Kiütéses DEAC siker a Csömör ellen!
2018.10.29 | 14:40
Kiütéses DEAC siker a Csömör ellen! A hölgyeknél ismét nem sikerült teljes fordulót rendezni a másodosztályban Keleten, ezúttal a Nyírség – Békéscsaba meccset halasztották el januárra. A játéknap első mérkőzésén az egyetlen veretlen csapat keleten, a Szolnok fogadta a Mezei-Villt. A hazaiak számítottak az esélyesebbnek, és öt perc után Vágó Anikó vezérletével 3 gólos előnyre tettek szert, így már ekkor kiderült, hogy csak a különbség lesz a kérdéses, a győztes kiléte nem. A folytatás is a szolnokiakról szólt. A játékrész közepén ismét szereztek gyorsan három gólt, így szünetben fél tucat volt az előnyük. A fordulás után tovább rohamoztak a vendéglátók, újabb találatokat jegyezve, a Berettyóújfalunak csak az eredmény kozmetikázása maradt a hajrában, igaz, az valamelyest sikerült. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a Szolnok, így továbbra is vezeti a keleti csoportot. A csoport másik meccsére vasárnap este került sor, ahol nem várt fölénnyel nyert a hazai csapat. A DEAC fogadta a Csömört, ami előzetesen rangadónak tűnt, de igen egyoldalú összecsapás lett előle. A Rubeola az első félidőben még tartotta magát, és csak két gólos hátrányban volt, viszont a fordulás után a debreceniek kiütötték ellenfelüket. Üvegesék összesen 9 találatig jutottak, amire egyetlen válasz sem érkezett, így az egyetemisták nagyarányú győzelmüknek köszönhetően megelőzték mostani riválisukat, és feljöttek a második helyre. Üveges Kata: - Én se gondoltam, hogy ilyen nagy különbség lesz a két csapat között. Ám ma parádésan játszottunk az első perctől az utolsóig. Végig magabiztosak voltunk, s jól működött a csapatjáték. Az egység megvan, s a játékosállomány, úgy gondolom, hogy ezt tudja is, amit most láttunk, s remélem a jövőben is tudni fogja. Most kijött, hogy a sok munka során, például a kis passzoknál vagy a mélységi bemozgásoknál ki hova mozog, az összeálljon - jól éreztük egymást. Nagyon elégedett vagyok a mai mérkőzéssel, s remélem, hogy a továbbiakban is hasonlóan teljesítünk majd! Tóth László: - Viszonylag jól kezdtük a párharcot, az első 20 perc tűrhető volt. Akkor is sok hibával játszottunk, de ekkor még hellyel-közzel tudtuk kompenzálni ezeket. Az, hogy végül ennyi lett a vége sok összetevős, többek között olyan labdavesztéseink és rossz döntéseink voltak, amit még a DEAC-nál gyengébb csapatok is kihasználnak, valamint a hazaiak kapusa parádésan védett a meccsen. Bármennyire is furán hangzik, nem volt és nincs is a két csapat között ekkora különbség, mondom ezt annak ellenére, hogy a mi szempontunkból gyászosra sikeredett a mai meccs. Nyilván nem örülünk, de mivel ismerjük a korlátainkat, viszont azt is tudjuk, hogy messze még a szezon vége, különösebben nem esünk letargiába, persze házon belül megbeszéljük majd, hogy mi kell ahhoz, hogy a mai és az elmúlt heti meccsek eredményei a jövőben ne fordulhassanak elő... Gratulálok a DEAC-nak. Bővebb beszámoló a DEAC oldalán. [gallery ids="105106,105107,105108"]   Ami a Nyugati csoportot illeti, némi meglepetéssel indult a forduló. Az Ercsinek nem volt esélye a pontszerzésre a rengeteg helyzetet kihagyó ELTE ellen, de az eddigi mérkőzéseikhez képest ezúttal remekül tartották magukat. Az egyetemisták kiütéses győzelmére számított mindenki, de ehhez képest mindössze kettő találatig jutottak. A találkozó utolsó 10 percéig 0-0 volt az állás, ekkor tört meg a jég, és szerzett vezetést az ELTE. Ahogy mondani szokták, a győzelem a lényeg, de egy jobb csapat ellen nem biztos, hogy belefér a sok kihagyott lehetőség. Szintén papíron egyértelműnek tűnt a Viadukt Paks elleni mérkőzése, de csak a második félidőben dőlt el a három pont sorsa. Az első játékrészben jól tarották magukat a vendégek, de a fordulást követően a Biatorbágy hamar két gólos előnyt szerzett Bozsik révén, ami után már egyértelmű volt a győzelmük. Az utolsó percekben még szereztek két gólt, amivel beállították a 4-0-s végeredményt. A paksiak hadilábon álltak a gólszerzéssel, így pedig nehéz meccset nyerni. Ferenczi Anna: - Nehezebb mérkőzés volt Paks ellen, mint az előző szezonban. Döcögős volt a felkészülésünk, és ennek köszönhetően kevesebb gólt szereztünk, mint amennyi csapatomtól elvárható lenne, illetve játékban is még mindig sokszor idény eleji formát nyújtottunk. .Az eredmény azonban megérdemelt. Annak örülök, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést! Remélem meccsről-meccsre újra magunkra találunk. A forduló rangadóját rendezték vasárnap a fővárosban, ahol a két hibátlan mérleggel rendelkező csapat találkozott, a KRSE a Fradit fogadta. A vendégek rögtön megszerezték a vezetést, amivel meg is nyugodhattak volna, de tovább támadtak, és az esélyük is megvolt az előny növelésére, de kimaradtak a helyzeteik. Ahogy telt az idő, ébredeztek a hazaiak is, de nem tudtak egyenlíteni, így zöld-fehér vezetés állt az eredményjelzőn szünetben. [gallery ids="105111,105112,105113"] Térfélcserét követően rákapcsolt a Fradi, ami gólokban is megmutatkozott. Néhány perc leforgása alatt két gólt is szereztek, ami után eldőlni látszott a találkozó. A hazaiak küzdöttek becsülettel, de az újabb gólokat a Fradi szerezte szintén, szám szerint kettőt. A mérkőzés legvégén összejött a becsület gól a KRSE-nek, de ez csak a szépítéshez volt elég. A Fradi ilyen arányban is megérdemelten nyert, és egyedüliként a másodosztályban, hibátlan mérleggel áll a tabella élén.   Keleti csoport SZOLNOK FANATIC SE – MVFC BERETTYÓÚJFALU 11-3 DEAC – RUBEOLA FC CSÖMÖR 9-0   Nyugati csoport ERCSI KINIZSI SE – ELTE-BEAC 0-2 VIADUKT BIATORBÁGY SE – ATOMERŐMŰ SE 4-0 KRSE LUDOVIKA – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 1-5

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00