KIIZZADTA A DÖNTETLENT AZ 1. FC VESZPRÉM
2016.04.05 | 17:24
KIIZZADTA A DÖNTETLENT AZ 1. FC VESZPRÉM Három hónap elteltével lépett pályára ismét hazai környezetben az 1. Futsal Club Veszprém. Az NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a már biztos ötödik bakonyi alakulat azt az Aramist fogadta, amely győzelme esetén bebiztosíthatta volna felsőházi tagságát. Madarász János edző dolgát megnehezítette, hogy egy nappal a találkozót megelőzően Püspök Péter és Boromisza Gábor is kidőlt a sorból Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott: Vas 12 méterről eleresztett szabadrúgását követően a felső lécen csattant a játékszer. A játékrész első felében a veszprémiek birtokolták többet a labdát, a budaörsiek szervezett védekezése azonban magakadályozta őket, hogy igazán veszélyes helyzetet alakítsanak ki. Madarász János időkérése után teljesen kiegyenlítetté vált a találkozó. A vendégek távoli lövésekkel veszélyeztettek, de Sárdi könnyedén védte ezeket. A 13. percben újabb kapufáig jutott a vendéglátó, Tar lövésénél kevés hiányzott a vezető gól megszerzéséhez. Hárommal a szünet előtt kettő az egy ellen vezethették a labdát a veszprémiek, Vas azonban lövés helyett rosszul passzolt, az ellentámadás végén pedig Fekete juttatta vezetéshez az övéit(0-1). A hajrában öt-öt szabálytalansággal játszottak a felek, a játékvezetők azonban egyik oldalon sem fújták be a hatodik, büntetőt érő faultot. Az állás így már nem változott, a narancsmezesek vonulhattak előnnyel a pihenőre. A második felvonást is a Madarász-csapat kezdte kezdeményezőbben. Négy perc telt el, amikor Tatai passzolt remek ütemben a kapu elé érkező Gulyásnak, ő azonban csak az oldalhálót találta el. A semmiből jött aztán az újabb vendég találat, a 27. percben Farsang volt eredményes egy gyors kontra végén (0-2). Fél óra elteltével már vészkapussal támadtak a veszprémiek. Németh remek centerezését követően Bognár közvetlen közelről Soós kezébe lőtt. Az Aramis portása nem sokkal később már jóval nagyobb védést mutatott be Tatai tíz méterről eleresztett löketénél. Fintáék beszorították riválisukat, betalálniuk azonban továbbra sem sikerült. Öttel a vége előtt ismét időt kért Madarász mester, s meg is tört a jég: Németh passzát követően Tar lőtt közvetlen közelről a kapuba (1-2). Alig több mint egy perc volt vissza a találkozóból, amikor Bognár keresztbe lőtt labdáját a hosszú oldalon érkező Tatai a hálóba jutatta (2-2). Ekkor a vendégek álltak át a vészkapusos játékra, s rögtön helyzetbe is kerültek. Sárdi bravúrral védett, sőt, kis híján a vezetést is megszerezte, ám a lövése az üres kapu helyett a kapufát érintette. Több gól pedig már nem esett, a felek így megosztoztak a pontokon. Futsal NB I, alapszakasz, 18. (utolsó) forduló: 1. FC Veszprém–Aramis SE 2-2 (0-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Gál (Czene-Joó, Wittner). Veszprém: Sárdi – Bognár, Tatai, Gulyás, Gunther. Csere: Németh P. Finta, Tar, Vas, László. Vezetőedző: Madarász János. Aramis: Soós – Szeghy, Sajbán, Roni, Fekete. Csere: Korozmán, Farsang, Ábel, Pál, Pap, Bozánszky, Csopaki, Breno. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Tar (36.), Tatai (39.), ill. Fekete (17.), Farsang (27.). Madarász János: – Túl vagyunk minden idők legunalmasabb alapszakaszán. A lényeg, hogy bent vagyunk a legjobb hatban. Megpróbálunk olyan játékot nyújtani a rájátszásban, amivel örömet okozunk a szurkolóinknak. Tíz döntő vár ránk, nagyon remélem, hogy a sérülések, betegségek, eltiltások elkerülnek minket, mert szűk a keretünk, s folyamatosan nehézségekbe ütközöm az együttes összeállításakor. Frank Tamás: – A fiúk mindent kiadtak magukból, elfogadható a mai teljesítményünk. Nem ezen a találkozón buktuk el a felsőházat, de természetesen bízunk abban, hogy számunkra kedvezően alakulnak a forduló további mérkőzései. Igazságos a döntetlen, a Veszprém a végén tudatosabb támadásokat vezetett, de mi is eldönthettük volna korábban a három pont sorsát. Nehéz mérkőzésre számítottunk, ez be is igazolódott. A Rubeola nem utazott el a Nyírgyulaj elleni mérkőzésre, ezért valószínűleg megkapja a három pontot a vétlen csapat. Ezzel megelőzi a táblázaton az Aramis együttesét, és ők vesznek majd részt a felsőházi rájátszásban. Az alábbi táblázatban még nem szerepel ez a három pont. Forrás: vehirsport.hu qq