Kiütéses Fradi siker a KRSE elleni rangadón!
2019.01.23 | 11:39
Kiütéses Fradi siker a KRSE elleni rangadón!  Nyugati csoport   FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – KRSE LUDOVIKA 10-0 (3-0) A listavezető Fradi a közvetlenül mögötte álló Ludovikát fogadta, így előzetesen rangadónak tűnt az összecsapás, de hamar kiderült, hogy erről nem lesz szó. A vendégek csere nélkül érkeztek a Népligetbe, így vérmes reményeik nem lehettek. A zöld-fehérek nem sokat bíztak a véletlenre, két gyors góllal megalapozták a találkozót. A folytatásban is maradt a fölényük, de a vendégek kapusa többször mutatott be bravúrt. A fáradság és a tudáskülönbség végül a második félidőre csúcsosodott ki. Ekkor a Fradi már könnyedén szerzett újabb gólokat, és végül nagy különbséggel nyert, amivel már 14 pont az előnye. Meg kell említeni a vendégeket, akik csere nélkül remekül helyt álltak, és amíg bírták erővel, jól tartották magukat.  50094243_2128866217205458_8959133335133618176_n   ATOMERŐMŰ SE – VIADUKT SE BIATORBÁGY 3-4 (1-1) A vendégek úgy léphettek pályára, hogy győzelem esetén marad esélyük utolérni az előttük álló Piliscsabát, hiszen akkor négy pontra csökken a hátrányuk. A paksiak eddig nem szereztek pontot a bajnokságban és abban bíztak, hogy most ez a rossz sorozat megszakad. Kiegyenlített játékot hozott a találkozó, ahol felváltva estek a gólok, nehéz volt megjósolni kié lehet a három pont, főleg, hogy a második félidő derekán döntetlenre állt az összecsapás. Már-már úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, de az utolsó előtti percben a Viadukt harmadszor is megszerezte a vezetést, amit már nem tékozolt el a végéig, így ha nehezen is, de begyűjtötték a három pontot, és bizakodhatnak a harmadik kör előtt.     Keleti csoport   BÉKÉSCSABAI WANTED SC – NYÍRSÉG NSC 3-3 (1-2) Mindössze egy hely van a két csapat között a tabellán, viszont pontszámban nagy a különbség a Nyírség javára, így ők voltak a találkozó esélyesei. Sokáig úgy is tűnt, hogy hozzák a kötelezőnek tűnő győzelmet, de a hajrára ledolgozta két gólos hátrányát a Békéscsaba. Az utolsó percekben mind a két fél eldönthette volna a mérkőzést, de már nem sikerült betalálni egyik oldalon sem. Maradt a döntetlen, ami miatt inkább a vendégek lehetnek bosszúsabbak.   MVFC BERETTYÓÚJFALU – SZOLNOK FANATIC SE 3-7 (1-3) A hazaiak már nem érhetnek oda a felsőházi rájátszásra, így igazi tétje csak a vendégek számára volt a találkozónak. Ennek megfelelően a Szolnok irányította a játékot és szünetre két gólos előnyre tett szert. A fordulás után rögtön szépített a Mezei-Vill, így visszajött a remény, ami a játékrész derekáig élt. Ekkor gyors három vendéggól született, amivel eldőlt a találkozó. Mivel a Csömör kikapott, a Szolnok megerősítette második helyét a tabellán.  50596791_2558147310894603_6081411324468789248_n RUBEOLA FC CSÖMÖR – DEBRECENI EGYETEMI AC 0-3 A forduló rangadóját rendezték Csömör, ahova listavezető DEAC látogatott. A Rubi kikapott az előző fordulóban, így győzelmi kényszer alatt volt, hogy versenyben maradjon az első, vagy legalább a második helyért. Ami a Debrecent illeti, a mostani meccset megelőző nyolc bajnokijukat megnyerték, így megfelelő önbizalommal érkezhettek az összecsapásra. A mérkőzésen az egyetemisták akarata érvényesült, és amíg a Csömör csak helyzetekig jutott, addig a DEAC kétszer is betalált Üveges révén az első félidőben. A fordulást követően hamar betalált a vendégalakulat, amivel pontot is tett a mérkőzésre. Hiába próbálkozott a vendéglátó a hátralévő időben, nem tudtak túljárni ellenfelük kapusán. Újabb sikerével megerősítette első helyét a Debrecen, és nehéz elképzelni, hogy ne ők zárják az első helyen az alapszakaszt.