Kiesett a címvédő Olaszország
2016.02.10 | 16:19

Búcsúzott a címvédő! Az újonc kazahok a négy között

Magabiztos orosz siker Azerbajdzsán ellen!

Oroszország – Azerbajdzsán 6-2 Az oroszok számítottak az esélyesebbnek, és ennek megfelelően ők domináltak a találkozó elején, és meg is szerezték a vezetést. A bekapott gól ellenére magukra találtak az azeriek, akik hamar egalizáltak, majd a vezetést is megszerezhették volna, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel. A hajrá ismét az oroszoké volt, akik újra előnybe kerültek, így ők lehettek nyugodtabbak szünetben. A második játékrész eleje szintén Oroszországnak sikerült jobban, és egy azeri rövidzárlatot kihasználva kétszer is beköszöntek, így jelentősre nőtt az előnyük. Természetesen az azeriek nem adták fel, és hamar szépítettek, de hiába a vészkapus játék a hátralévő időben. Gólt már csak az oroszok szereztek, ráadásul kettőt, így sima győzelem lett a vége, így ők készülhetnek az elődöntőre.

Olaszország – Kazahsztán 2-5 (0-2)

A csoportmeccseket követően sokan az olaszokat kiáltották ki a legesélyesebb csapatnak, ami nem volt véletlen, hiszen kapott gól nélkül és 20 rúgottal abszolválták a csoportküzdelmeket. Most a legjobb 8 között Kazahsztán várt rájuk. Sokszor elhangzott, hogy újoncok a kazahok, de aki jártas a futsal világában, az tudja, hogy ez nem jelentett semmit, hiszen sok nagy csatát megélt játékosaik vannak, akik a BL címvédő gerincét adják. Ezt a találkozón is igazolták. Az első félidőben az olaszok igen tompán és ötlettelenül játszottak, míg a kazahok sokkal frissebben és motiváltabban mozogtak, és ez eredményben is kiütközött. Amíg az olaszok csak kapufáig, addig a kazahok gólokig. Higuitáék az első félidőben kétszer is betaláltak, így két gólos volt az előnyük szünetre. Fordulást követően nagy elánnal kezdtek az olaszok, és meg is lett rögtön az eredménye. Egy szép kontrát követően egy gólosra faragták a hátrányukat. A szépítés lehet túlságosan megnyugtatta őket, mert némi figyelmetlenséget követően fél percen belül jött az újabb kazah gól, és máris megint kettő volt a különbség. Az olaszok a folytatásban tovább rohamoztak, de hiába javultak fel, nem akart semmi összejönni, majd tovább nőttek a gondok. A hajrá előtt újabb kazah gólnak tapsolhatott a publikum. Az itáliaiaknak nem volt más esélyük, erőltették a vészkapus játékot, amiből szereztek egy szépségdíjas találatot. ekkor szűk négy perc volt még hátra, így felcsillant a remény, de ezt nem sokkal később egy újabb kazahsztáni gól szertefoszlatta, így nagy meglepetésre búcsúzott a címvédő olasz csapat, és Kazahsztán készülhet első kontinens tornáján az elődöntőre, Spanyolország ellen.

A két mérkőzés összefoglalója: or   olasz

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30