Kinizsi győzelem a csömöri oroszlánbarlangban
2016.12.22 | 12:11
Kinizsi győzelem a csömöri oroszlánbarlangban Az NB 2 Közép-Kelet csoportban az őszi szezon végére maradt a döntés, hogy ki fordul elsőnek a téli szünet után. A négy NB 2-es csoport közül a Közép-Kelet az egyik, ha nem a legerősebb. Ember legyen a talpán, aki meg tudja jósolni, ki lesz a csoportbajnok, aki majd az NB 1-ért játszhat osztályozó mérkőzéseket. Mindenesetre előzetesen is az esélyesek közé sorolhattuk a két volt NB 1-es csapatot, a Csömört és a Dunakeszi Kinizsit. A Csömört patinás múltja, a Kinizsit pedig talán a fantasztikus szurkolótábora miatt is emelhetjük ki a magyar futsal klubok közül. A Kinizsi az első-fordulóbeli Újpest FC elleni hazai vereség után egyenletesen jó teljesítményt nyújtott, míg a Csömör az ősz végére egyenesedett ki, és jött fel a második helyre. A meccs előtt egy ponttal ment a Csömör előtt a Kinizsi, így legalább döntetlenre volt szüksége a téli elsőséghez. Természetesen hazai győzelem esetén a Csömör telel az első helyen. Ennek megfelelően nagy volt az érdeklődés a mérkőzés iránt, sokan érkeztek Dunakesziről, de kivonult a csömöri B közép is, akik példaszerűen, és sportszerűen biztatták Takó Csabiékat egész este. 15666199_10209786791765434_2134234058_n Rubeola FC Csömör – Dunakeszi Kinizsi 2-5 (1-1) Csömöri Sportcsarnok, Vezette: Baghy, Moldván, Tihanyi Rubeola FC Csömör: Nagy Z – Fekete V, Jenei, Maruzsi, Takó Csere: Smeló, Nehéz, Husz, Várkonyi, Tősér, Gyárfás, Gárdosi, Tápi, Érsek Edző: Jávor István Dunakeszi Kinizsi: Kovács Á – Bita, Makk, Somorai, Temesi Csere: Komáromi, Szenyita, Závodszky, Beke, Balogh, Szlifka Edző: Biczi Gábor Góllövők: Nehéz, Takó illetve Temesi (2), Bita, Somorai, Makk A mérkőzés előtt két régi harcos, két igazi gólvágó üdvözölte egymást, Jávor István és Biczi Gábor a két csapat edzője.

???

A mérkőzés alaphangját megadta Temesi 3. percben szerzett gólja, amelynél Bita húzta meg jobb oldalon, és a hosszú kapufánál csak a hálóba kellett pofozni a labdát. A 11. percben Nehéz egyenlített, mert a vendégek nem tudtak felszabadítani, és közelről az üres kapuba lőtt. A félidő hátralévő részében a Csömör birtokolta többet a labdát, de mégis a vendégek akarata érvényesült, mert számtalan kontralehetőségük volt. Igazi gólhelyzete inkább a vendégeknek volt, míg a Csömör fölénye meddőnek bizonyult, az átlövéseiket pedig Kovács Áron magabiztosan hárította. A második félidőben aztán szebbnél szebb gólok születtek, de ezeket megmutatjuk a gólösszefoglalóban.