A női bajnokságszempontjából fontos mérkőzésre került sor szombaton délután Szekszárdon. Horváth Katáék a Hajdúböszörményt fogadták, és tulajdonképpen most már kimondhatjuk, hogy a két csapat között fog eldőlni a bajnoki cím sorsa. A szekszárdi szurkolók megadták a rangját a mérkőzésnek, és csodálatos hangulatot varázsoltak a városi sportcsarnokba.
Minden lelkesedésük ellenére úgy tűnt, hogy a HTE nem törődik az idegen pálya hátrányával, és megelőlegezi magának a bajnoki címet, mert magabiztosan vezettek 3-1 arányban. De mint tudjuk ez futsal, és itt 2-3 perc alatt minden megtörténhet. Meg is történt ezen a mérkőzésen, és kettő perc alatt három gólt szerzett a hazai csapat, ezzel továbbra is nyílt maradt a 2016/17 évi női bajnoki cím sorsa.
Agenta Girls Szekszárd – Hajdúböszörményi TE 4-3 (1-2)
Szekszárd, Szekszárd Városi Sportcsarnok
Vezette: Éreth Attila – Kiss Gergely – Pekoli Dániel
Szekszárd: Hargas – Ganczer, Megyes, Horváth K
Csere: Blesz, Mausz, Fábián, Buchmüller, Urbán
Edző: Micskó Márk
HTE: Torma – Vígh, Benkő, Tell, Pádár
Csere: Bokor, Kota, Farkas, Sbestyén, Szilágyi
Edző: Quirikó Vivien
Góllövők: Horváth K 2’, 37’, Ganczer 39’, Buchmüller 39’ illetve Vígh 3’, 22’, Tell 18’
Piros lap: Bokor 38’


A Felsőház másik mérkőzésén: ASTRA-ARTIFEX KKFHÁZA FC – BRANDMISSION TOLNA-MÖZS 8-7 (2-0)
