Kialakult a női Final Four
2016.01.11 | 19:15
Kialakult a női Final Four A hétvégén lejátszották a mérkőzéseket a női Final Fourba jutásért a csapatok. A párosításokból az esélyesek jöttek ki győztesen meggyőző fölénnyel, egyedül az ETO-Vénusz hozott óriási és változatos küzdelmet. ELTE-BEAC – Hajdúböszörményi TE 1-6 (0-2) Budapest, BEAC Sportcsarnok Játékvezetők: Kovács Péter – Mezei Ádám – Kranauer Tamás ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Winternitz Katalin, Baksai Éva, Pfundtner Vivien Csere: Blayer Zsófia, Tatai Krisztina, Kovács Szilvia, Nyéki Eszter, Béres Adrienn, Tihanyi Tímea, Kókai Mariann, Winternitz Anna, Móczik Ale-xandra Cintia Edző: Sajben Marcell HTE: Torma Lilla – Tóth Barbara, Tell Zsófia, Pádár Anita, Benkő Mónika Csere: Horváth Eszter, Tóth Renáta, Vesszős Mercédesz, Sándor Zita, Molnár Judit, Haászi Kinga, Sebestyén Györgyi, Fogl Katalin Edző: Simonyi András Gólszerző: Pfundtner Vivien illetve Pádár Anita (3), Halászi Kinga (2), Tell Zsófia Kiállítva: Kovács Szilvia (31. perc) 15 percig hősiesen állta a HTE nyomását az ELTE védelme, aztán egy jól begyakorolt szabadrúgás figura után Halászi Kinga kihagyhatatlan helyzetbe hozta Pádár Anitát, s a legendás játékos nem hibázott. 40 másodperccel később Halászi tovább növelte a vendégcsapat előnyét így kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a szépszámú szurkolótábora által fergeteges biztatásban részesülő böszörményi alakulat. Torma Lillának gyakorlatilag védenivalója sem volt, ami mindent elárul arról, hogy melyik gárda volt a kezdeményezőbb. Fordulást követően sem változott meg a játék képe, az ELTE próbálkozott néhány ellentámadásra, azonban így több terület adódott a HTE támadói előtt, s Pádár Anita a 24. percben 3-0-ra módosította az állást. A második játékrész közepén Halászi Kinga bődületes erejű szabadrúgásgóljával már négy volt közte. Nem sokkal később Kovács Szilvia ütött bele kézzel egy gólba tartott lövésbe, amiért jogosan villant a piros lap, Fogl Katalin azonban elhibázta a büntetőt. Szomorkodásra azonban nem lehetett oka a Bocskai Katonáinak, mert egyik nagy kedvencük Pádár Anita harmadszorra is beköszönt a mérkőzés során, így már 5-0 állt az eredményjelző táblán. Pfundtner Vivien egy megpattanó lövésből ugyan szépíteni tudott, de a végén Tell Zsófia a HTE újdonsült csapatkapitánya állította be a 6-1-s végeredményt! Zsinórban harmadszor jutott a női Magyar Kupa elődöntőjébe a Hajdúböszörmény, így nem csoda, hogy hatalmas ünneplésben volt részük a lányoknak a lefújást követően. Sajben Marcell (ELTE): A lányok hatalmasat küzdöttek a HTE ellen, és 2 buta kapott gólunkat elkerüljük még szorosabb lett volna a találkozó. A bajnokság számunkra szerencsére csak egy szűk hónap múlva kezdődik, így bízom benne, hogy fel tudunk készülni a meccsekre, és el tudjuk érni kitűzött céljainkat! Köszönjük a kilátogató szurkolóknak, hogy igazi kupatalálkozót varázsoltak a BEAC csarnokba, személy szerint, minden szinten hiányolom az ilyen mérkőzéseket a magyar futsalból. Simonyi András (HTE): Köszönet szurkolóinknak, hogy ilyen szép számmal buzdítottak minket ezen az igen fontos összecsapáson. Tavalyi szereplésünknek köszönhettük, hogy kiemeltek voltunk a nyolcad döntőben, s ezúttal a sorsolásra sem lehetett panaszunk. Az ELTE teljesen beásta magát kapuja elé, sokáig megnehezítve dolgunkat, de Pádár Anita, majd Halászi Kinga gólja után már próbáltak kitámadni is, így számtalan lehetőségünk akadt, de nem tudtunk élni vele. Azt gondolom nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, jobb koncentrációval, helyzetkihasználással. Emiatt bőven van hiányérzetem, s nem vagyok maradéktalanul elégedett a látottakkal. A továbbjutásnak persze örülök, zsinórban harmadszor jutottunk be a Magyar Kupa elődöntőjébe, ami szép sikernek számít a HTE történetében. Azonban látva ellenfeleink játékerejét szinte csodával lenne határos, ha döntőbe jutnánk, hiszen nagyon megerősítette keretét az Astra és a Rába ETO is, a Tolna pedig szárnyal. Az esélytelenek nyugalmával játszhatunk, szurkolóink segítségével megpróbálunk helytállni a négyes döntőben. Végezetül szeretném elismerésemet kifejezni a lelkesen játszó, remekül felkészített ellenfelünknek és a korrekt játékvezetőknek, akik hiba nélkül vezették a mérkőzést! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ÁRKÁD ETO-DVTK-VÉNUSZ 4-3 (2-2) ETO: Bocsárdi E. – Jakab R., Szórádi N., Vígh R., Öreg C. Csere: András F., Csuti M., Jakab P., Németh L., Mészáros D., Mészár K. Vezetőedző: Lódi Tamás, Edző: Molnár Attila DVTK: Almási I. – Boros K., Kovács A., Miliczki N., Bernáth Cs. Csere: Váradi C., Paranai E., Kresák K., Szőke Zs., Németh D. Technikai vezető: Dr. Juhuász Viktor Edző: Thür Antal Gólszerzők: Jakab R. (1), Németh L. (8, 26), Vígh R. (30), illetve Kovács A. (13, 16), Bernáth Cs. (24) Sárgalap: Vígh R. (1), Csuti M. (26), Váradi C. (20) Villámgóllal szerezte meg a vezetést az ETO az első percben, mikor Vígh Renáta a sarokból visszatálalt és a jókor érkező Jakab Réka jobbal a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A gól után sokáig a mezőnyben folyta játék a Vénusz feljebb tolta védekezését, egyre veszélyes kontrákkal operáltak a győri kapu előtt. Németh Loretta beállításával dinamikusabb lett a győri támadás vezetés, ez helyzetekben is megmutatkozott. A 8. percben aztán Németh L. gyönyörű góllal be is vette Almási kapuját (2-0). A szőke szélső berobbanva a Vénusz kapuja előtt lendületből csinált egy cselt, majd nagy erővel lőtt a miskolci kapuba (2-0). A két gólos hazai előny tudatában elkezdtek könnyelműsködni a hazaiak, amivel magukra húzták kontráikkal a vendégeket. A 13. percben mégis egy szögletből szépít a DVTK, Kovács Aliz végezte el a sarokrúgást, Bocsárdi Eszterről a győri kapuvédőről pattant a hálóba a labda (2-1). Vérszemet kapott a Miskolc, a kimaradt győri helyzetek megbosszulták magukat, mert 3 perccel később visszajött a meccsbe a szünet előtt a Vénusz. A 16. percben Bernáth Csilla indult meg többször is nála maradt a labda, nem tudták szerelni, majd villámgyorsan kipasszolták a győri védelmet, és Kovács Aliz az elvetődő Bocsárdi mellett emelt a győri kapuba (2-2). A 2. félidőben óvatosan kezdtek a felek, itt is ott is helyzet, azonban miskolci alakulat harapósabb volt ezekben a percekben a és Bernáth Csilla révén a vezetést is megszerezték, egy szemfüles lövést követően (2-3). Az ETO ezután rendezte sorait, feljavult játékuk. Vígh Renáta szabadrúgása után - előbb Németh Loretta kiegyenlített a hosszú oldalnál érkezve (3-3), majd Vígh Renáta hét perccel a vége előtt ismét megszerezte a vezetést (4-3). A nem mindennapi izgalmak után 4-3 maradt a végeredmény, pedig a Vénusz mindent megpróbált, a vészkapus játékot is bevetették, de Bocsárdi Eszter kapuja azonban a hajrában már bevehetetlen volt. Hatalmas küzdelem után az Árkád ETO női futsal csapata a DVTK-VÉNUSZ legyőzésével bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, amit a férfi döntővel együtt Győr rendez. A győri lányok boldogsága leírhatatlan volt, rég nem látott örömtánccal ünnepelték a diadalt. A Vénusz ismét bebizonyította, hogy nagyon jól összerakott csapat és helyén van a szívük is, hatalmasat küzdöttek is, de ma csak egy csapat juthatott a Final Fourba, az ETO! Dr. Juhász Viktor: Gratulálunk az ETO-nak, összességében megérdemelten nyertek. 2:0-s hátrányból sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe a vezetést is megszereztük, volt labdánk a 4-2-höz, ha esetleg azt a helyzetet sikerül kihasználnunk, akkor talán másképpen is alakulhatott volna. Remélem jövő héten sikerül visszavágnunk a bajnokságban. Régen látott örömtánccal ünnepelhetett az ETO női futsal csaoata, hatalmas küzdelemben jutottak a Magyar Kupa Győrben rendezendő négyes döntőjébe. Lódi Tamás: Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés lesz, próbáltunk higgadtak maradni. Így sikerült, örülünk hogy mi jöttünk jól ki az adok-kapokból. Úgy gondolom, két gólos vezetésünknél nem szabadott volna ilyen hibákkal magunkra húzni az ellenfelet. Mi ezt is megtettük. Saját magunk hibáiból élt a DVTK, meg kell említeni, hogy egy nagyon jó csapat, aki ezeket elég jó %-ban értékesíti. Ezt meg is tették, nem nagyon teketóriáztak. Meg kell említeni, hogy jó lenne ha a nagypályások tudnának gyakorolni a futsalosokkal végre közös edzésen, mert sok még a feladat és a munka.   Szórádi Nikolett: Mérkőzés előtt azt nyilatkoztam, hogy ki-ki meccset fogunk játszani a Miskolccal. Nos, beigazolódott. Egy jól szervezett, erős csapattal találkoztunk és nem volt könnyű dolgunk. A saját játékunkon még van mit csiszolni, de hétről hétre egyre többet tudunk. Rendkívül örülök a mai győzelemnek és hogy bejutottunk a Final Four-ba. Hatalmas gratuláció az egész csapatnak. Ki kell emelnem, hogy lényegesen több szurkoló buzdított ma minket, köszönjük nekik is a támogatást! Bocsárdi Eszter: Azt gondolom a mai mérkőzést magunknak nehezítettük meg, de óriásit küzdött mindenki. Mindenkit vitt a szíve a pályán. Tudom, hogy hibáztam az első gólnál, de igyekeztem ezt kompenzálni, úgy érzem sikerült is. Nagyon örülök neki, hogy bejutottunk a Magyar kupában a legjobb négy közé. Azt gondolom 4 nagyon erős csapat került be a Final Four-ba, de itt már bármi megtörténhet. A klub története során először a női és a férfi csapat is ott lehet a legjobb négyben. Rengeteg munka áll még előttünk, de úgy érzem a bajnoki cím és a kupa győzelem is meglehet. eto.hu ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veresegyháza - Brand Mission – U-Light 1-6 (0-1) Gödöllő, Hajós Alfréd Sportcsarnok Játékvezetők: Deme Rajmund, Liebhardt András, Puskely Gábor Zsolt

Veresegyháza: Gélik -. Dohány, Mátyás, Orbán, Kakukk Csere: Nyárádi, Botka, Nagy, Bali, Pavlik Edző: Tóth László Brand Misson – U-Light: Ősz – Hodován, Varga, Folk, Fábián Csere: Vincze, Megyes,  Buchmüller, Ferenczi,  Bozsik, Maláti, Orbán Edző: Frank Tamás Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés.  Tóth László, a hazaiak edzőjének nemrégiben elhunyt édesapjára emlékeztünk.  Mint ahogy várható volt, a Veresegyháza szoros védekezésre rendezkedett be, saját kapuja előterében igyekezett lezárni a területet.  Láthatóan nem ízlett csapatunknak a hazaiak harcmodora. Többnyire távoli lövésekkel próbálkoztunk, de Varga Adél és Fábián Rebeka lövéseit a hazaiak kapusa könnyedén hárította. A labda szinte végig nálunk volt, de játékunkban nem volt elég átütőerő, kreativítás. A hazaiak első helyzetére 9 percet kellett várni, de Maláti Dalma jó helyezkedéssel ártalmatlanított a Veresegyháza próbálkozását. Az ellentámadásból sikerült megszerezni a vezetést, Varga Adél remek passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Hodován Editet, aki a rövid sarokba pörgetett (0:1). A játék képe nem változott a félidő második felében sem. Játékunk továbbra is lassú, kiismerhető volt. A félidő utolsó perceiben sikerült két ziccert is kialakítanunk, de sem Fábián Rebi, sem Hodován Edit nem tudott élni a lehetőséggel. A második félidőre Vincze Anikó állt a kapuba. A játékrészt sikerült góllal kezdenünk, egy szöglet variációt követően Folk Zsuzsi még kihagyta a helyzetet, a hazaiak nem tudtak felszabadítani, Hodován Edit csípett el egy labdát, és a hat méterről a kapuba talált (0:2). Két perccel később formás támadás végén Bozsik Niki volt eredményes (0:3). Nem kellett sokáig várnunk a következő találatra sem, Megyes Ági lőtte ki távolról a jobb alsó sarkot (0:4). A félidő közepe Folk Zsuzsiról szólt. Először Megyes Ági (0:5), majd Varga Adél pontos átadását fejezte be góllal (0:6). Ezután a hazaiak percei következtek. Egy eladott labdát követő kontrából szépítettek (1:6), majd Vincze Anikónak kellett védenie. A játék maradék részében is főleg nálunk volt a labda, akadta helyzetek is, de több gólt már nem sikerült szereznünk. Egy alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk, és a Final Four-ban folytathatjuk a kupa küzdelmet. Tóth László: Tisztában voltunk azzal, hogy női szinten jelenleg az ország legjobb csapatával játszunk, de természetesen mi is úgy álltunk a mérkőzéshez, hogy mindent megteszünk a győzelemért. Azt gondolom, hogy az első félidő alapján ugyan a vendégeknél többet volt a labda, de egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni a Tolnának, de a második félidőre kiütközött a két csapat közötti tudáskülönbség. Gratulálok a mieink hozzáállásához. Frank Tamás kollégámnak pedig azt kívánom, hogy nyerjék meg mind a kupát, mind a bajnokságot. Frank Tamás: „Idény eleji” formában játszottunk, amit még befolyásolt a korai kezdés is!  Remélem felpörögnek a lányok a két hét múlva kezdődő bajnokságig, mert ez a teljesítmény kevés lesz! Ettől függetlenül gratulálok a lányoknak, a kupa négyes döntőjébe kerüléséért! tolnamozsifutsal.hu -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Sikerrel vette az első akadályt a női futsal Magyar Kupában a címvédő Astra Kiskunfélegyházi Bulls. Az együttes a második körben kapcsolódott be a kupaküzdelembe, amelynek keretében a másodosztályú Berettyóújfalu otthonába látogatott január 9-én. A két csapat közötti osztálykülönbség a pályán is megmutatkozott, az egyre jobb formába lendülő Astra 6-2-es győzelmet aratott. Az együttesből Godvár Katalin és Dikanová Dominika duplázott és a 2015-ös év legjobb női futsalosának választott Szabó Boglárka is betalált.
MVFC Berettyóújfalu - Astra Kiskunfélegyházi Bulls (1-3) 2-6 Berettyóújfalu Gólszerzők: 17. p. Kelemen Anett, 22. p. Tóth Nóra ill. Godvár Katalin 5. p., 13. p., Dikanová Dominika 15. p., 34. p., Szabó Boglárka 23. p., Tóth Tamara (öngól) 27. p.,
Trencsényi János (MVFC): Nekünk ez a kupameccs erőfelmérö volt hogy hol is tartunk valójában egy nb1-es csapathoz képest. Azt gondolom hogy kiadtuk magunkból ami bennünk volt, mégis van egy kis hiányérzetem mert a 2.felidő elején 3:2-nél két elkerülhető gólt kaptunk...
 Összességében azonban megérdemelt az Astra győzelme ez a realitás a két csapat között. Gratulálok ellenfelünknek és sok sikert kívánok nekik a final fourban!

Dombó János (Astra): Egy végtelenül szimpatikus és sportszerű csapat otthonában sikerült elérni célunkat-a Final Fourba jutásunkat. Köszönet a Berettyóújfalu vendéglátásáért és további sok sikert kívánunk nekik.