Kilencet vágott a Csenger, 13-at a Rubeola; élen a Maglód
2021.10.20 | 12:45

Nincs már nyeretlen csapat az NB II Keleti csoportjában, miután a Miskolc is győzni tudott. Mádon nyert a Nyírbátor, miközben a Maglód a szabadnapos Nyíregyházát megelőzve az élre állt. Nagy különbséggel nyert a Rubeola, és váratlanul simán győzött a Csenger is.

A Miskolc volt az egyetlen nyeretlen csapat keleten, és hétfőn sokáig úgy tűnt, az is marad. Bár a szünetre fordítani tudott Gyöngyösön, a hazaiak 3–2-re, 4–3-ra és aztán 6–4-re is vezetni tudtak, utóbbi állás a 39. percben volt, ám itt még nem volt vége! Az utolsó két percben ugyanis három (!) gólt vágva nemcsak egyenlített, fordított is a Miskolc, ezzel megszerezte az első sikerét a szezonban!

A Mád és a Nyírbátor is 6–7-es mérkőzést játszott egymással, de ott kevesebb volt az izgalom. A hazaiak 2–0-ra vezettek hét perc után, innentől viszont a vendégek a korábbi DEAC-os, három gólig jutó Kántor Tamás vezérletével 7–4-re elhúztak. A hazaiak részéről Bogyó Károly triplázott, de ez most nem volt elég a pontszerzéshez.

Tudta a Maglód, hogyha nyer Újfehértón, az élre áll, de csak a 18. percben tudta először bevenni a Nyírség kapuját. Ezután ismét 18 percnek kellett eltelnie az újabb találathoz, végül 3–1-re nyertek a vendégek, és ezzel meglett az első hely.

A forduló rangadója lehetett volna a Csenger–Kincsem, de a vendégek igencsak tartalékosan utaztak el vendégségbe, így már a szünetre 4–1-es volt a hazai előny, a vége pedig kiütéses, 9–1-es siker lett. A Csenger ezzel egy pontra feljött a riválisára.

Az eddig hibátlan Rubeola egyértelmű esélyes volt hazai pályán a DAFC Szeged ellen, és nem sokáig húzta a kérdéseket. Már a szünetre öttel vezetett, és a második félidőre sem állt meg, sőt, fel is gyorsított, és végül 13-ig meg sem állt, nagyon sima sikert aratott. Hadzsi Máté négy gólt vágott, de hárman is duplázni tudtak.

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, 6. FORDULÓ

Gyöngyös – Miskolc 6–7 (Marosi, Fekete 2, Reich, Besenyei, Bihari, ill. Holló 2, Balog, Polényi, Turcsik, Varga 3)
Mád – Nyírbátor 6–7
(Bogyó 3, Bodnár 2, Szűcs, ill. Kántor 3, Nyeste 2, Medve, Gömze)
Nyírség – Maglód 1–3