Kétszer is hátrányban volt, de nyert az ETO
2017.10.31 | 13:30
Kétszer is hátrányban volt, de nyert az ETO A címvédő Rába ETO nagy küzdelemben 3–2-re le tudta győzni hazai pályán a Veszprémet a futsal NB I 5. fordulójában. A mérkőzésen a vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, de a Győr nem adta fel, végig támadva a 2. félidőt a hajrában fordított. Kétszer is hátrányban volt, de nyert az ETO Óriási küzdelemben lett meg a győri győzelem! Végig támadta a Győr a rangadót, viszont a Veszprém kapuja sokáig bevehetetlen volt, pedig zúdultak rá a zöld-fehér lövések. A szokatlanul deffenzív Veszprém, győri hibákból, könnyű gólokat találva, kétszer is megszerezte a vezetést,  de az ETO-nak nagy küzdelem árán sikerült mindkétszer kiegyenlíteni. A győztes találat a 33. percben esett Juanra révén. Ezután a FCV 5 a 4 játékát kivédekezte a címvédő és megszerezte a 3 pontot egy roppant izgalmas és küzdelmes találkozón. A győri gólokat Alex, Fabio és Juanra lőtte, a vendégeknél Bognár és Tatai volt eredményes. A futsal NBI rangadóját a Győr Városi Egyetemi Sportcsarnokban rendezték, a mérkőzésre sokan voltak kíváncsiak, a vendégeket is elkísérte a veszprémi B közép, rangadóhoz illő hangulatban kezdődött a találkozó. Az ETO a mérkőzés elejétől átvette a játék irányítását, a FCV taktikája fegyelmezett védekezésből indított gyors kontratámadások voltak. A Veszprém a 6. percben megszerezte a vezetés, Bognár Péter nyúlt két védő és a kifutó Tóth között szerencsésen a labdához, érintésével a győri kapuban landolt az FCV vezető gólja (0-1). Megkettőzte a Győr a támadásait, azonban a vendégek és hálóőrük lezárta a rolót, a veszprémi kapura záporozó hazai lövések nem hozták meg az egyenlítést. Schmidmajer mindent fogott, illetve kétszer is a kapufa mentette meg a veszprémi kaput a góltól. A 19. percben Tóth spárgázta ki, Tatai lövését, majd Alex Constantino lövése kiegyenlítette az állást a 20. percben.  A kaputól 12 m-es bombája a jobb felső sarokba vágódott (1-1). Sokáig nem örülhetett az ETO a találatnak, a Veszprém szinte azonnal újra megszerezte a vezetést. Egy eladott hazai labda után megindult a Veszprém, Tatai kapott remek labdát középen, aki külsővel lőtt a bal alsó sarokba (1-2). Az ETO azonnal a kapujához szegezte a FCV-t, azonban 10 percig főleg Schmidmajer Ádám bravúrjainak köszönhetően jól tartotta magát, megtartotta egygólos előnyét. Az ETO egyre nagyobb hangsúllyal támadott, Gerard lőtte ki az oldalhálót, majd ismét a veszprémi hálóőr védett sokadszorra a győri szurkolók bánatára. A 30. percben a győri nyomást már nem bírta ki a Veszprém, kiegyenlítette az állást az ETO. Fabio szerezte a gólt, Dávid Richárd lekészített passzát közelről emelte magasan a léc alá (2-2). Amikor kellett az ETO megfordította az állást. A 33. percben Juanra szögletét Alex lőtte a kapura, a baloldalra érkező labdát Juanra sodorta térdével a hálóba a hosszú oldalon (3-2). Ez a találat el is döntötte a rangadót, a hátralévő időben hiába váltott 5 a 4 játékra a Veszprém, nem tudta megmenteni az egyik pontot. A futsal BL-re készülő Rába ETO újabb nehéz mérkőzésen van túl, óriási küzdelemben szerezte a győzelmet a mai napon hősiesen védekező Veszprém ellen. A bajnokságot a 100%-kos Berettyóújfalu vezeti 5 pontos előnnyel. Az FCV elleni győzelemmel megtartotta a címvédő a második helyét a bajnoki tabellán, a Dunaferr idegenbeli sikerével azonos pontszámmal harmadik, a Veszprém pedig lecsúszott a dobogóról. juanra-_2017-09-26Juanra:  - A keményen készülünk a BL-re, talán ez is érződött játékunkban, a csapat fáradtabban érkezett a rangadóra. Nagyot küzdöttünk, óriási szívvel és akarattal megtudtuk nyerni a Veszprém elleni mérkőzést.   1111Madarász János: - Vannak olyan vereségek az ember életében amikor nem szomorú. Tudtuk, hogy az ellenfélnél nagyobb minőségekkel rendelkező játékosok vannak. Azt is tudtuk, hogy a mérkőzés nagy részében nem mi fogunk dominálni. Viszont a játékosaim előtt meghajolok, mert elképesztő munkát vittek bele a mérkőzésbe. Nagy hittel és alázattal futsaloztak. Egy picit hősként tekintek rájuk, mert a belüket is kifutották. Ellenfelünk megérdemelten nyert, de a csapatomat nem érzem vesztesnek! Szurkolóink is csillagos ötöst kapnak tőlem! Rába ETO - FC Veszprém 3-2 (1-2) Győr, Egyetemi Sportcsarnok Vezette: Wittner, Zimonyi, Apkó. Rába ETO: Tóth – Fabio, Alex, Juanra, Sáhó. Csere: Alasztics, Klicsó, Végh, Gerard, Vas, Dávid, Bognár, Kőfalvi. Edző: Javier Rodriguez. 1. Futsal Club Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Fehér, Püspök, Boromisza. Csere: Spandler, Gregus, Ruzicska, Apatini, Kellner, Bognár. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Alex (20p), Fabio (30p), Juanra (33p), illetve Bognár (6p), Tatai (20p)

Forrás: eto.hu