Kiesett a Magyar Kupából az elmúlt két év finalistája
2016.11.07 | 14:53
Kiesett a Magyar Kupából az elmúlt két év finalistája Az már biztos, hogy az elmúlt két kiírással ellentétben ezúttal nem lesz Astra – HTE döntő a Magyar Kupában, miután a Quirikó Vivien által irányított böszörményiek váratlan vereségbe szaladtak bele Tolnán. A  többi élvonalbeli csapat magabiztosan jutott a nyolcad-döntőbe a pénteken és szombaton lejátszott mérkőzéseken, egyedül a DVTK-nak voltak forró pillanatai Száron, de Kovács Aliz vezérletével végül a borsodiaknak is sikerült a továbblépés. Női Magyar Kupa, 2. forduló, pénteki és szombati mérkőzések BrandMission Tolna-Mözs – Hajdúböszörményi TE 5-3 (2-3) Tolna Városi Sportcsarnok, 300 néző Játékvezetők: Szabó Péter – Bíró Roland – Szappanyos Szabolcs   Tolna: Ősz Csenge – Varga Adél, Anna Sydorenko, Mariia Polischchuk, Anna Shulha Csere: Hodován Edit, Garay-Simon Boglárka, Maláti Gréta, Heitzmann Nikolett Edző: Volodymyr Kolok   HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Pádár Anita, Bokor Adrienn, Vígh Renáta Csere: Szilágyi Mariann, Benkő Mónika, Czégény Zsuzsanna, DFancs Rebeka, Farkas Éva, Kota Gabriella, Sebestyén Györgyi Edző: Quirikó Vivien   Gólszerző: Anna Shulha (2), Varga Adél (2), Hodován Edit illetve Benkő Mónika, Pádár Anita, Farkas Éva A hatalmas szívvel és igen taktikusan játszó Tolna-Mözs, meglepetésre, emlékezetes csatában legyőzte az elmúlt két kiírásban Magyar Kupa döntőig menetelő HTE-t és teljesen megérdemelten jutott a következő körbe. Villámrajtot vett a Tolna, s már a negyedik percben 2-0-ra vezetett Anna Shulha és Hodován Edit találatával, akik korszerű támadások végén vették be Torma Lilla kapuját. A kezdeti sokkból azonban feléledt a Magyar Kupa favoritjának tartott böszörményi csapat, s Benkő Mónika a 12. percben szépített, majd nem sokkal később Pádár Anita szabadrúgásból egyenlíteni tudott. S ha egy üzlet beindul, Pádár szabadrúgása kijött a Tolna kapusáról és Farkas Éva jókor volt jó helyen (2-3). Jókor jött a szünet a fáradó hazai futsalosoknak, akik a második játékrészt 3-0-ra nyerték meg. Előbb Shulha egyenlített, s a hajrában az elnyűhetetlen Varga Adél kétszer is mattolta Tormát, beállítva az 5-3-s végeredményt. Nagy bravúr volt ez Volodymyr Kolok csapatától, hiszen a kitűnő szakember mindössze két mezőnyjátékos cserét tudott bevetni az élvonal legerősebb játékoskeretével rendelkező ellenféllel szemben. A vereséggel eldőlt, hogy a böszörményiek nem tudták  teljesíteni vezetőik célkitűzését a Final Fourba jutást a Magyar kupában. A  kis létszámú, de annál lelkesebb böszörményi szurkolótábor csalódottan vette tudomásul a kupabúcsút. De a kudarc ellenére a lefújást illetően így is megtapsolták kedvenceiket, akiknek így a bajnokságban lesz lehetőségük a javításra. Volodymyr Kolok (Tolna): - Nagyon feszült, de látványos mérkőzést játszottunk. Az ilyen meccset szeretik a nézők is. Végre sikerült az eltervezett taktika szerint játszanunk. 2:0 utáni időszakban lassabban játszottak lányaink, ellenfelünk erősíteni tudott és megfordította az eredményt. A szünetben rámutattam a hibákra és próbáltam motiválni a játékosokat. Azt kértem, hogy a mérkőzés végéig teljes odaadással játszanak és tartsák be a taktikai utasításokat. Örülök, hogy a lányok megértették a kérésemet, és betartották a megbeszélteket. Fontos szerepet kapott Varga Adél csapatkapitány, aki két szép gólt is szerzett. Az egész csapat nagyon akart nyerni és megérdemelte a győzelmet, egy nagyon erős ellenféllel szemben. Szurkolóink végig szenvedélyesen támogattak minket, amit ismét nagyon köszönünk."  Quirikó Vivien (HTE): - Helyzetkihasználásban volt nagy különbség a két csapat között. Míg mi sorra hagytuk ki őket, az ellenfél kegyetlenül kihasználta hibáinkat. Ennek köszönhetően az első pár percben két labdavesztést rögtön két góllal büntettek. Innen még felálltunk, átvettük a játék irányítását, sőt, a félidő végére a vezetést is. Azonban ezt követően több ordító helyzetet is kihagytunk, ami nem maradt büntetlenül. A 3. és legfőképpen a 4. kapott gól után már nem volt erőnk fordítani. Ha legalább egyet-kettőt még értékesítünk a ziccereinkből, valószínűleg másképp alakult volna a meccs képe. Jó iramú mérkőzést játszottunk a kupa egyik fő várományosával, ami a Final Fourban is megállta volna a helyét. Sajnos azonban mi már nem lehetünk ott, innentől maximálisan a bajnokságra kell koncentrálnunk. [gallery ids="69459,69458,69456"] -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- KRSE – Astra 2-6 (1-2) Soroksári Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Dobó Gábor – Szingajevszkij Julian – Fóris Renáta   KRSE: Benkő Tímea – Dura Mercédes, Vicai Katalin, Tóth Eszter, Tóth Bianka Csere: Fülöp Eszter, Hugyecz Henriett, Horváth Dóra, Balogh Kármen, Szamosy Ágnes, Demeter Dolóresz, Kiss Zsuzsanna, Miklián Bernadett Edző: Szamosy Csaba   Astra: Záhonyi Alexandra – Nagy Anett, Görög Zsófia Réka, Halászi Kinga, Gál Tímea Csere: Horváth Hanna, Balázs Eszter, Andriska Renáta, Krascsenics Csilla, Szabó Nóra Edző: Dombó János Gólszerző: Vicai Katalin, Dura Mercédes illetve Görög Zsófia Réka (2), Horváth Hanna (2), Krascsenics Csilla, Balázs Eszter   A címvédő ellen nem feltartott kézzel lépett pályára a remek formában lévő KRSE, s nagyon gyorsan vezetést is szerzett Vicai Katalin találatával. A félidő közepéig vezetett a rendőrség, de aztán Görög Zsófia két gyors találattal már az Astrát juttatta előnyhöz.  Átvette az irányítást Dombó János csapata, akik így is mindössze egygólos előnnyel térhetett pihenőre. A második félidőben azonban már érvényre juttatta a tudásbeli különbséget az NB I-s gárda, s Horváth Hanna duplája után már nem volt kétséges melyik gárda várhatja a Magyar Kupában a következő ellenfelét. A rendőrcsapat bizonyította erejét, méltó ellenfele volt a kiskunfélegyháziaknak, így büszkék lehetne újra teljesítményükre.   Szamosy Csaba (KRSE): A mérkőzés elején sikerült ellenfelünket meglepni, de a játék képe alapján nem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat. A 25. percig jól tartottuk magunkat, majd egy 5 perces rövidzárlat alatt ellenfelünk 3 góllal büntetett minket és eldöntötte a továbbjutást. A két csapat között vannak kötődések és tán emiatt baráti hangulatban ért véget a küzdelem. Jó volt látni, hogy téthelyzetben tudtak mosolyogni, élvezni a játékot, végül is ez a lényege az egésznek. Gratulálok a csapatnak, mert tisztességesen helytálltunk, kis szerencsével szorosabb is lehetett volna az eredmény és gratulálok az Astrának is, kívánom, hogy nyerjék meg ismét a kupát!   Dombó János (Astra): Gratulálunk ellenfelünknek, hiszen egy nagyon egységes, komplett csapat képét mutatták! Szép jövő előtt állnak, amennyiben a fejlődésük töretlen tud maradni. Szurkolunk Nekik! -------------------------------------------------------------------------------------------------- Kalafa Futsal – DVTK-Vénusz 1-3 (1-1) Szári Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Wittner József – Stumpf Tamás – Szabó Dániel   Kalafa: Boros Andrea – Pap Eszter, Szabó Zita, Botos Regina, Szabó Katalin Csere: Sántháné Szamos Éva, Kovács Nikolett, Szabó Klára Edző: Szabó László   DVTK: Almási Ildikó – Miliczki Noémi, Szőke Zsuzsanna, Kovács Aliz, Gáspár Fanni Csere: Bukó Adél Technikai vezető: Dr. Juhász Viktor Gólszerző: Pap Eszter illetve Szőke Zsuzsanna (2), Kovács Aliz Ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy Kovács Aliz mekkora értéke nemcsak a DVTK-nak, hanem a magyar női futsalnak is. A kitűnő játékos sérülten, iszonyatos fájdalmai ellenére is pályára lépett, s gyakorlatilag csere nélkül játszotta végig a 40 percet. Már a jelenléte is megnyugtatólag hatott a DVTK játékosaira, akik nagyon meg kellett küzdeniük a továbbjutásért. A vendégek Szőke Zsuzsanna fejesgóljával hamar megszerezték a vezetést, de egy remek kontratámadás után Pap Eszter egyenlíteni tudott, majd gyakorlatilag egymást múlták felül helyzetek kihagyásában Szabó László edző tanítványai, s így csak maguknak illetve a remekül védő Almási Ildikónak volt köszönhető, hogy az élvonalbeli gárda nem került hátrányba a szünetig. A fordulást követően sokáig a vendégek domináltak, s az elnyűhetetlen Kovács Aliz, majd Szőke Zsuzsanna találatával eldőlni látszott a továbbjutás. A Kalafa azonban újítani tudott, de még a gólvonalról sem sikerült ziccereiket értékesíteni, így viszont csak a szimpatikus vesztes szerep jutott a száriaknak ezen a találkozón. Az igen tartalékos DVTK valamennyi játékosa megérdemli a dicséretet, csakúgy, mint a hazai futsalosok, valamint a kitűnő játékvezetők, akik hiba nélkül vezették a mérkőzést. Szabó László (Kalafa): Nem gondolom, hogy szégyenkeznünk kellene az eredmény miatt, főleg mivel egyik alap játékosunk bicegve játszotta végig a meccset. Helyzetek alapján gólokkal nyerhettünk volna, de pontatlanok voltunk az utolsó passzoknál, vagy kaput nem találtunk. Ezek a hibák nem férnek bele egy ilyen ellenféllel szemben, akik találtak is két gólt, majd egy kontrából lőttek egy harmadikat. Megdolgoztak a továbbjutásért, amelyhez gratulálok Nekik! Külön öröm, hogy legfiatalabb játékosunk is bemutatkozott a meccsen, sikeres pályafutást Neki! Dr. Juhász Viktor (DVTK): Több fronton kellett ma helytállnunk, de rutinos játékosaink a fiatalokkal kiegészülve megoldották a feladatot. Igazi kupamérkőzés volt, egy lelkes, mindvégig küzdő ellenfelet sikerült legyőznünk. Gratulálok a lányoknak! [gallery ids="69464,69465,69472,69477,69479"] ----------------------------------------------------------------------------------------------- Szent Mihály – Szekszárdi Football Club 3-9 (0-5) Deszki Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Túri Tamás – Bereczki Bence – Juhász Mihály   Szent Mihály: Horváth Melinda – Géczi Bettina, Redetzky Andrea, Szalai Ágnes, Varga Zsuzsa Csere: Jankulár Zita, Szabó Edina Éva, Fehér Zsuzsanna, Vass Noémi, Koncz Bernadett, Börcsök Ágota, Harcel Boglárka Edző: Hódi Zsuzsanna   Szekszárd: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Mausz Renáta, Fábián Rebeka, Bogárdi Mónika Csere: Hargas Annamária, Szekér Anita, Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra, Urbán Anett Edző: Micskó Márk Gólszerző: Szalai Ágnes (2), Redetzky Andrea illetve Szekér Anita (4), Horváth Katalin (2), Ganczer Hajnalka (2), Fábián Rebeka   Kétség sem férhetett, a Szekszárd továbbjutáshoz, akik már az első játékrészben ötgólos előnyre tettel szert, eldöntve ezzel a továbbjutást, s így Szekér Anitáék várhatják a nyolcad-döntő sorsolását. Az elnyűhetetlen játékos négy találattal vette ki részét a sikerből, de csapattársai is felnőttek a női futsalunk ikonjához.  Látni lehet, hogy Micskó Márk ragyogó munkát végez Szekszárdon és reális esélyük van a Final Fourba jutáshoz is. Nem vallott szégyent a Szent Mihály, főleg a második játékrészben nagyon szép dolgokat láthattunk tőlük is, így nincs okuk az elkeseredésre, egy náluk sokkal jobb gárda ellen kényszerültek búcsúzni.   Hódi Zsuzsanna (Szent Mihály): A sportban, így a futsalban sem szégyen a jobbtól vereséget szenvedni! Az a fontos, hogy méltó ellenfelekké próbáljunk válni az adott mérkőzésen. Azt hiszem, még ha az eredmény nem is ezt mutatja, ma ez sikerült! Gratulálok csapatomnak és persze további sok sikert kívánok a Szekszárdnak nemcsak a kupában, hanem a bajnokságban is! Micskó Márk (Szekszárd): Gratulálok a lányoknak a továbbjutáshoz és gratulálok az ellenfélnek is, hiszen egy jó mérkőzést játszottunk! Végig kézben tartottuk a mérkőzést, jól játszottunk, ennek hatására több játékosomat pihentetni tudtam, hiszen hárman is sérüléssel bajlódnak! Sok sikert kívánok a Szent Mihálynak a továbbiakban.