Kikapott a listavezető Kartal a Kincsemtől !
2019.11.27 | 14:59
Kikapott a listavezető Kartal a Kincsemtől ! Hazai pályán veszítette el veretlenségét a listavezető Kartal, ötödször kapott ki az Újpest. NYÍRBÁTORI SC – ÚJPEST-220 VOLT 4-2 (0-2) Az újpestiek úgy vágtak neki egy újabb távoli túrának, hogy vereség esetén még a dobogóról is lecsúszhatnak, így kettőzőt erővel készültek. Ennek megfelelően kezdtek és szünetig két gólos előnyre tettek szert és semmi jel nem utalt arra, hogy üres kézzel kell távozniuk, pedig így történt. Sok helyzet lehetőség volt a második félidőben is, hogy eldöntsék a meccset, de kimaradtak a helyetek, míg a Nyírbátort élt velük és előbb fordítottak, majd bebiztosították a győzelmet. A lila-fehérek ezzel a vereséggel már csak ötödikek a tabellán, és már a második hely is távolodni látszik. A Nyírbátor az értékes három ponttal felzárkózott a középmezőnyre.

75636053_2890566717620887_7477519525257150464_n

MÁDI FC – KISTARCSAI VSC 5-3 (2-2) Két jó formában lévő csapat találkozott Mádon, ahol általában potyogni szoktak a gólok, de ennek ellenére most majdnem 15 percig kellett várni az első találatra. A Kistarcsa szerzett vezetést, amit rögtön megduplázott, de a hajára a vendéglátóké volt, akik ledolgozták a hátrányt. A fordulás után még kevesebb találatot láthatott a szépszámú publikum. A hajrához érve úgy tűnt, aki gólt szerez, révbe érhetett. A 36. Percben ez a vendégeknek sikerült, és közel is álltak a három ponthoz, de a mádiak egy perc alatt fordítottak, így már nálunk volt az előny. A Tarcsa kockáztatott levitte kapusát, de csak újabb gólt kapott belőle, így a vendéglátóké lett a három pont. A Kistarcsa a vereség ellenére maradt a dobogón.   KARTAL SE – KINCSEM LOVASPARK SE 6-7 (3-2) A hazaiak számítottak az esélyesnek, annak ellenére, hogy a Kincsem felszállóágban van visszatérő játékosainak köszönhetően. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, és felváltva estek a gólok, majd a szünet előtt nem sokkal fordított a Kartal, így náluk volt az előny. A fordulás után is hasonló volt a játék képe, előbb egyenlített a Kincsem, majd jöttek a hazai gólok, így elhúztak két találattal. Ekkor ahogy várható volt, Vörös Péterék vészkapusra váltottak és ahogy már többször a szezonban, most is visszajöttek, és bő egy perc alatt ledolgozták a hátrányt. Annak ellenére, hogy jól ment az 5 a 4, nem kockáztattak és jól is tették, mert anélkül is megszerezték a vezetést, majd nem sokkal később újra betaláltak, így a hajrára megnyugtató volt az előny. Természetesen a Kartal is levitte kapusát, és rohamozott, de csak a szépítésre Futotta. Ezzel a listavezető elveszítette veretlenségét, de még így is jelentős, hat pontos az előnyük. A Kincsem zsinórban negyedik győzelmével már beérte a dobogós Kistarcsát pontszámban.   MVFC BERETTYÓÚJFALU – CSENGER FUTSAL 2-0 (1-0) A vendégek megint gyér létszámmal utaztak el a mérkőzésre, így vérmes reményeik nem lehettek. A Mezei jól védekezett, de támadásban pontatlanok voltak, de így is megszerezték a vezetést, de meg nem nyugodhattak, csak a második játékrész közepén, ahol az újabb találattal el is dőlt a mérkőzés. A riválisok botlásának köszönhetően már három pont az előnyük a második helyen a Berettyóújfalu fiataljainak.   UTE – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 7-4 (1-1) Az UTE a második fordulóban nyert utoljára, és úgy tűnt előzetesen, hogy nem most szakad meg a rossz sorozat. A félidőben még döntetlen állt az eredményjelzőn, de fordulás után a lila-fehérek az öt gólig jutó Czerman Márk vezetésével megnyerték a mérkőzést. Egyelőre nehéz magyarázatot találni a Gyöngyös idei szereplésére, hiszen a keretüket rengeteg rutinos játékos alkotja. A hazaiak ezzel a sikerrel még mindig utolsó helyen állnak, de feljöttek egy pontra mostani riválisukra.