Kinizsi elleni döntetlenjével Szegedé a bajnoki cím a közép csoportban!
2015.04.23 | 09:29
Kinizsi elleni döntetlenjével Szegedé a bajnoki cím a közép csoportban! SZTE EHÖK SE - RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI 3-3 (0-2) Szeged, 400 néző. Vezette: Kovács Gábor, Zimonyi Péter (Leél-Ősy Ádám) SZTE: Tombácz – Bullás, Bilic, Szentes Bíró, Deák. Csere: Nagy (kapus), Fülöp, Ferenczi, Csamangó, Crkvenjakov, Teimel, Tóth, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Dunakeszi: Balázs – Püspök, Bognár, Somorai, Temesi. Csere: Petróczi, Biczi, Solano, Lámpi, Gorjanácz, Szlifka, Apatini. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gól: Fülöp (30′), Bullás (34′), Szentes Bíró (37′) ill. Solano (5,’ 32′), Somorai (10′) Sárga lap: Crkvenjakov (8′), Fülöp (25′), Szentes Bíró (28′), Bilic (32′) ill. Apatini (30′), Püspök (39′) Úgy vághatott neki a második helyezett Dunakeszi Kinizsi elleni bajnokinak az SZTE EHÖK SE, hogy amennyiben megnyeri a találkozót, akkor egyben a bajnoki címe is biztossá válik, hiszen hat pontra nőtt volna a különbség a két együttes között a záró fordulót megelőzően. A vendégek megerősített kerettel érkeztek az újszegedi sportcsarnokba, az NB I-es Győr fiókcsapataként működő Kinizsi több „lejátszóval”, többek között a korábban az Eb legjobb kapusának választott Balázs Zoltánnal a kapuban, valamint a spanyol Solanóval, és az ETO-ban stabil szereplő Bognár Bálinttal és Gorjanácz Márióval a soraikban érkeztek Szegedre. Agresszívabban is koncentráltabban kezdtek a vendégek, aminek az ötödik percben meg is lett az eredménye, egy szabadrúgás utáni figurát játszottak végig, aminek a végén Solano mattolta Tombáczot. A folytatásban éledezett az egyetemista csapat, Bilic lövéseinél megmutatta Balázs Zoltán, hogy miért is az egyik legjobb magyarországi futsal kapus, elképesztő bravúrokat mutatott be a vendégek hálóőre. A 10. percben azonban már kettővel vezetett a Dunakeszi, bár mintha Somorai kezét is érintette volna a felpattanó labda az átvételkor, azonban a játékvezetők továbbot intettek, Somorai pedig befejezte az akciót, 0-2. A félidő végén még volt néhány lehetősége a szépítésre az EHÖK SE-nek, de Balázs továbbra is pazarul védett a Kinizsi kapujában. A fordulás után jobb játékot mutatott Cserenkó Szabolcs együttese, amely feljebb tolta a védekezését, ezzel megzavarta a vendégeket, és egyre többször sikerült helyzeteket kialakítania. A félidő derekán a néhol egészen paprikás mérkőzésen sikerült zárkóznia az EHÖK SE-nek, egy lecsorgó labdát Fülöp Tibor közelről lőtt a kapuba, Balázs majdnem az első próbálkozást is megfogta, de a kipattanónál már tehetetlen volt. Két perccel később azonban visszaállt a kétgólos különbség, egy középről elvégzett szabadrúgást lőtt a jobb alsó sarokba Solano nyolc perccel a vége előtt. Hatalmas küzdelem zajlott a pályán az utolsó öt percben, kemény csaták tarkították a mérkőzést, majd szintén egy szabadrúgás után ismét csak egy gól volt a csapatok között, miután Bullás Imre rövid alsóba tartó labdáját csak beljebb segítette Balázs, 2-3. Szentes Bíró Tamás és Balázs Zoltán addigi összes párharcát a kapus nyerte, azonban három perccel a vége előtt egy ütemtelenül előtt labdát végül begyömöszölt az EHÖK SE a Kinizsi kapujába, így kiegyenlített, a vendégek pedig időt kértek. A hátralévő bő két percben végig 5 a 4 ellen játszott a Dunakeszi, lehozta kapusát Fehér Zsolt, ami egyszer majdnem meg is bosszulta magát, mert a megszerzett labda után a saját kilenceséről lőtt kapura Bilic, de lövése pontatlan lett. Mindkét csapat megnyerhette volna a meccset a hajrában, egy keresztbe lőtt labdánál a hosszú kapufánál üresen álló Püspök luftot rúgott, majd a szegediek a kapufát találták el az utolsó fél percben, így végül akárcsak idegenben, hazai pályán is igazságosnak mondható döntetlent játszott a Dunakeszivel az SZTE EHÖK SE. Ezzel az eredménnyel egy lépésre került az alapszakasz bajnoki címétől az SZTE EHÖK SE, amelynek az utolsó fordulóban pénteken, Nagymaroson elég lesz az egy pont is ahhoz, hogy az élen zárja az alapszakaszt, ami nem tűnik lehetetlen küldetésnek. Cserenkó Szabolcs: - A végjáték nagyon kiélezett volt, mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. Én megálmodtam otthon, hogy ez iksz lesz, de persze nem játszottunk erre, hiszen futsalban nem lehet ikszre játszani. Az első félidőben jobbak voltak a vendégek, a második félidőben viszont nagyon odatettük magunkat. Látszódott az ellenfélen is, hogy akkor nem voltak olyan magabiztosak. A két csapat hasonló játékerőt képvisel, igazi rangadó, igazi futsalderbi volt. Nagyon örülök, hogy nem pánikoltunk a meccs alatt, mindenki tudta, hogy mi a dolga, és meg is csinálta azt, amit megbeszéltünk. Nekünk ez óriási dolog, hiszen nagyon közel kerültünk az alapszakasz megnyeréséhez. Egy évben legalább 10 ilyen meccsre lenne szükség. Fehér Zsolt: - Mindenben azt kaptuk, amire számítottunk! Egy fiatal motivált, szegedi csapattal találtuk magunkat szemben! Nagyon dicsérendő, hogy kétszer is, két gólos vezetésünknél sem adtak fel, és döntetlenre tudták hozni a meccset, amivel ők lettek a közép csoport bajnokai! Gratulálok nekik! Egy - két játékosom nem érezte át a mérkőzés fontosságát! Ennek meg lesznek a következményei! Készülünk a pénteki záró fordulóra, ahol szeretnénk szurkolóinknak kedveskedni es kijavítani a mostani eredménytelenséget! Forrás: szegedma.hu AIRNERGY FC - 1988 DÉLI FC 4-5 (2-2) A kilátogató nézőknek olyan érzése lehetett, mintha egy ifi meccsen járna, ha leszámítjuk a hazaiak két rutinos veteránját. Mind a két oldalon csak utánpótláskorú játékosok szerepeltek, így egy fiatalos, lendületes mérkőzésre lehetett számítani. A Déli számára indult jobban a mérkőzés, mert egy szerencsésen megpattanó öngóllal szereztek vezetést. A hazaiak nem csüggedtek, és néhány percen belül egalizáltak, majd fél perccel később egy ritkán látható szabadrúgás góllal már ők vezettek. A folytatásban mind a két oldalon akadtak újabb lehetőségek, de gólt a vendégek szereztek, így döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok. A fordulás után újra egy szabadrúgásgóllal szerzett újra vezetést az Airnergy, de sokáig ismét nem örülhetett, hiszen egy gyors kontrát követően egalizált a Déli. A következő gólra 5 percet kellett várni, ekkor ismét a vendéglátók kerültek előnybe, amit tovább növelhettek volna, de vagy elpuskázták a helyzeteket, vagy a kapufa mentett a vendégkapus helyett. A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat. A 37. percben egy nagy védelmi hiba után egalizálhatott a Déli, majd jött az újabb fordulat, egy fél perccel később már a vezetést is megszerezték. Az utolsó előtti percben akadt egy lehetősége a vendéglátónak, hogy megmentse az egyik pontot, de a kisbüntetőt nem sikerült értékesíteni. A fordulatos meccsen a szerencsésebb csapat nyert, ahol a döntetlen reálisabb lett volna. MTK BUDAPEST - HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC 4-3 Hatpontos meccset rendeztek a MTK otthonában, ahol a tét az volt, melyik csapat végez a 9. helyen. A hazaiak voltak helyzeti előnyben, hiszen három pont fórjuk volt mostani riválisukkal szemben. A találkozó igen szoros küzdelmet hozott. Az első félidő igen gólszegényre sikeredett, mindössze egy találat született, ami a vendégek nevéhez fűződött, így ők vezettek a szünetben. A fordulás után kissé felpörögtek az események. A Vásárhely megduplázta előnyét, de a hajráig ledolgozta hátrányát a vendéglátó. Ekkor úgy tűnt, hogy aki megszerzi a vezetést, az megnyerheti az összecsapást. Ez a vendégeknek sikerült, de korán örültek, mert az utolsó két percben az MTK kétszer is betalált, megfordítva az eredményt, amivel ők végeznek a 9. helyen. PAFC-MITRE - ÚJPEST FC-220 VOLT 12-1 (3-0) Amióta Simon Péter átvette az újpesti csapatot, szinte mindenki ellen méltó ellenfél volt, és több meglepetést is okozott, egyedül a listavezető Szeged szórta meg őket. Ennek fényében igen meglepő, hogy kiütéses vereséget szenvedtek a Piliscsaba vendégeként. Az első félidőben is a hazaiak domináltak, de csak 3 gól volt a különbség, így senki nem számított rá, hogy a vége ilyen arányú vereség lesz. A fordulás után a hazaiak tovább rohamoztak, amire a liláknak nem volt ellenszerünk, így sima PAFC győzelem lett a vége. A vendégek mindössze az utolsó pillanatokban tudtak összehozni egy becsületgólt.  GÖDI SE FUTSAL - DUNATOURS VÁC FSE 3-8 (1-3) A Vác többször botlott az elmúlt hetekben, így veszélybe került a harmadik helye, így mindenképpen nyernie kellett Gödön. Az első félidőben ennek megfelelően játszottak, két gólos előnyre tettek szert, de fordulás után zárkóztak a hazaiak, akik úgy gondolták, hogy leviszik a kapust, amiből igen rosszul jöttek ki, hiszen a vendégek több gólt is szereztek. Ezzel a győzelemmel a Vác bebiztosította dobogós helyezését, hiszen hiába éri esetleg utol az utolsó fordulóban, pontszámban a Tolna, több mint 60 góllal jobb a gólaránya. A Göd utolsóként zár. BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - GARVITTAX 7-3 (4-2) Akik esetleg néhány percet késtek a meccsről, azok lemaradtak jó pár gólról. A Tolna három perc alatt háromszor is beköszönt, jelezve hogy csak a győzelem számukra az elfogadható. Erre még jött egy vendég válasz, de a hazaiak végig fölényben voltak, amit a második félidőben további gólokkal bizonyítottak. A vendégektől csak a tisztes helytállásra futotta. Sikerével őrzi negyedik helyét a Tolna, amit nem lesz könny megtartani az utolsó fordulóban a Vác vendégeként. KSK-LIMES SE - UTE 10-13 (6-8) Igazi gólesőt hozott a mérkőzés. Már hat perc alatt 6 gólt láthattak a nézők, és a folytatásban is potyogtak a gólok. Szünetig összesen 14 gól született, amiből nyolcat az újpestiek szereztek, így ők vezettek kettővel. A térfélcserélt követően a vendégek elmentek 5 góllal, és úgy tűnt, eldőlt a találkozó, de a Limes két perc alatt négy gólt szerzett, így már csak egy volt a hátrányuk, így újra nyílt lett az összecsapás. A hajrában hiába akadt lehetőség az egyenlítésre, a vendégek koncentráltak jobban a végjátéknál, és két újabb gólt szerezve begyűjtötték a három pontot. Ezzel a vereséggel a Limes biztosan az ötödik helyen végez, míg a vendégek két helyet javítva a 11. helyen állnak, de még előrébb léphetnek a záró körben.  tabella