Kiütéses Aramis siker az alsóházi rangadón!
2019.03.19 | 14:27
Kiütéses Aramis siker az alsóházi rangadón! Mind a két csapat tisztában volt vele, hogy sorsdöntő összecsapásra kerül sor hétfőn este. A vendégek várhatták jobb előjelekkel a találkozót, hiszen Frank mester szinte a legerősebb kerettel vághatott neki az ütközetnek, míg a hazai oldalon továbbra is sok volt a hiányzó, de a legnagyobb érvágás, hogy az egyik új brazil játékos is megsérült, így ő sem tudott pályára lépni. BME BT FC – ARAMIS SE 0-7 (0-4) MAFC Sportcsarnok, 250 néző Játékvezetők: Szilágyi, Cezen-Joó, Takács BME: Tyukász – Andorka, Bozsoki, Rónaszéki, Horváth Cserék: Papp – Szigeti, Viza, Csernai, Szalmás, Sóvári, Lipl, Campos, Fritz Vezetőedző: Csernai Gábor Aramis: Soós – Fekete M., Sámson, Büki, Boznánszky Cserék: Vámosi – Németh, Kulcsár, Vattamány, Frankovszky, Genczler, Juhász, Bognár, Gál Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Büki (2), Fekete (3), Kulcsár, Bognár Sárga lap: Csernai, Szalmás, Fritz illetve Kulcsár, Büki A meccs a budaörsieknek indult jobban, már a második percben megszerezték a vezetést Büki révén, aki egy hatalmas védelmi hibát használt ki. Az egyetemistákat kissé megfogta a bekapott gól, de volt így is esélyük az egyenlítésre, de a kimaradtak a helyzetek, amik megbosszulták magukat. A vendégcsapatból előbb Fekete, majd egy perccel később Kulcsár talált be, így már jelentős volt az előny. A Csernai legénység ennek ellenére nem adta fel, és hajtott a szépítésért, de ismét határozatlanok voltak a kapu előtt, így nem sikerült zárkózni. A félidő hajrájában eldőlni látszott a mérkőzés, kisbüntetőhöz jutott az Aramis, és Büki nem hibázott, amivel négy gólossá tette a különbséget szünetre. IMG_1831_kB.jpg A szünetben Csernai mester próbált rendet tenni a fejekben, de a második félidő is rögtön egy budaörsi góllal kezdődött, így már csak formalitásnak tűnt a második játékrész. Ennek ellenére a BME megpróbálkozott a kapuslevitellel, de ez már csak a veszett fejsze esete volt, főleg, hogy ebből is gólt kaptak, így nem is folytatták tovább a vészkapus játékot. Aztán egy újabb perccel később Bognár is betalált, így már 0-7 volt az eredményjelzőn és még negyedóra hátra volt. Ennek ellenére, hogy rengeteg volt még vissza, a maradék időben már több gól nem esett, pedig volt esélye mind a két félnek a gólszerzésre. Az egyetemisták, ahogy mondani szokták, ha reggelig játszanak, sem találnak be, míg Sámsonék a biztos előny tudatában már nem koncentráltak megfelelően. IMG_1806_kB.jpg A találkozó végül nem várt mértékű különbséget hozott, ahol ilyen arányban is megérdemelten nyert az Aramis. A BME ezen az estén nyújtotta talán a legrosszabb játékát, ami után igen nehéz helyzetbe került, így már kisebb csodára lesz szüksége, ha el akarja kerülni az utolsó helyet a csoportban. Ehhez legalább két meccset kellene nyernie, és annak fényében, hogy az egész szezon során egyet sikerült, elég nehéz feladatnak ígérkezik. A vendégek jelenleg öt ponttal előzik meg riválisukat, így némileg megnyugodva várhatják a folytatást. csernai-gabor-214x300Csernai Gábor, BME: - Ez a mérkőzés volt a legfontosabb számunkra ebben a csoportban, de sajnos úgy néz ki nem tudtunk rá elmenni. Legnagyobb veszélyt a saját kapunkra jelentettük. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk és ezt csak saját magunknak köszönhetjük. vezetőedző__Frank TamásFrank Tamás, Aramis: - Ma azt játszotta a csapat, amit ilyen helyzetben kell. Mindenki koncentrált, nyerni akart, és fegyelmezett volt. Tettünk egy lépést a bennmaradás felé, de még messze van ennek a szakasznak a vége, és ahogy látom, van meglepetés bőven. Remélem minden meccsen hasonló elánnal játszunk majd.