Kiesett az Újpest, a Barcika visszaadta az esélyt a Csömörnek a bajnoki címre!
2018.05.15 | 23:54
Kiesett az Újpest, a Barcika visszaadta az esélyt a Csömörnek a bajnoki címre! Tét nélküli meccset rendeztek Csengeren, ahol a vendég berettyói fiatalok jól játszottak, és két gólos előnyre tettek szert, de a hazaiak nem adták fel, és nagy erőfeszítések árán a félidő közepére egyenlítettek. A dráma a végén jött. A csengeriek az utolsó percben megszerezték a vezetést, ami végül a győztes találatot jelentette. Érdekesség, hogy Pankotaiék az alapszakaszban is az utolsó percben szerzett találattal győzték le a Mezeit. A forduló legjobban várt mérkőzése egy halasztott összecsapás, a Kincsem – Kazincbarcika volt. A hazaiak számára egyszerű volt a képlet. Nyerni a két hazai meccset, és övék a bajnoki cím. Persze mind a két találkozó igen nehéznek ígérkezett, főleg a mostani, hiszen a Barcika a dobogó harmadik fokáért küzd. A vendégek idegenben igen foghíjasan szoktak elutazni, de ezúttal teljes kerettel érkeztek, a kissé tartalékos szentmártoniakhoz. Ez meg is látszott a találkozón, hiszen inkább az Ördögök domináltak. Az első félidőben még döntetlen volt az eredményjelzőn, de a második félidőt két gyors góllal kezdte a Barcika, így a hazaiaknak szaladni kellett az eredmény után, ahonnan még sikerült visszajönni a játékrész közepére. A vendégek azonban újabb gólt szereztek, és a Kincsem ideje korán levitte kapusát, amiből igen rosszul jött ki, így végül magabiztos győzelmet aratott a Kazincbarcika, nagy szívességet téve a Csömörnek. A Barcika győzelmének köszönhetően egy fordulóval a vége előtt a Csömör előnye két pont a Kincsem előtt, így az utolsó fordulóban a Rubeolának elég az egy pont, pont a Barcika otthonában. A Kazincbarcika szintén két ponttal előzi meg a Kinizsit az utolsó meccs előtt, ahol az Ördögöknek szintén elég a döntetlen a bronzéremhez... A Kincsem a Csengert fogadja, akiknek mindenképpen nyerni kellene, ha életben akarják tartani bajnoki álmaikat... KINCSEM LOVASPARK SE – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK 4-10 CSENGER FUTSAL SE – MVFC BERETTYÓÚJFALU 3-2   Az alsóházban is sorsdöntő összecsapásokra került sor. A fordulót a Gyöngyös – Vác találkozó nyitotta, ahol a vendégek egy győzelemmel bebiztosíthatták volna bennmaradásukat. A remények az első 10 percig éltek, utána kiütközött a hazai fölény, és végül magabiztosan nyert a Gyöngyös. A Kecskemét – Gödöllő meccsen még a vendégeknek volt minimális izgulni valója, hiszen matematikailag még nem nyugodhattak meg, egy pontra szükség volt. Ez nem lett meg, mivel a Kecskemét jobban sáfárkodott a helyzeteivel, és otthon tartotta a három pontot. A végén egyébként a vendégeknek sem kellett nagyon szomorkodni, hiszen a másik két mérkőzés eredménye úgy alakult, hogy az utolsó játéknapon már végképp nem kell számolgatniuk.

A legfontosabb meccset Gyömrőn rendezték, ahol a tét nem volt kicsi, hiszen a csapatok úgy léphettek pályára, hogy a vesztes biztosan búcsúzik, míg a győztes még reménykedhet. Az újpestieknél átérezték a találkozó súlyát és ahogy szokták mondani, aki élt és mozgott, az ott volt. Ez meg is látszódott az első félidőben, a lila-fehérek három góllal is vezettek, sőt a második félidőben is volt olyan, hogy 3 találat volt a különbség a fővárosiak javára. Aztán a játékrész közepén jött egy hihetetlen rövidzárlat az Újpestnél és három perc alatt négy gólt kaptak, és már a Gyömrőnél volt az előny, igaz, ezután még egalizálni tudtak a vendégek. A feszült légkörben aztán a hazaiaké lett a hajrá. Egy szerencsés góllal megszerezték a vezetést, ami után a lila-fehéreknek kockáztatni kellett, de ebből a Gyömrő jött ki jobban és végül három góllal nyert. A Gyömrő győzelme azt jelenti, hogy az Újpest visszacsúszott az utolsó helyre, és behozhatatlan hátrányba került a még bennmaradást jelentő helyen álló Váccal szemben, így búcsúzni kényszerül a másodosztálytól. A Gyömrő két pontra megközelítette a Vácot, akikhez pont az utolsó fordulóban látogatnak. A képlet igen egyszerű. Ha nem kap ki a Vác, ők maradnak benn és a Gyömrő búcsúzik. Ha nyer a Gyömrő, ők örülhetnek a végén, és a váciak búcsúznának.   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – VÁC FUTSAL SE 12-6 SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – COVRITAS FUTSAL GÖDÖLLŐ 4-3 UFC GYÖMRŐ – ÚJPEST FC-220 VOLT 9-6