Kiütéses Dunaferr győzelem
2016.09.20 | 08:21
Riasztó első percek után magára talált, s végül 12-3-as győzelmet aratott az Aramis elleni bajnoki találkozón a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. Fehér Zsolt tanítványai kissé nehezen melegedtek játékba, de az első játékrész derekától már parádéztak, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek.
Az idei futsal NB I első hazai összecsapása, a Dunaferr DUE Renalpin FC és Aramis SE találkozója nagy csatát ígért, melyben nem is csalódtunk. Mindkét gárda megerősítette keretét a nyár folyamán, így a játékosok nagyon készültek az egymás elleni játékra. Mint azt előzetesen tudtuk, az ellenfél játékosai közül nagyon kellett figyelni Korozmán Krisztiánra, Szeghy Szabolcsra, Da Silva Ribeiro Ronira, akik számos, összesen közel 450 első osztályú találkozón léptek pályára. Roninak egyébként némi dunaújvárosi kötődése is van, hiszen testvére, Da Silva Riberio Thiago éveken keresztül a Dunaújváros PASE alapemberének számított. A Dunaferr DUE Renalpin FC felkészülési folyamata tervszerű építkezést, javuló játékot és szép sikereket hozott. Nagyszerűen dolgozik, és ezzel biztosítja a csapat zavartalan munkáját a menedzsment, akik Fehér Zsolt edzővel összefogva erős keretet raktak össze. Az új csapatkapitány Reveland Zoltán lett, aki a mezőnyben Csányi, Fekete, Fridrich, a Horváth fivérek, Hosszú, Józsa, Klacsák, Németh, Schracz, Varga és Varsányi játékára számít majd. Amíg mi a Veszprém elleni döntetlennel, addig a budapestiek a Ferencváros 5-1-es legyőzésével hangolódtak. A kezdeti idegesség pontatlanságokban mutatkozott meg a Dunaferr játékában, melyek egyikéből egy kontra után Bognár ugyan még a kapufát találta el, viszont a kipattanóra érkező Pál hatalmas góllal köszönt be (0-1). A folytatás sem sikerült jobban, hiszen 90 másodperc múlva Büki – szintén kipattanóból - kettőre növelte az Aramis találatainak számát (0-2). Mindez nem volt jó hatással a hazai csapatra, akik sorra követték el a szabálytalanságokat, így még hat perc sem telt el, már négy büntetőpont állt a nevük mellett. Az első igazi újvárosi lehetőségre hét percet kellett várnunk, melyet Varga puskázott el. A szépítő találat büntetőből születhetett volna meg, de azt Hosszú kihagyta. Fehér Zsolt azonnal időt kért, rendezte a gondolatokat a fiúk fejében, melynek eredménye Klacsák Bence találata lett (1-2). Közben az Aramis és a Dunaferr is elérte az ötödik szabálytalanságát, amely azért említésre méltó, mivel még a félidő felénél sem jártunk ekkor. Mivel ebből a hatodikat a vendégek érték el, jöhetett a tízméteres, melyet Hosszú a kapufára lőtt. Még fel ocsúdtunk, amikor egyenlített a hazai együttes. Németh pontos átadását Fekete passzolta a kapuba (2-2), aki a középkezdés után azonnal újabb találatot jegyzett (3-2). Alig telt el újabb pár másodperc, ismét a Dunaferr örülhetett, hiszen a Hosszú által kapu elé belőtt labdába egy vendég védő ért bele szerencsétlenül, melynek öngól lett a vége (4-2). A fordítás mindössze egy perc alatt sikerült! Ebből szeretett volna felállni az Aramis, akik Roni találatával jöttek közelebb (4-3), míg a másik kapunál Hegedűs ért bele bravúrral Hosszú átadásába. Hatalmas volt a tempó, a rohanás, melyből a Dunaferr jött ki jobban, mivel a félidő vége előtt egy perccel Horváth szépségdíjas akciók végén kétszer talált be a vendég kapuba (6-3). Az első félidő krónikájához hozzátartozik a játékvezetők kritikán aluli teljesítménye, akik többször össze-vissza fújtak sípjaikba, ezzel mindkét csapatnak érthetetlen pillanatokat okozva. Fordulás után Varga növelte a Dunaferr góljainak számát, majd Fridrich mattolta a kapujából kimozduló Hegedűst (8-3). Ekkor teljesen szétesett a vendégcsapat, akik szomorúan vették tudomásul Horváth Norbert harmadik gólját (9-3). Németh is szeretett volna feliratkozni a góllövők közé, de emelése a jobboldali kapufáról kifelé pattant. A Dunaferr ettől kezdve visszavett a tempón, de nem adta fel az újabb támadások szövését. Így talált be a tavalyi gólkirály, Hosszú (10-3), aki pár másodperc múlva duplázhatott volna, de lövése fölé, majd egy perc eltelte után mellé perdült. Nagy taps fogadta a hazaiaknál hosszú sérüléséből újra pályára lépő Horváth Szabolcsot, aki szép passzokkal vette ki részét a játékból. A 11. gólunkat megelőző passzjáték is tőle indult, melynek befejezése Vargát dicséri (11-3). A hajrához közeledve számtalan helyzetet dolgozott ki a Dunaferr, de a biztos vezetés birtokában azokat a fiúk túlcifrázták. A tucatot jelentő találat azonban nem maradt el, melyet Fridrich Dávid lőtt, ezzel beállítva a 12-3-as végeredményt. Dunaferr DUE RENALPIN FC-Aramis SE 12-3 (6-3) Dunaferr: Varsányi Áron – Fridrich Dávid, Hosszú Ádám, Varga Csaba, Klacsák Bence Cserék: Reveland Zoltán – Németh Péter, Schrancz Balázs, Fekete Róbert, Horváth Norbert, Csányi Dávid István, Józsa Tamás, Horváth Tamás. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Aramis SE: Hegedűs Ferenc – Da Silva Riberio Roni 1, Sámson Zoltán, Pál Patrik 1, Bognár Bence. Cserék: Soós Arnold – Csopaki István, Büki Baltazár 1, Pap Zsombor, Szeghy Szabolcs, Varga István, Mányi Domonkos, Korozmán Krisztián, Boznánszky Gábor. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Horváth N. 3, Fekete 2, Varga 2, Horváth N. 2, Klacsák 1, Fridrich 1, Szeghy (öngól), illetve Roni, Pál P, Büki Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Egy őrült mérkőzés volt a pokolból a mennybe mentünk egyik pillanatról a másikra! Az a csapat amelyik kétgólos hátrányból zsinórban rúg négy gólt, illetve közben kihagy egy 6 méterest, egy 10 méterest az megérdemelten tartja itthon a három pontot! Igazi csapatként funkcionáltunk a mai napon! A mai győzelmünket Horváth Szabolcsnak ajánlja a csapat, és a vezetőség! Aki hosszú sérüléséből tért vissza, és jó játékkal örvendeztette meg a közönséget! Sok sikert kívánok az Aramisnak a bajnokság hátralevő találkozóihoz! forrás: dunaujváros.com