön gólra váltotta. És a harmadik lehetőségét sem puskázta el, ismét kontrából volt eredményes (8. perc: 0-3). Időt kért a Haladás, majd vészkapussal folytatta a játékot. El is jutott néhányszor a vendégek kapujáig, ám Tihanyi remekül védett. De ekkor már a Berettyó irányított, megtört a hazaiak lendülete. Mészárlást rendezett az egyre magabiztosabban, egyre nagyobb keddvel játszó MVFC. És a félidőig eldöntöntötte a mérkőzés sorsát (20. perc: 0-7). Meglehetősen nyomott volt a hangulat az Arena Savariában, az első percek után senki nem számított arra, hogy kiütik a Haladást. A második félidő, akárcsak az első, hazai helyzetekkel kezdődött. De a Berettyó gond nélkül kivédekezte a vasi rohamokat. A vendégek alaposan kiengedtek, de így is volt még két gól bennük. Másodszor is a kapufát találták el a zöld-fehérek, egyszerűen képtelenek voltak gólt rúgni – még a tízméteres is kimaradt. De a végére a szépítés azért csak összejött. Marcos Angulo:Az első öt percben volt jónéhány lehetőségünk, mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfél pedig könnyű gólokat rúgott, innen pedig már nem volt visszaút. Semmi nem akart összejönni, a következő körben megpróbálunk javítani. Túrzó József: Az elején volt egy kis adok, kapok, amiből remek kapusteljesítményünknek köszönhetően mi jöttünk ki jobban. Ez meghatározta az egész mérkőzést.  - Tóth Gábor -