Kiesett a Göcsej a női Magyar Kupából
2015.12.20 | 22:34
Kiesett a Göcsej a női Magyar Kupából   Hatalmas meglepetésre kiesett a női NB II, Nyugati csoportjának listavezetője a Magyar Kupából. Jár az elismerés Tóth László vezetőedzőnek, aki tökéletesen felkészítette csapatát a zalaegerszegiek ellen, s ha némi szerencsével is, de megérdemelten jutott tovább a negyeddöntőbe. Női Magyar Kupa, 1. forduló Veresegyház VSK – Göcsej SK 3-2 (1-1) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Futó Tamás – Molnár Péter – Párkányi Botond Veresegyház: Gálik Ágnes – Mátyás Noémi, Orbán Csilla, Dohány Rita, Kakuk Anikó Csere: Nagy Szabina, Bali Mariann, Pavlik Júlia, Botka Bernadett Johanna Edző: Tóth László Göcsej: Kiss Emília – Széplaki Rebeka, Megyeri Boglárka, Horváth Kitti, Orbán Szandra Csere: Molnár Nikoletta, Lehota Szimonetta, Montag Eszter Anna, Szabó Réka, Nagy Bianka, Fábián Ramóna, Légrádi Hajnalka Edző: Halmos Máté Gólszerző: Pavlik Júlia, Mátyás Noémi, Nagy Szabina illetve Megyeri Boglárka (2) Kiállítva: Szabó Réka (25.perc) A rendkívül taktikusan játszó hazaiak szervezett és fegyelmezett védekezése cseppet sem tetszett a Göcsejnek, s hiába játszott a mérkőzés jelentős részében mezőnyfölényben Halmos Máté csapata, ezúttal nem tudta megismételni az elmúlt hetek jó formáját. Talán a fáradtság is szerepet játszott ebben az is lehet, hogy kissé lebecsülték ellenfelüket, s kétségtelen a szerencse is elpártolt tőlük, de most nem volt bennük annyi átütőerő, mint amit megszoktuk tőlük. Megérezte az esélyt a Veresegyház élt is vele, s végig vezetve jutott a negyeddöntőbe. Ki lehet jelenteni bravúrral, hiszen erősebb a vendégcsapat kerete. Persze Orbán Szandráéknak nincs okuk az elkeseredésre, hiszen komoly sanszuk van a feljutásra, s számukra nyilvánvalóan a legfontosabb az, hogy a következő szezont az első osztályban kezdjék meg. Tóth László (Veresegyház): - Gratulálok a lányoknak, nagyon szép ajándékkal kedveskedtek önmaguknak és persze nekem is. Köszönöm ezt minden egyes játékosnak! A meccsről röviden annyit: úgy érzem, a vendégek egy kicsit lebecsültek minket... Hosszabban talán annyi, hogy remek és fegyelmezett védekezésünk alapozta meg a továbbjutást. Kellett néha a szerencse is, de azt szoktàk mondani: annak van szerencséje, aki tesz is érte. Mi most tettünk azért, hogy mi jussunk tovább és teszem hozzá, meg is érdemeltük a győzelmet! Sok sikert a Göcsejnek a bajnokságban és természetesen Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Sportsikerekben Gazdag Új Esztendőt kívánunk mindenkinek! Halmos Máté (Göcsej SK): - Nagyon csalódott vagyok a végeredmény miatt, mert nem sikerült tovább jutnunk. A lányok mindent megtettek, az utolsó pillanatig küzdöttek, de ezen a napon semmi nem sikerült. Többször a kapufa, volt, amikor a gólvonalról egy védekező láb akadályozta meg csapatunkat a gólszerzéstől... Mindemellett egyik játékosom a kiállítás sorsára jutott két sárgát begyűjtve a mérkőzésen, ennek ellenére a játékvezetőknek kijár a dicséret, mert nagyszerűen vezették a mérkőzést! Sajnos hosszú hét áll mögöttünk, hiszen 7 nap alatt 4 tétmérkőzést játszott a csapat! Gratulálok az ellenfelünknek a továbbjutásért és sok sikert kívánok nekik a kupában! Úgy gondolom, hogy az este igazi győztesei mi voltunk, hiszen az eredményt leszámítva mindenben ellenfelünk fölé nőttünk és küzdeni akarásból és jelesre vizsgáztunk! Dolgozunk tovább, célunk az NB I-be jutás! Hajrá Göcsej!   A női Magyar Kupa negyeddöntőinek párosításai… MVFC Berettyóújfalu – Astra Kiskunfélegyházi Bulls ELTE-BEAC – Hajdúböszörményi TE Veresegyház VSK – Brand Mission Tolna-Mözs Rába ETO – DVTK-Vénusz   Időpont: 2016. január 9-10