Kikapott, de Final Four résztvevő a 5 Stars
2020.01.23 | 16:22
A hazai 9–0-s győzelem után ugyan idegenben 5–3-as vereséget szenvedett a Hidegkút SC ellen a 5 Stars Érdi VSE a futsal Magyar Kupa harmadik körének második mérkőzésén, az érdiek viszont így is 12–5-ös összesítéssel jutottak a február 22-23-i négyes döntőbe.
Két, az NB II Nyugati csoportjában érdekelt együttes csapott össze a futsal Magyar Kupa négyes döntőjébe jutásért rendezett párharcban, melynek első, érdi találkozóján a 5 Stars Érdi VSE a Hidegkút SC-t a játék minden elemében felülmúlva harcolt ki kilencgólos előnyt. A visszavágóra így nem sok kérdés maradt, hiszen a Hidegkút edzője, Somogyi Gábor Attila szerint is eldőlt a továbbjutás. Ennek ellenére a fővárosiak nem feltett kézzel várták az érdiek elleni budapesti visszavágót, s a nyolcadik percben meg is szerezték a vezetést Soós András révén (1–0). Előnyük viszont nem tartott sokáig, hiszen negyedóra játékot követően Horváth Tamás egyenlített (1–1). A szünet előtt azonban az első találkozón két – vétlen – öngólt vétő Bocsev Balázs ismét előnyhöz juttatta a hidegkútiakat (2–1). A fordulás után Kajdy Zekő góljával 2–2 volt az állás, amely után az újbóli vezetést csak a 29. percben szerezte vissza a hazai csapat. Öt perccel a vége előtt viszont Garamszegi Ábris góljával harmadszor is egyenlítettek az érdiek (3–3), akik ezekkel a „válaszokkal” biztosították továbbjutásukat. Az utolsó három percben Rusvai György és Bocsev Balázs is bevette a 5 Stars kapuját, ám az 5–3-as veresége ellenére Varga László együttese így is 12–5-ös összesítéssel jutott be a február 22-23-án, a szombathelyi Arena Savariaban rendezett Magyar Kupa négyes döntőbe. Futsal Magyar Kupa, 3. forduló, 2. mérkőzés Hidegkút SC–5 Stars Érdi VSE 5–3 (2–1) Góllövők: Soós A. (8. perc), Bocsev (16., 29., 40. p.), Rusvai (37. p.), ill. Horváth T. (15. p.), Kajdy Z. (21. p.), Garamszegi (35. p.) Továbbjutott: a 5 Stars Érdi VSE 12–5-ös összesítéssel Az első mérkőzésen 5 Stars Érdi VSE–Hidegkút SC 9–0 (3–0) A további párosítások első mérkőzéseinek eredményei: Haladás VSE–Dunaferr DUE DUTRADE FC 4–2 (2. mérkőzés: 02.12., 19.00) MVFC Berettyóújfalu–Nyírgyulaj KSE 4–0 (2. mérkőzés: 02.12.) Rubeola FC–Futsal Veszprém 3–4 (2. mérkőzés: 02.07., 18.30)
forrás: erdmost.hu fotó: Domonkos Bálint/archív