KIÜTÉSES ETO GYŐZELEM
2016.10.13 | 17:01
KIÜTÉSES ETO GYŐZELEM A Main Round 2. fordulójában gólzáporos mérkőzésen pár perc alatt eldöntötte a franciák elleni találkozót az ETO és 2. győzelmével, nagy valószínűséggel Elite Roundba jutott a magyar bajnok. Megszületett az ETO fiataljai közül Sáhó és Vas első BL találata, Seidler, Alex és Drahovsky két-két gólt szerzett! BL: Kiütéses ETO győzelem
Alaposan belekezdett az ETO a KB United ellen, azonnal kézbe vették Juanráék az irányítást, és már az első percben egy gyors támadás végén megszerezték a vezetést. Alex fordult kapura, lövése utána a labda Lourencoról Seidler elé pattant, aki a hálóba vágta a labdát (0-1). Sajnos a vezetést megelőzően Juanra bokája megsérült, nem tudott tovább játszani. Alig telt el pár másodperc, Alex tűnt fel jó indítást kapva a jobb oldalon, megelőzte védőjét, majd a kifutó francia kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt (0-2). Nem állt le az ETO, a 3. percben Drahovsky gurított a francia kapuba (3-0), majd a 6. percben Jaison szabadrúgását követően a francia hálóőrről Seidler elé pattant a labda, aki bepofozta a Győr 4. gólját. Gólzáporos kezdés a javából, az ETO pár perc alatt eldöntötte a mérkőzést. Davide fejesét védte a francia kapus, majd Jaison sarokkal próbálkozott, de résen volt Lourenco. A szögletből Davide pontosan a hosszú oldalon berobbanó Jaison elé varázsolta a labdát, aki mattolta a francia kapust (0-5). A fiatalok is lehetőséget kaptak az ETO-ban, Bognár, Sáhó, majd Vas is pályára léphetett, alaposan megforgatta csapatát Marcos Angulo. Vas Ádám kapott hatalmas passzt Jasiontól, aki nagy lendülettel érkezett és védőjét megelőzve nagy erővel vágta győriek hatodik gólját a francia kapuba (0-6). Az utolsó percben Soumaré megszerezte a francia bajnok szépítő gólját, aki Williamstől kapott passzt perdítette Tóth mellett a hálóba. (1-6). Jaison kapufával kezdődöt a 2. félidő, majd Alex egy hosszú indítást egyből emelt a francia kapus felett a hálóba (1-7). Közben Tóth Gyulának is akadt védeni valója, kétszer is nagyot védett. A 28. percben Drahovsky villant a jobb szélen, káprázatos csellel elküldte a padlón védőjét, majd félmagasan emelt a United kapujába (1-8). A 32. percben Seidler passzára jó ütemben érkezett Sáhó, aki első BL meccsén gólt szerzett (1-9). Alasztics Marcell váltotta Tóth Gyulát a kapuban, majd a vészkapus játékra átálló franciák a 34. és 36. percben két góllal kozmetikázták az eredményt, de Davide laza bokamozdulattal belőtte az ETO 10. találatát a 38. percben, beállítva a végeredményt (3-10). A Rába ETO a BK United legyőzésével hat pontot szerezve, gólzáporos mérkőzésen pár perc alatt eldöntötte a franciák elleni találkozót és 2. győzelmével, nagy valószínűséggel Elite Roundba jutott a magyar bajnok. Dr. Drucskó Zoltán: Amit elterveztünk, azt úgy érzem sikerült maradéktalanul végre hajtani. Jó ritmusban kezdtük el a mérkőzést, 3 perc alatt sikerült eldönteni a meccset. Akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, de a szünet után a kevesebb játéklehetőséget kapó játékosainkat és fiataljaink szerepeltettük, tartalékolva az Energia elleni zárómérkőzésre. Gratulálok a fiúknak!

KB UNITED – RÁBA ETO 3:10 (1:6)

Gólszerzők: Seidler (1, 6), Alex (2, 22), Drahovsky (3, 28), Jaison (8), Vas (15), Sáhó (32), Davide (38) illetve Soumaré (20), Williams (36, 39)  KB United: Lourenco  - Feiajo, Ba, Aigoun (c), Da Silva Csere: Stefanoni, Lendzo, Dhee, Soumaré, Pichugin  Vezetőedző: Monteiro Martins ETO: Tóth  - Davide, Seidler, Juanra (c), Drahovsky Csere: Alasztics, Balázs, Jaison, Constantino, Leandrinho, Vas, Sáhó, Dávid, Bognár, Vezetőedző: Marcos Angulo Gólszerzők: Seidler (1, 6), Alex (2, 22), Drahovsky (3, 28), Jaison (8), Vas (15), Sáhó (32), Davide (38) illetve Soumaré (20), Williams (36, 39)   eto.hu

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00