Kitűnő mérkőzésen győzte le az MVFC a Haladást
2016.01.16 | 11:37
Kitűnő mérkőzésen győzte le az MVFC a Haladást Jobb volt a Mezei-Vill A találkozó pénteki beharangozójában a Mezei-Vill legfontosabb hazai bajnoki mérkőzésének minősítettük a Haladás berettyóújfalui látogatását. Igazi vérbeli rangadóra számítottunk, hiszen tudtuk, hogy a vendégek nem fogják könnyen adni a bőrüket és tisztában voltunk azzal, nem véletlenül állnak a Győr mögött a tabella második helyén. Bejött a tippünk, igaz nem volt nehéz dolgunk. A hazaiak kezdték a meccset. Ugyan Trencsényiéknek csak a győzelem lehetett a mérkőzés egyetlen jó eredménye, mégsem rontottak rá a sípszó után a Halira, a biztonság fontosabb feladatnak számított. A vendégek sem kockáztattak sokat az első percekben, ők talán az ellenfelük hibáira apelláltak. Így aztán kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, kevés helyzettel, a kapukig csak ritkán jutott el a labda. Az első komolyabb lehetőség Dávid előtt adódott a negyedik percben, a Mezei játékosa azonban hét méterről az oldalhálóba lőtt. Lassan ugyan, de mindkét oldalon szaporodtak a helyzetek és a mérkőzés igazán izgalmassá, szórakoztatóvá vált. Az ötödik percben Gyurcsányi révén a vendégek szerezhettek volna vezetést, ám a játékos lövését a felsőléc hárította. Lüktetett a meccs, húsz másodperccel később immár gólt is láthattunk, azonban azt már a másik oldalon. Klochko jobboldali beadása-lövése megpattant egy Haladás védőn, a gellert kapott labda a meglepett Tyukász mellett a rövid sarokba kötött ki (1-0). A vezetés megszerzése után a Mezei-Vill némi fölénybe került, a vendégeket érezhetően megfogta a szerencsétlenül bekapott gól. A hazaiak a kilencedik percben akár tovább is növelhették volna előnyüket, ám a gólvonal előtt álló Vulovic testéről a labda nem a kapuba, hanem a mezőnybe pattant. (A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Mezei-Vill szerb játékosa ezen a mérkőzésen a korábbiaknál jóval több lehetőséget kapott Turzó Józseftől, aki ezt az eddig látottaknál messze jobb játékkal hálálta meg.) A félidő második felére a játék kiegyenlítődött, az izgalmak azonban nem csökkentek. Az utolsó öt-hat percben a Haladás játékosok többször is próbára tették Tihanyi képességeit, de a hazaiak hálóőre remek formát fogott ki, kézzel-lábbal és ha kellett a feje búbjával is védett. Bár több helyzet is volt mindkét oldalon, szünetig már nem esett újabb gól. A második játékrész vendégrohamokkal kezdődött és a Mezei védőinek bőven akadt dolga. Volt, hogy a labda már Tihanyin is túljutott már, de valahogy mindig akadt egy piros mezes játékos, aki még a gólvonal előtt tisztázni tudott. A gyors Haladás-offenzíva aztán, akár egy nyári zápor hamar véget is ért. A 25. percben a szerencse ismét a hazaiak mellé állt. Klochko buktatása miatt a Mezei jutott szabadrúgáshoz a vendégek térfelén, a kaputól meglehetősen messze, a felezővonaltól négy-öt, a jobboldali partvonaltól másfél-két méterre. A pontrúgást Dávid végezte el, akinek a lövése megpattant a kapus előtt álló Nagy Tamáson és a labda így Tyukász keze mellett-alatt védhetetlenül vágódott a hálóba (2-0). Az újabb mázlis találatot követően a Berettyó teljesen átvette a játék irányítását. Trencsényiék nagy kedvvel és szívvel, magabiztosan futsaloztak, bár a Haladás mindent megtett, már nem tudta kétségessé tenni a mérkőzés kimenetelét. A 31. percben már Fortunára sem volt szüksége az MVFC-nek az újabb gólhoz. Gál egy védővel a nyakán elfutott a jobboldalon, majd a kilépő Tyukász felett a hálóba emelt (3-0). A középkezdéshez a vendégek már öt a négy elleni formációban álltak fel. Ám ezen az estén ez sem használt a szinte hiba nélkül, sokszor önfeláldozóan védekező Újfalu ellen. A szépítésre Gyurcsányi zsenialitására volt szükség. A Hali játékosa a 35. percben, a hatoson belül, a kapunak háttal állva kapott labdát, amit félfordulattal bombázott a kapu bal oldalába (3-1). Ami szép, az szép! Ezt a gólt bizony még a hazai szurkolók is megtapsolták. A szépítés után a vendégek, az egyenlítésben még bízó álmai hamar szertefoszlottak, ha voltak egyáltalán ilyenek, mert egy percen belül ismét háromra nőtt a Mezei előnye. Gál a felezővonalnál szerelte Hajmásit, a Hali vészkapusát, majd két lépés után az üres kapuba csavarta a labdát (4-1). A kegyelemdöfést a 36. percben Rábl adta meg, aki Gálhoz hasonlóan egy labdaszerzést követően passzolt az üres kapuba, jóllehet, ő ezt néhány méterrel távolabbról tette (5-1). Ezzel a találattal ugyan gyakorlatilag eldőlt a találkozó, ennek ellenére mindkét csapat az utolsó másodpercig próbált újabb gólt szerezni, ez azonban már nem sikerült. A berettyóújfalui nézők a lefújás előtt a két együttes teljesítményét vastapssal köszönte meg. Valóban kiváló mérkőzés volt, soha rosszabbat! portal MVFC-BERETTYÓÚJFALU - SWIETELSKY HALADÁS VSE 5-1 (1-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok,      2016.01.15 - Péntek 19:30 Játékvezető: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán, Csatári Tibor MVFC: Tihanyi Csaba - Trencsényi János, Szabó Péter, Gál István, Dávid Richárd Csere: Mezei Dávid, Nagy István, Klochko Dmytro, Rábl János, Stanic Srdan, Vulovic David, Sánta János Attila Vezetőedző: Turzó József Haladás: Tyukász Péter - Vidák Balázs, Gyurcsányi Zsolt, Nagy Tamás, Hegyesi Zsolt Csere: Öreglaki Norbert, Horváth Péter, Rácz Bence, Hajmási Milán, Németh Erik, Molnár Milán, Matyi Benjámin, Németh Péter Vezetőedző: Angulo Lopez Marco Antonio Gólszerzők: Gál István 2, Klochko Dmytro, Rábl János, Nagy Tamás (öngól) ill. Gyurcsányi Zsolt Sárga lap: Hegyesi Zsolt Tabella  - Molnár Ákos, berettyóhír.hu –

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00