Ki jut a Final Fourba a női Magyar Kupában
2017.01.14 | 09:42
Ki jut a Final Fourba a női Magyar Kupában A nőknél ez a hétvége a Magyar Kupa mérkőzéseké. Most dől el, hogy ki fog a legjobb négy, azaz a Final Fourba jutni, amely információink szerint Veszprémben kerül lebonyolításra február 11-12-én a férfiakkal együtt. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a versenykiírás pedig így rendelkezik:

3. A 2016-2017. évi bajnokságok különböző osztályaiban szereplő sportszervezetek mérkőzésén az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor az alacsonyabb osztályú bajnokságban szereplő sportszervezet csapata a továbbjutó.

4. A 2016-2017. évi bajnokságok azonos osztályában szereplő sportszervezetek mérkőzésén, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2 x 5 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az eredmény, akkor a továbbjutás a büntető pontról végzett rúgásokkal (3-3) dől el a futsal játékszabályainak rendelkezései szerint.

Míg a férfiaknál csak egy csapat jutott a legjobb nyolc közé (Dunakeszi Kinizsi), addig a nőknél hárman is, a Gyula és a Csömör és a Skorpiók személyében. A Gyula és a Skorpiók helyzete tűnik nehezebbnek, míg a Csömör talán több sikerrel veheti fel a versenyt a mostanában gondokkal küzdő Etoval. Szombaton egy mérkőzést rendeznek, Miskolcon vendégeskedik az Astra. Az Astra honlapján, a következőket olvashatjuk a mérkőzés beharangozójában: Mondhatnánk azt is, hogy az évek óta kupagyőztes csapatunktól már hagyomány, hogy döntőbe jusson, de ehhez még Dombó János tanítványaira egy nagyon nehéz 2x20 perc vár. Reméljük, hogy sikerül ismét döntőt játszania csapatunknak! Csak reméljük, hogy a téli időjárás nem szól közbe a találkozók megrendezésénél.