Kiesett BME az első osztályból
2019.06.05 | 11:22
Kiesett  BME az első osztályból A kiesést eldöntő párharc második mérkőzésén is a Szigetszentmiklós győzött, így eldőlt, hogy a következő szezonban a BME ismét a másodosztályban folytathatja. Az első félidő 2-0-ás vendégvezetéssel zárult, ám a mérkőzés utolsó percében hosszabbításra mentett a BME. A vezetést azonban nem tudták átvenni Csernai Gábor fiai, és végül a Szigetszentmiklós örülhetett, hogy elkerülte a kiesést. Azonban még nem nyugodhatnak meg, mert a Fradival kell még megmérkőzniük kuparendszerben a jövő évi első osztályú tagságért.

BME-BT FC – Szigetszentmiklós Futsal 3-5 (0-2), (2-2) Budapest, Mafc Sportcsarnok Vezette: Takács – Deme – Forgács BME: Papp L – Szigeti, Vinicius, Weyne, Dudás Cserék: Tyukász, Andorka, Bozsoki, Fazekas, Rónaszéki, Sóvári, Horváth B, Fodor, Lipl Edző: Csernai Gábor Szigetszentmiklós: Klicsó – Gál, Gergály, Fülöp, Bognár B Csere: Jáky, Nagy R, Sztraka, Faragó B, Varga B, Hamar, Sztraka P, Dénesi Edző: Somogyi Gábor Góllövők: Fodor B 37’, Vinicius 40’, Weyne 49’, illetve Bognár B 8’, 50’, Varga B 17’, 49’, Gergály 45’ csernai-gabor-214x300Csernai Gábor: - Nagyon érdekes és tanulságos szezon volt, az élet úgy hozta, hogy nem érdemeljük meg ezt az osztályt. Az már csak rajtunk múlik, mennyit tanulunk ebből az évből és kiderítjük, minek van értelme a jövőben. Sajnos most nagyon nagy a feketeség magyar futsalban, de hajnal előtt a legnagyobb a sötétség. Hiszem, hogy lassan világosodik és lesz olyan mérkőzés, ami már tényleg a Futsalról fog szólni.. 50151346_1067581040093985_5223816280850563072_nSomogyi Gábor: - A pénteki ütközethez képest annyi változás történt, hogy ezt nem Oliver Stone rendezte, hanem Alfréd Hitchcock. Azt gondolom a nézők jól szórakoztak. Volt sok gól, helyzet, kapufák, 10 méteres és végjátékban hosszabbítás. Jól kezdtük a találkozót, az első félidőben 2 gólos előnyre tettünk szert. A második játékrészben lehetőségünk nyílt a gólszerzésre, de nem tudtunk élni vele, pedig fontos lett volna a megnyugtató 3. gól. A BME mindent egy lapra tett fel 5-4 elleni játékra váltott, amely eredményre vezetett két alkalommal is. A rendes játékidő végén is biztos voltam a győzelmünkben, mert láttam a játékosok szemében a tüzet, amely a pályán is megnyilvánult. Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a kihagyott helyzetek miatt, de a két mérkőzés alapján megérdemeltük a sikert.