Kincsem dráma után a Nyírgyulaj a keleti bajnok
2015.04.30 | 11:03
Kincsem dráma után a Nyírgyulaj a keleti bajnok PESTSZENTLŐRINCI SFA - NYÍRGYULAJ KSE 2-3 (1-1) Az alapszakasz utolsó fordulójára került sor, ahol még két csapatnak volt esélye a bajnoki címre. A nehezebb helyzetben a Nyírgyulaj volt, hiszen nekik péntek este a Pestszentlőrinc otthonában mindenképpen nyerni kellett, és mellette szurkolni a REAC-nak, hogy okozzon hétfő este meglepetést. Már az első feladat is nehéznek bizonyult, hiszen Bereczék csak minimális különbséggel, az utolsó percekben tudták megszerezni a győzelmet, így nem maradt más hátra, mint szurkolni a Kincsem vereségének. KINCSEM LOVASPARK SE - REAC SISE FUTSAL 5-6 (3-2) A listavezetőnek igen egyszerű dolga volt, hiszen annyi volt „csak” a feladata, hogy ne kapjon ki hazai pályán. Érdekesség, hogy a Kincsem egész tavasszal veretlen volt, legutóbb pont mostani ellenfelétől kapott ki, még az ősz végén, így kissé tarthatott az összecsapástól, és mint utóbb kiderült, nem véletlenül. A vendéglátó az első félidőben még kontrol alatt tartotta az összecsapást és rutinos játékosainak köszönhetően egy góllal vezetett, de fordulás után a rákospalotaiak fordítani tudtak, és a hazaiaknak szaladni kellett az eredmény után, amitől kissé görcsössé vált a játékuk, de így is megvolt a lehetőségük, hogy legalább egy pontot szerezzenek, amivel övék a végső siker, de nem így történt. A REAC tavasszal is legyőzte ellenfelét, amivel a Nyírgyulajból bajnokot csinált. Abból a Nyírgyulajból, akik a bajnokság folyamán ezt megelőzően, egyetlen egyszer álltak az élen, de mondhatni a legjobbkor kerültek oda. Ellenfelük az SZTE EHÖk Szeged, és a Göcsej lesz a feljutásért folytatott küzdelemben. MAG-LOG TEAM CFT - BÁBOLNA-NATURALMEAT - ELMARADT A Törökszentmiklós nem utazott el a mérkőzésre, így az összecsapás elmaradt. Nagy kérdés, hogy a Bábolnások a rájátszásban vállalják-e a távolabbi utazást, hiszen tavaly ugyancsak nem utaztak el a ráadásban. ENERGIA SC GYÖNGYÖS - KASTÉLYDOMBI SE 5-5 (5-2) Két olyan csapat találkozott, akiknek korábban eldőlt már a helyezésük, így igazából egy tétnélküli összecsapást játszhattak. Az első félidő a Gyöngyösé volt, 3 gólos előnyre tettek szert, de a fordulás után gólképtelenek maradtak, amit a vendég monoriak kihasználtak, és kiegyenlítettek, így végül döntetlennel zárult a mérkőzés. A Gyöngyösé lett a dobogó harmadik foka, míg a Kastélydomb a 8. helyen zárt. CSENGER - DEAC 5-7 (4-3) A Csenger az ötödik helyről várhatta a találkozót, és győzelme esetén ott is maradt volna, de nem tudta egész bajnokságban mutatott játékát nyújtani, köszönhetően több hiányzójának. Hiába vezettek még szünetben, fordulás után a debreceniek jobbnak bizonyultak, akik így végül megelőzték mostani riválisukat a tabellán, és a hatodik helyen zártak. A Csenger újoncként végül a hetedik helyen végzett. MMSZ SE - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 4-2 (3-1) Nagy bravúrral zárta az alapszakaszt az MMSZ. A tavasz folyamán már megszokhattuk, hogy szinte senki nem mehet biztosra a Máltások ellen, és most ezt a „Kismezei” is megtapasztalhatta. A vendéglátók végig kézben tartották a mérkőzést, és megérdemelten nyertek. A tavasz folyamán a Mezei második csapatánál visszajátszók nélkül nem nagyon ment, és végül visszacsúsztak a negyedik helyre, pedig az őszfolyamán még vezették is a csoportot. ROMHÁNY SE - RTK-VASLÓ 3-5 (1-1) Az alsóházi rangadón az volt a tét, hogy ki kerüli el az utolsó helyet. Ehhez a hazaiaknak elég lett volna a döntetlen is, de az RTK jobban játszott és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, így megelőzte mostani riválisát, így végül a Romhány lett a sereghajtó.