Kettőből kettő a Kecskemét ellen
2018.08.19 | 14:33
A Kecskemét elleni második felkészülési mérkőzésén 3-0-s félidőt követően aratott sima, hatgólos győzelmet a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.
A szerdán aratott 7-2-es felkészülési siker után pénteken este hazai környezetben, a Dunaújvárosi Sportcsarnokban látták vendégül a Scoregoal Kecskeméti FC csapatát a Dunaferr DUE Dutrade FC futsalosai. A nagy meleg ellenére igen nagy lendülettel estek egymásnak a felek, s ez egyértelműen azt bizonyította, hogy a felkészülést mindkét gárda komolyan veszi. A találkozó elején Hosszú Ádám tesztelte szabadrúgásból a vendég kapuvédőt, majd Klacsák az oldalhálót találta el. Az első cserét követően Feketéék látványos figurákkal fokozták a vendégek kapujára nehezedő nyomást, de Rigónak is akadt hárítani valója egy-egy kontra után. Tíz perc után sem láthattunk gólt, melyet kárpótolt a remek iramú, izgalmas, sportszerű találkozó. A meccs addigi legnagyobb helyzetét az Újvárosba visszatért Klacsák puskázta el, aki kötényben szerette volna a labdát a kapuba juttatni, de a vendégek kapusa remek ütemben zárta össze lábait. Érdekes volt megfigyelni ekkor, hogy a régebbi játékosok hogyan próbálnak meg kommunikálni új társaikkal, valamint hogy a begyakorolt, számmal jelzett figurákat milyen pontossággal tudják végrehajtani. Ennek a koncentrációnak lett az eredménye a vezető találat, melyet Klacsák szerzett (1-0), megtörve ezzel a „jeget”, hiszen fél perc elteltével ismét betalált (2-0). Németh hajszálpontos sarokrúgását váltotta gólra remek mozdulattal kapásból Fridrich (3-0), s ez már a félidei állást is jelentette. A térfélcsere után Sáhóé volt az első kapura tartó lövés, majd Fridrich Dávidé az első gól: a Dunaferr fiatal tehetsége Fekete passzát helyezte egy szép csel után a kapu jobb oldalába (4-0). A csereként beállt Cseresnyés kapust tesztelték a vendégek, de ő remekül zárta a szöget, míg a túloldalon Fekete gurított el keresztben a gólvonal előtt. A hazai fölény az idő múlásával egyre egyértelműbbé vált, mely a sorra kialakított lehetőségekben, majd egy kiváló Klacsák emelés után újabb gólban mutatkozott meg (5-0).  A ritka kecskeméti akciókat jól szűrte meg a hazai védelem, miközben Szeghi lapos lövése talált utat a hálóba (6-0). Az utolsó perceket a Dunaferr fiataljai kapták, s ugyan több gólt már nem sikerült szerezni, de a Kecskemét elleni második mérkőzését így is simán, kapott gól nélkül hozta le a Dunaferr. Dunaferr DUE Dutrade FC - Scoregoal Kecskeméti FC 6-0 (3-0) Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó, Reveland, Cseresnyés – Sáhó, Fridrich 2, Szeghi 1, Klacsák 3, Hosszú, Fekete, Németh, Oroszi, Hajdu, Szabó. Vezetőedző: Fehér Zsolt  - dunaujvaros.com -

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00